Ragana Vilija Lobačiuvienė papasakojo apie geriausią būdą išsigydyti nuo alkoholizmo

2017 m. liepos 18 d. 18:27
Lietuvoje nuo priklausomybės alkoholiui kenčia daugybė žmonių. Vieni problemą ignoruoja ir pasirenka skęsti alkoholio liūne, kiti ją pripažįsta ir stengiasi išspręsti „kodavimusi“ ar psichologo konsultacijomis. Treti įsitikinę, kad padėti gali saviįtaiga. 
Daugiau nuotraukų (7)
Portalui lrytas.lt susisiekus su garsia, pirmąja Lietuvos ragana tituluojama Vilija Lobačiuviene paaiškėjo, kad tikrai dugybė žmonių pasitiki ir kitokiais metodais gydyti priklausomybę. Pasak jos, netgi tie, kurie į moterį kreipėsi ne patys, o atvyko lydimi susirūpinusio artimojo, į seansus sugrįžo ir antrą, ir trečią kartą, išklausė reikiamą kursą ir sėkmingai atsisakė alkoholio vartojimo.
„G. Šičko metodas šiuo metu pasaulyje pripažintas kaip turbūt pats veiksmingiausias būdas padėti nuo priklausomybės kenčiančiam žmogui visiškai atsisakyti pagundos vartoti narkotines medžiagas, alkoholį.
Taip yra todėl, kad seansų metu asmeniui yra suteikiama naudinga informacija, kurią reikia tik išklausyti. Tai, ką su gauta informacija reikėtų daryti, paliekama spręsti pačiam žmogui.
Šičko metodas yra veiksmingas tuo, kad klausytojui yra paliekama teisė rinktis. Jis gauna visus priklausomybei įveikti reikalingus įrankius, kuriuos belieka tik pritaikyti savo gyvenime, o tai padaryti su kiekvienu seansu tampa vis paprasčiau.
Jų metu yra keičiamas asmens mąstymas, jo psichologija ir požiūris į jo poelgius, pasekmes“, - kalbėjo V.Lobačiuvienė.
Veda savo pavyzdžiu
Pasak raganos, seansus gali lankyti ir besigydančio asmens artimieji, draugai. Tokiu būdu keičiasi ne tik pats asmuo, bet ir jo aplinka, o tai lengvina visišką alkoholio atsisakymą. 
V.Lobačiuvienė įsitikinusi, kad pagalba ir informacija, padedanti žmogui suprasti, kas iš tiesų vyksta vartojant alkoholį, veikia daug geriau nei draudimai. 
„Vaikai nuo pat vaikystės susiduria su alkoholio vartojimu, rūkymu. Tai daro jų tėvai, filmų herojai, vėliau bendraklasiai, draugai, o galiausiai ir jie patys. Tai skatina mąstymą, kad žalingi įpročiai yra smagaus laiko, pramogų šaltinis, nors juk malonumą patirti galima ir svaiginimosi.
G.Šičko metodo uždavinys yra parodyti, kad gyvenimas be priklausomybių turi daug didesnę vertę, o neapsiblausę potyriai teikia daugiau malonumo nei tie, kuriuos numalšina nuolatinis apsvaigimas. Labai svarbu ir tai, kad seansuose apsilankę asmenys grįžę į ankstesnę aplinką, kurioje vartojamas alkoholis, narkotinės medžiagos, kitų neagituoja mesti, bet juos veda savo pavyzdžiu.
Lyg taisyklė, kuo labiau draudžiame, tuo didesnis noras kyla elgtis tam tikru būdu. Todėl nei valdžios, nei šeimos draudimai nesuveiks. Norintis vartoti tikrai ras būdų tai daryti, todėl pradėti reikia nuo požiūrio keitimo“, - aiškino ji.
Lietuvoje ilgiausiai pagal šią programą dirba metodininkas Vasilij Čepelov, kurio sukaupta daugiau nei dešimtmečio patirtis parodė, jog norintys, su savimi dirbantys, programos besilaikančių žmonių sėkmė yra šimtaprocentinė.
Vis dėlto jis pabrėžia, kad tie, kurie tenori susimokėti ir visai neįdėti pastangų, taip ir liks priklausomi. 
„Laisvės nuo priklausomybės, kaip ir sveikatos, už jokius pinigus nenusipirksi. Todėl reikia dirbti su savimi“, - mini V.Čepelov.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.