Niežulio ir bėrimų priežastys slypi ten, kur nesitikėjote

2017 m. liepos 26 d. 16:05
Lrytas.lt
Oda – didžiausias ir vienas svarbiausių mūsų organų. Todėl ir įvairūs odos negalavimai ypač nemalonūs. Deja, alergiškų žmonių vis daugėja, o dėl to neretai kenčia oda. Tarkime, esate visiškai sveikas ir staiga, atrodytų, nei iš šio nei iš to ima niežėti odą, ji patinsta, parausta, pasirodo pūslelės. Tai reiškia, kad jums pasireiškė kontaktinis dermatitas. Tai uždegiminis bėrimas, kuris gali būti bet kurioje kūno vietoje, dažniausiai plaštakose.
Daugiau nuotraukų (1)
Alergiškų žmonių daugėja
Alergiją dažniausiai sukelia žiedadulkės, dulkių erkės, maisto produktai, pelėsiniai grybeliai, cheminės medžiagos, metalai, gyvūnai, paukščiai. 
Alerginis kontaktinis dermatitas – egzogeninės kilmės odos uždegimas, kuris atsiranda dėl kontakto su alergenu. Ši liga gali būti ūminė arba lėtinė. Ūminei ligos fazei būdinga niežtinti, paraudusi, patinusi, šlapiuojanti, su šašais, pūslelėmis oda. Jei oda šerpetoja, yra paraudusi, suskilusi, sausa, galima įtarti užsitęsusį kontaktą su alergenu ir lėtinę ligos eigą.
Šiuo metu nustatyta apie 4500 medžiagų, kurios gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą. Dažniausiai alergines reakcijas sukelia metalai, ypač nikelis, kurio yra juvelyrikos dirbiniuose, mobiliuosiuose telefonuose, ingredientai, įeinantys į kūno priežiūros priemones, kosmetikoje esantys kvapai, konservantai. 
Alergiją gali sukelti ir guminiai žaislai, žindukai, balionai, maudymosi kepuraitės, prezervatyvai, kramtomoji guma, augalai, fotoapsauginiai kremai. Taip pat odos gaminiai (cheminės medžiagos naudojamos odai išdirbti, dažyti, paruošti), lateksas, plaukų dažai, kai kurie tepami vaistai, ypač naudojami esant lėtinėms, negyjančioms opoms.
Alergeną būtina išaiškinti
Pasaulyje kuriama įvairių vaistinių preparatų gydyti alergijas. Pavyzdžiui, vaistinėje galite nusipirkti alerginę reakciją malšinančių tepalų. Tačiau efektyviausia priemone tebėra išvengti kontakto su alergenais. Tam būtina nustatyti, kas tiksliai dirgina odą. O tam rekomenduojama atlikti alergenų lopo testą. Jį reikia atlikti, jei dermatito priežastis yra įtariama kontaktinė alergija ir nesiseka gydyti dermatito.
Įvairių alergenų rinkinys trims dienoms užklijuojamas pleistru ant odos. Po 72 valandų jį nuėmus vertinama odos reakcija į tuos alergenus. 
Taip pat reikia įsitikinti, ar pacientas nėra jautrus gydymui naudojamiems vaistų ingredientams, ypač vietiniams antibiotikams.
Alerginio kontaktinio dermatito diagnozė patvirtinama, jei nustatoma alerginė reakcija tirtai medžiagai. Gydytojas supažindina su nustatytu alergenu ir paaiškina, kaip jo išvengti ir užkirsti kelią tolimesniems bėrimų paūmėjimams. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.