Makšties uždegimai dažnai būna įvairių imunitetą silpninančių infekcijų padarinys. Infekcijoms gydyti skiriami antibiotikai dar labiau slopina imuninį atsaką. Nelytiniu būdu plintančių ligų, tokių kaip bakterinė vaginozė ar kandidozė (pienligė), sukėlėjai, sumažėjus organizmo pasipriešinimui, suaktyvėja ir gali sukelti makšties uždegimus.
Imbieras ir citrina – nevisagaliai
Patarimų, kaip stiprinti imunitetą, gausu. Jums patars draugai, apšvies internetas, bet daugeliu atveju kelias dienas pavartojame citrinos su imbieru ir didžiuojamės, kad rūpinamės savimi. Išsigydžiusios peršalimą jaučiamės gerai, jei tik nuotaikos neima temdyti makšties niežėjimas, deginimo jausmas ar atsiradęs nemalonus kvapas. Stiprindamos imunitetą ir kartu atkreipdamos dėmesį į, regis, nesusijusius dalykus, galite išvengti pasikartojančių uždegimų.
Tinkama higiena
Tinkama higiena gali apsaugoti nuo tam tikros rūšies makšties uždegimo ir susilpninti simptomus. Venkite karštų vonių, plaukimo baseinų, SPA. Prausdamosi vandeniu nuo genitalijų gerai nuplaukite muilą, paskui gerai nusausinkite nešiurkščiu rankšluosčiu. Nenaudokite kvapnaus muilo (ypač antibakterinio), dezodorantų. Venkite dirgiklių (kvapnių įklotų, tamponų). Po tualeto šluostykitės tik iš priekio link nugaros, kad į makštį nepaskleistumėte žarnyno bakterijų. Nepaskyrus gydytojui nedarykite makšties dušo.
Natūralūs audiniai
Naudokite iš natūralių medžiagų pagamintą apatinį trikotažą ir patalynę. Miegokite be apatinių drabužių. Nenešiokite itin aptemptų ir sintetinių kelnių. Grybeliai gerai dauginasi šiltoje drėgnoje aplinkoje.
Mityba
Maisto įtaka vaginitų vystymuisi moksliniais tyrimais neįrodyta, tačiau daugeliui moterų, rečiau vartojančių cukraus, miltinių produktų, alkoholio ir kitų daug angliavandenių turinčių produktų, pavyksta kontroliuoti pasikartojančią bakterinę vaginozę ir kandidozę.
Gliukozės kiekio kraujyje kontrolė
Jeigu sergate cukriniu diabetu, kontroliuokite cukraus kiekį kraujyje. Ilgiau užsilaikęs aukštesnis gliukozės kiekis kraujyje sudaro labai palankias sąlygas grybeliams vešėti. Sureguliavus gliukozės kiekį dažniausiai pienligės simptomai išnyksta.
Greita reakcija
Jei makšties uždegimas jums pasireiškia ne pirmą kartą, infekcijos simptomus galite atpažinti vos jiems pasirodžius. Žinoma, visada patartina apsilankyti pas gydytoją ir pradėti uždegimą gydyti kuo greičiau. Kuo mažesnis uždegimas, tuo lengviau jis gydomas.
„Tantum Rosa®“ – puiki pirmosios pagalbos priemonė: greitai slopina niežulį, skausmą, nemalonų kvapą ir gydo uždegimą. Antiseptinis poveikis atakuoja bloguosius, uždegimą sukėlusius mikroorganizmus. Tai nėra antibiotikas. „Tantum Rosa®“ yra saugus nereceptinis vaistas, todėl jį galite vartoti kiekvienąkart, kai tik pajuntate makšties uždegimo simptomus.