Strijas įveikti gali padėti tik šios priemonės

2017 m. gegužės 12 d. 19:23
Lrytas.lt
Jei ruošiatės pirkti gausybę kokosų aliejaus, kad pašalintumėte dėl nėštumo atsiradusias strijas, galite pataupyti pinigus – mokslininkai sakoo, kad strijų atsiradimą labiausiai lemia ne kas kita, o genai.
Daugiau nuotraukų (1)
Mokslininkai išanalizavo 33930 žmonių DNR, iš kurių 4967 buvo moterys, kurioms dėl nėštumo atsirado strijos. Jie išsiaiškino, kad mutacijos genuose ELN, SRPX, HMCN1 ir TMEM18 arba šalia jų net 40 proc. padidino strijų tikimybę. Su jomis labiausiai susijęs genas ELN – elastinas. Jis yra svarbi sudedamoji elastinio pluošto, leidžiančio audiniams susitraukti ir išsitempti, dalis.
Nors strijas sukelia per didelis odos įsitempimas, vieniems žmonėms jos atsiranda dažniau, nei kitiems. 25 proc. tyrime dalyvavusių vyrų turėjo strijų, o moterų – 55 proc
Mokslininkų patvirtinti metodai
1. Kremas
Vienas iš šiuo metu naudojamų strijų šalinimo metodų – kremas su tretinoinais. Jis tinka ne tik spuogams ir raukšlėms. Kremas kelių mėnesių dar rausvas strijas gali padaryti blankesnes. Tyrimai parodė, kad jaunos motinos, kurios tris mėnesius kasdien tepėsi kremu su tretinoinais, 20 proc. sumažino dėl nėštumo atsiradusias strijas.
2. Šveitimas
Dar vienas efektyvus metodas yra mikrodermabrazija – odos šveitimas smulkiais kristalais. Jie švelniai pašalina viršutinį odos sluoksnį ir skatina naujos, elastingesnės odos augimą. Vienas 2008-aisiais atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei pusei pacientų reikia penkių mikrodermabrazijos procedūrų, kad strijos pasidarytų nebe tokios matomos. Ši terapija – viena iš nedaugelio padedančių šalinti senesnes žymes.
3. Lazeris
Strijas galima šalinti lazeriu. Intensyvi šviesa stimuliuoja kolageno, elastino ir melanino gamybą. Intensyvios pulsinės šviesos terapija – viena efektyviausių. Ja galima gydyti ir senas strijas. Taip pat padeda fototermolizė, ji, pasak 2009-aisiais dermatologijos žurnale paskelbto tyrimo, paskatina kolageno ir elastino atsiradimą. Dažniausiai reikia kelių procedūrų lazeriu. Nors 1450 nm lazeriai irgi gali būti veiksmingi, jie gali paskatinti tamsesnės odos pacientų odos pigmentų pokyčius.
strijosgydymaskremas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.