VUL Santariškių klinikose jai buvo atliktas tyrimas, kurio metu reikėjo per specialų vamzdelį reikėjo giliai įkvėpti ir iškvėpti 5-6 kartus. Taip buvo tikrinama plaučių funkcija. Deja, šio tyrimo metu moteris prarado sąmonę ir atsibudo gulėdama ant grindų.
Ją nustebino tai, kad vienintelė pagalba, kurią suteikė netoliese buvusi seselė, buvo stiklinė vandens, kurią ji padavė moteriai dar vis sėdinčiai ant grindų. Pasak pacientės, niekas nepadėjo jai atsistoti, o taip pat nesuteikė pirmosios pagalbos po to, kai ši pasiskundė galvos skausmu.
Neva, ją tik nuramino, kad linoleumu aptrauktos betoninės grindys yra ne tokios ir kietos bei pridūrė, kad pacientė buvo ne pirma ir greičiausiai ne paskutinė nualpusi.
Pacientė tikino, kad praėjus porai dienų po nukritimo, aplink akis atsirado mėlynės. Tai bei faktas, kad skausmas sumušimo vietoje jautėsi praėjus net kelioms savaitėms, leidžia manyti, jog sumušimo būta stipraus.
Susisiekus su VUL Santariškių klinikomis paaiškėjo, kad moteris į kliniką atvyko atlikti spirometrijos tyrimą, kurio metu kartais iš tikrųjų pasitaiko trumpalaikių sąmonės netekimo atvejų. Komentavo VUL Santariškių klinikų vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene Gitana Letukienė.
„Pacientei buvo atliktas pakankamai sudėtingas ir ilgai trunkantis tyrimas, vadinamas spirometrija. Norint tiksliai diagnozuoti plaučių ligą, sužinoti jos sunkumą, dažnai tenka atlikti šį plaučių funkcijos tyrimą. Kalbėjome, bendravome tiek su šią pacientę tyrusiais, tiek ir su vėliau ją konsultavusiais medikais – šis tyrimas yra išskirtinis tarp kitų medicinoje atliekamų tyrimų, o jo kokybei ypatingai yra svarbu, ar tiriamasis tiksliai vykdo visus slaugytojo nurodymus.
Įsivaizduokite, kad spirometrijos metu pacientas turi kelis kartus stipriai – iš visų jėgų ir gana greitai įkvėpti bei iškvėpti į specialų prietaisą. Dėl vykdomų kvėpavimo manevrų, retkarčiais, iš tiesų, yra galimas trumpalaikis galvos svaigimas, tačiau tai nėra pavojinga žmogaus sveikatai. Aptariamuoju atveju būtent taip ir įvyko.
Pacientei sėkmingai atlikus tyrimą, slaugytoja ėmėsi pildyti tyrimo atsakymą. Tuo metu pacientė tiesiog nuslinko nuo kėdės ant grindų, bet nenukrito, nepatyrė lūžių, sumušimų ar kitų traumų. Taip pat ji nebuvo praradusi sąmonės.
Svarbu pabrėžti, kad net ir tais atvejais, kai žmogus apalpsta, nerekomenduojama skubėti jo kelti ar sodinti. Slaugytoja įvertino pacientės būklę – reanimacijos ar kitos medicininės pagalbos jai nereikėjo, tad ramiai paaiškino, kodėl taip galėjo nutikti. Jokių gyvybei ar sveikatai pavojingų simptomų rasta taip pat nebuvo.
Pacientė lengvai savarankiškai atsisėdo, o paskui sugrįžo į kitą kabinetą, pas ją konsultavusią gydytoją pulmonologę. Gydytoja taip pat kokių nors traumos ar galvos smegenų sukrėtimo požymių nestebėjo. Be to, pacientė jai nieko neužsiminė apie kokį nors incidentą tyrimo metu – ji skundėsi tik kvėpavimo takų sutrikimais, todėl jokie papildomi tyrimai ar gydymas skirti nebuvo.
Santariškių klinikų medikai yra profesionalūs ir atsakingi specialistai. Jiems rūpi kiekvienas įstaigos duris pravėręs pacientas ir jo savijauta, todėl nuoširdžiai apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos ir tuo pačiu džiaugiamės, kad po visų atliktų tyrimų paaiškėjo, jog plaučių kvėpavimo funkcija, dėl kurios kreipėsi pacientė, yra normali“, – teigė ji.