Eksimerinių lazerių technologijos iki šiol buvo labai veiksmingos. Jos vis dar padeda išspręsti trumparegystės, toliaregystės ar astigmatizmo varginamų pacientų rūpesčius, kylančius dėl akinių ar kontaktinių lęšių.
Akių ligų klinikos „Naujas regėjimas“ Vilniuje direktorius O.Kovriguine įsitikinęs, kad šios lazerių technologijos po penkerių metų gali būti visiškai nebeatitinkančios pacientų poreikių.
„Jau turime pasirinkimą, o po penkerių metų eksimeriniai ir femtosekundiniai lazeriai tikrai iškeliaus į užtarnautą poilsį.
Dabar turime galimybę naudoti unikalų vokiečių gamintojo LASERSOFT lazerį. Jau galėjome įsitikinti visais jo privalumais. Tai nereiškia, kad senieji lazeriai yra blogi, tačiau atsirado visiškai nauja technologija, kuri leidžia atlikti akių korekciją kur kas tiksliau“, – pasakojo O.Kovriguine.
Pirmiausia lazerio žymelė kelis kartus yra mažesnė. Ji sudaro vos 0,2 mm skersmens plotelį, o lazerio veikimo greitis dvidešimt kartų didesnis negu standartinio eksimerinio lazerio. Tai reiškia, kad ir procedūra gerokai sutrumpėjo. Be to, prietaisas yra ir penkiasdešimt kartų tikslesnis.
Vadovas pastebėjo, kad konkurentai, be abejonės, tokios technologijos pavydi, mat tarp medikų jau seniai kalbama, kad kietojo kūno lazeriai yra perspektyvi naujovė.
„Tikrai neteigiu, kad visi pacientai būtinai turi atvykti tik pas mus. Paieškokite informacijos internete, išsirinkite tinkamiausią įstaigą ir korekcijos metodą. Tačiau čia gi ne skubi medicinos pagalba.
Tad jei jau rinktis planinę operaciją, kodėl to nepadarius ten, kur jums gali pritaikyti naujausias technologijas?“ – retoriškai klausė O.Kovriguine.
Didžiausias naujojo lazerio pranašumas – šaltoji LED technologija. Atliekant akių korekcijas senaisiais lazeriais akies ragenos temperatūra pakildavo trimis keturiais laipsniais.
Naujojo lazerio veikimo greitis toks didelis, kad juo atliekant lazerinę regėjimo korekciją akies ragena beveik neįšyla. Tai leidžia operaciją atlikti tiksliau ir garantuoti pacientams didesnę akių apsaugą nuo komplikacijų ar net tam tikrų pooperacinių nepatogumų. Pavyzdžiui, galima išvengti ragenos paviršiaus drumstumo.
Pasak akių ligų klinikos „Naujas regėjimas“ Vilniuje vadovo O.Kovriguine, ir regėjimo aštrumo rezultatai po operacijos su LASERSOFT kietuoju lazeriu kur kas geresni.
Galbūt neįtikėtina, tačiau daugelio pacientų regėjimas klinikoje po lazerinės regėjimo korekcijos normą viršijo tris kartus.
„Neretai pacientai po korekcijos mūsų klausia: „Jau viskas?“ Mat pati procedūra užtrunka nuo trisdešimties iki penkiasdešimties sekundžių. Ką jaučia pacientas korekcijos metu? Nieko. Tiesiog mato žalią taškelį.
Taigi nauja technologija operuojami mūsų pacientai patiria tik visus jos teikiamus privalumus. Vienintelį naujo lazerio trūkumą pajunta tik klinika, kuri nusprendžia jį įsigyti. Tai – kaina“, – neslėpė O.Kovriguine.
Eksimerinis lazeris kainuoja apie 300 tūkstančių eurų, o naujas – 1 milijoną 230 tūkstančių eurų, taip pat prie investicijų reikėtų pridėti ir po 60 tūkstančių eurų kainuojančias lovas pacientams.
Lazerinė akių korekcija, pasak „Naujo regėjimo“ direktoriaus, padeda žmogui sutaupyti, mat tuomet jam nereikia pirkti akinių ar akių lęšių.
