Mokslininkai vis dar nėra įsitikinę, kas lemia tokį įgimtą defektą, tačiau yra atliktas tyrimas, kurio rezultatai rodo, jog dėl to kaltas atrazinas.
Tai yra vienas populiariausių herbicidų, naudojamas kukurūzų, cukranendrių, ananasų ir pievų apsaugai nuo piktžolių. Ištyrus šios cheminės medžiagos poveikį žmonėms ir gyvūnams, paaiškėjo, kad atrazinas organizme sukelia atsparumą insulinui. Mokslininkai išsiaiškino, kad atrazinas patenka ir į geriamąjį vandenį.
Tiesa, ši medžiaga Jungtinėje Karalystėje uždrausta dar 2010 metais, tačiau Suzanne mano, kad būtent ši medžiaga kalta dėl jos dukrelės nelaimės. Moteris nėštumo metu valgė ananasus, kuriems jautė keistą potraukį, rašo dailymail.com.
Moteris dukters diagnozę sužinojo 12 nėštumo savaitę. „Buvau priblokšta, nebuvau girdėjusi apie tokią būklę. Man buvo paaiškinta, kad tai – įgimta yda, dažnai nulemta motinos vartojamų narkotikų, alkoholio ar tabako, tačiau aš nei vieno iš šių dalykų nevartojau. Laukiausi sveikos gyvensenos principų, todėl nesuvokiau, kodėl taip nutiko man ir mano kūdikiui“, – teigė S.Burt.
Mažoji Sofia gimė aštuoniomis savaitėmis per anksti, su žarnynu už pilvo sienos ribų. Dar penkias savaites turėjo būti ligoninėje, prijungta prie aparatų, kad organai po truputį patys pasislinktų į reikiamą vietą.
Tačiau pastarąjį mėnesį mergaitę užklupo ir sepsis. Dabar jos būklė stabili, tačiau ji vis dar labai mažytė.