64 metų Kalifornijos gyventojas buvo nugabentas į ligoninę, nes skundėsi skausmais kairėje kūno pusėje ir tuo, kad sunku nusišlapinti.
Tyrimai parodė, kad vyro šlapimo pūslėje buvo akmuo, dydžiu prilygstantis stručio kiaušiniui.
Paprastai šlapimo pūslėje susiformuojantys akmenys būna pakankamai maži ir dažniausiai jie pašalinami natūraliai. Tačiau šiuo atveju buvo būtina skubi operacija.
Kompiuterinė tomografija parodė akmenligę – ligą, kuria dažniausiai suserga 50 metų ir vyresni vyrai. Tačiau akmuo buvo neįprastai didelis. Jo išmatavimai buvo 12 x 9,5 x 7,5 cm, rašoma interneto puslapyje „MailOnline“.
Operacijos metu pašalintas akmuo svėrė 770 gramų.
Nors paciento pūslėje rastas akmuo įspūdingas, jis nėra rekordinio dydžio.
Pasaulio Guinnesso rekordų knygoje nurodyta, kad didžiausias akmuo buvo pašalintas 2003 metais iš tuomet 62 metų Jose de Castro da Silva, gyvenančio Brazilijos mieste San Paule, organizmo.
Jis buvo 17,9 x 12,7 x 9,5 cm ir svėrė 1,9 kg.
Ištyrus neįvardinto amerikiečio pilvą aptiktas dar vienas gerokai mažesnis akmuo kairiajame šlapimtakyje – vamzdelyje, kurio šlapimas iš inkstų pernešamas į šlapimo pūslę.
Kaip rašoma medicinos žurnale „New England Jorunal of Medicine“, gydytojams vyras paaiškino, kad jis prieš daugiau nei dešimtmetį sirgo invaziniu šlapimo pūslės vėžiu.
Vėliau chirurgai pašalino jo pūslę ir suformavo naują iš paciento žarnyno dalių.
Kaip ir tikroji pūslė, nauja buvo sujungta su abiem šlapimtakiais ir šlaple. Taip buvo suformuotas naujas šlapimo pašalinimo iš organizmo būdas.
Pasak medicinos žurnalo autorių, tokia procedūra gali padidinti akmenligės riziką.
Be to, kad operacijos metu buvo pašalintas didysis akmuo, lazeriu sunaikintas mažesnysis akmuo kairiajame šlapimtakyje.
Kaip rašoma žurnale, po šios operacijos nekilo jokių bėdų. Dabar vyras yra prižiūrimas gydytojų.