„Medikai turės galimybę naudotis šiuolaikiškiausiomis ir geriausiomis pasaulyje technologijomis“, – džiaugėsi Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius. Jo vadovaujama medicinos įstaigą už šį pirkinį atseikėjo daugiau kaip 900 tūkst. eurų, tačiau pinigų negaila – medikai tikrai pajus XXI amžiaus medicinos įrangos privalumus.
Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos specialistai savo pasiekimais daugybę metų išsiskyrė tarp Baltijos šalių ir net Rytų Europos otorinolaringologų, todėl patogios, šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios patalpos jiems tiesiog būtinos.
Praėjusių metų rudenį Ausų, nosies ir gerklės ligų klinika persikėlė į atnaujintas patalpas trečiajame Centrinio korpuso aukšte.
Po persikėlimo darbas vyko trijose operacinėse, o dabar baigta įrengti ir ketvirtoji – integruota operacinė. Joje į vieną sistemą integruota visa endonazalinėms kaukolės pamato operacijoms reikalinga endokospinė, navigacinė įranga. Yra galimybė kaupti vaizdus ligoninės informacinėje sistemoje ir tiesiogiai transliuoti operacijas į mokomąsias auditorijas.
„Integruotoje operacinėje darbas vyks sparčiau, ergonomiškiau ir tai leis užtikrinti dar aukštesnės kokybės pagalbą ir saugumą mūsų pacientams“, – teigia Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos profesorius Saulius Vaitkus.
Paprasčiau kalbant – saugesni jausis tiek pacientas, tiek medikai, mat smarkiai sumažinta žmogiškosios klaidos tikimybė, visas operacinės sistemas gali valdyti vienas žmogus, įrengtos atskiros endoskopijos ir mikroskopo kameros, interneto ryšys suteikia galimybę operacijos metu konsultuotis su kolegomis bet kuriame pasaulio taške.
Visa įranga pritvirtinta prie lubų, todėl patalpoje nėra laidų raizgalynės, o chirurgai gali lengviau pasiekti ligos židinį ties kaukolės pamatu, kur yra daug gyvybiškai svarbių organų.
Įranga labai pravers būsimųjų medikų mokymui, nes galima transliuoti HD raiškos vaizdą. Lig šiol naudota vaizdo įranga negalėjo perduoti raudonos spalvos.
„Studentai matys tokį patį vaizdą, kokį mato chirurgas“, – aiškino profesorius S.Vaitkus. Jis tikisi, kad operacinė taps puikia vieta mokymui medikams iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir nert Skandinavijos šalių. Operacinę galima pritaikyti ir kitų medicinos sričių specialistų atliekamoms operacijoms.
Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinika – daugybės pažangiausių metodų pradininkė Baltijos šalyse ir netgi Rytų Europoje. Jau daugiau nei 50 metų Kaune atliekamos sudėtingos klausą atkuriančios operacijos otoskleroze sergantiems pacientams. Ketvirtą dešimtmetį Kauno klinikose plėtojama fonochirurgija – balsą atkurianti ir gerinanti chirurgija.
Nuo 1993 metų endoskopine mikrochirurgine technika atliekamos funkcinės endonazalinės operacijos, šalinami navikai, atliekama kietojo smegenų dangalo plastika, akiduobės ir regos nervo dekompresija bei kitos intervencijos.
1998-aisiais Kauno klinikų ausų, nosies ir gerklės ligų specialistai atliko pirmąją Baltijos šalyse kochlearinės implantacijos operaciją. Viena tokia operacija atlikta jauniausiai pacientei Lietuvoje – vos pusmečio sulaukusiai mergaitei, kuri svėrė 6 kilogramus.
2006 metais atlikta pirmoji Baltijos šalyse lazerinė gerklų mikrochirurginė operacija. Operacinio mikroskopo ir chirurginio lazerio dėka tausojančiai ir radikaliai pašalinami gerklų navikai ir kiti dariniai, atkuriamos gerklų funkcijos. 2014 metais pirmą kartą Baltijos šalyse pacientui, sergančiam gerklų vėžiu, atlikta išplėstinė lazerinė dalinė laringektomija.
Kauno klinikų „Balso banke“ saugoma daugiau nei 1500 sveikų asmenų ir pacientų skaitmeninių balso įrašų. Jų dėka kuriami pirminės balso atrankos būdai ir inovatyvios automatinės balso analizės sistemos, pagerinančios ankstyvąją gerklų ligų diagnostiką.