Be to, tai aktualu tam tikrų profesijų atstovams.
„Lazerinė akių korekcija labai pagerina, pavyzdžiui, sportininkų gyvenimo kokybę. Visi nori turėti gerą regėjimą.
Be jokių nepatogumų lankytis pirtyje, plaukioti baseine, užsiimti ekstremalia veikla, o tai akiniai neretai sunkina“, – mano direktorius.
Be to, aiškus regėjimas be akinių kur kas geresnis pasirinkimas ir vairuojantiems. Tiesa, po tokios lazerinės akių korekcijos savaitę ar dvi negalima lankytis pirtyje, patirti didelio fizinio krūvio. Porą dienų nepatartina vairuoti. Tačiau beveik iš karto po jos galima naudotis kompiuteriu.
Kai kuriais atvejais akys gali būti kiek sudirgusios, tačiau susilašinus akių lašų, toks pojūtis labai greitai – per tris keturias valandas – išnyksta.
Po operacijos klinikoje „Naujas regėjimas“ paciento apžiūra standartiškai atliekama du kartus. Suteikiamos visos sąlygos apsilankyti ir konsultuotis su gydytoju tol, kol galutinis rezultatas tenkina abi puses.
„Jei pacientas nori atvykti pasitikrinti daugiau nei du kartus – maloniai kviečiame, – kalbėjo O.Kovriguine. – Galime garantuoti dėl savo siūlomų paslaugų, mat per dvidešimt veiklos metų iš pacientų negirdėjome nė vieno nusiskundimo dėl komplikacijų. Neturime nė vieno nepatenkinto paciento“, – patikino klinikos direktorius.
Vis dėlto jei kietasis lazeris kur kas brangesnis, vadinasi, už regėjimo korekciją teks atseikėti daugiau?
O.Kovriguine patikino – tikrai ne. Iki metų pabaigos kaina išliks stabili.
„Siekiame, kad oftalmologijos srityje nebebūtų naudojami seni prietaisai. Todėl iki šių metų pabaigos savo pacientams siūlome specialią pažintinę lazerinės regėjimo korekcijos kainą. Tai reiškia, kad kaina išliks nepakitusi, o lazerinė regos korekcija bus atliekama pačia naujausia įranga.
Mūsų tikslas – savo pacientams suteikti visa tai, ką geriausia turi šiuolaikinė oftalmologija“, – kalbėjo O.Kovriguine.
Tad, nepaisant operacijos sudėtingumo, lazerinė korekcija iki metų pabaigos atsieis tik 379 eurus. Tokią paslaugą galima apmokėti ir išperkamąja nuoma.
Gavo prestižinį apdovanojimą
•Kietųjų lazerių gamintojas LASERSOFT iš Vokietijos kliniką „Naujas regėjimas“ Vilniuje pasirinko kaip referencinį centrą, kuriame vyks Baltijos šalių oftalmologų mokymai dirbti šia nauja įranga. Be to, čia nuolat pristatomos naujos technologijos Baltijos šalyse. Todėl nieko keista, kad būtent akių klinika praėjusiais metais sulaukė tarptautinio įvertinimo.
•“Praėjusiais metais Didžiosios Britanijos oftalmologų draugija man įteikė prestižinę „Rayner“ kompanijos įsteigtą premiją už pažangiausių lazerinės akių korekcijos metodų taikymą. Šį apdovanojimą gauti buvo be galo malonu. Jis įrodo lietuviškos oftalmologijos kokybę. Tai – visos mūsų klinikos Lietuvoje nuopelnas. Visų daugiau nei pusšimčio čia dirbančių gydytojų, medicinos slaugytojų ir kito personalo indėlis“, – pasididžiavimo neslėpė klinikos vadovas O.Kovriguine.
•Apdovanojimas gydymo įstaigai įteiktas atrinkus ją iš 77 kandidatų, išsibarsčiusių po visą pasaulį. Pralenktos net tokios oftalmologijos srityje lyderiaujančios šalys kaip JAV, Kanada, Japonija ir Vokietija.