Aktorė mirė praėjusią savaitę. Tai sukėlė diskusijas dėl neefektyvių gydymo metodų, kurie atveda prie tokios tragedijos, pranešė dailymail.co.uk.
Liepos mėnesį merginai buvo diagnozuota Hodžkino limfoma, tačiau ji nepanoro gydytis vakarietiškais metodais. Xu Ting sesuo įsitikinusi, kad netradiciniai gydymo metodai, kuriais buvo gydyta jos sesuo – apgaulė.
Socialiniuose tinkluose aktorė dalijosi vaizdais iš gydymo proceso. Jie tikrai neatrodo maloniai.
Po aktorės mirties rugsėjo 7 d. kilo diskusija apie tai, kad kinų medicina pražudė merginą. Atsirado daugybė pasisakančiųjų prieš tradicinius liaudiškus gydymo metodus.
Žinoma yra ir kita pusė. Esama ir manančiųjų, jog vėžys – sunkiai gydoma liga, kartais nepasiduodanti ir tradiciniam gydymui, todėl Kinų medicinos dėl merginos mirties kaltinti negalima.
Žurnalistas iš Pekino Hou Jiang, piktinosi, kad kai kurie žmonės teigia, jog kinų medicina yra netikra vien dėl to, kad nepajėgė įveikti onkologinio susirgimo. „Tai juokinga logika. Net ir po chemoterapijos daug pacientų miršta, tai gal tuomet ir Vakarų medicina taip pat yra netikra?“ Tuo tarpu, gydytojas Feng Li iš Kinijos mokslų akademijos įsitikinęs, kad Kinijos ir Vakarų medicinos derinys yra geresnis būdas vėžiui įveikti nei vien tik Kinų medicina.
Onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“ internetiniame puslapyje rašoma, kad limfomos yra dažniausias kraujo vėžio tipas, atsirandantis kai sutrinka tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių – limfocitų – gamyba ir augimas. Žmogaus organizme yra du limfocitų tipai, iš kurių gali atsirasti limfomos: T-limfocitai ir B-limfocitai.
Hodžkino limfoma yra rečiau nustatoma limfoma, dažniau pasitaikanti jaunesniems žmonėms (amžiaus vidurkis 20-30 metų) ir dažnai pasižymintis labai geru atsaku į gydymą.
Hodžkino limfoma laikoma vienu iš lengviausiai išgydomų vėžių. Hodžkino limfomai būdingi tam tikri ypatumai, skiriantys ją nuo kitų limfomų. Vienas iš bruožų yra specifinių ląstelių nustatymas Hodžkino limfomos atveju. RS ląstelės tai didelės ląstelės, kurios nustatomos Hodžkino limfomos paveiktuose audiniuose, pavadintos jas atradusio mokslininko vardu. Sergant Hodžkino limfoma nustatoma ir kitų būdingų ląstelių.
Dažniausiai Hodžkino limfoma prasideda limfmazgiuose, jai būdingas nuoseklus plitimas į gretimus limfmazgius ir organus.
Gydantis gydytojas įtaria Hodžkino limfomą nustatęs limfmazgių padidėjimą kakle, pažastyse ar kirkšnyje. Jeigu limfmazgių padidėjimas įtariamas kitoje vietoje, tuomet atliekami vaizdinimo tyrimai, kuriais siekiama įvertinti limfmazgių padidėjimą ir lokalizaciją.
Daugelio pacientų, sergančių Hodžkino limfoma, gydymo tikslas yra visiškas ligos išgydymas. Taikant šiuolaikinį gydymą daugiau nei 75% pacientų, sergančių Hodžkino limfoma, gali būti išgydyti. Šis procentas jaunesnių pacientų tarpe siekia net 90%.