Urologas apžvelgė vyrų naudojamus gydymosi metodus: tinkamiausią būdą padės surasti specialistas

2024 m. gruodžio 4 d. 17:00
„Ar esate bandę gydytis „vyriškas“ sveikatos problemas?“ – tokį klausimą skaitytojams uždavė naujienų portalas Lrytas.
Daugiau nuotraukų (1)
Apklausoje dalyvavę vyrai atskleidė, jog sveikata jiems svarbi, todėl susidūrę su problemomis jas sprendžia naudodami specialistų paskirtus receptinius preparatus arba nereceptinius augalinius preparatus, o kartais išsaugoti gerą savijautą bando alternatyviomis priemonėmis ir maisto papildais.
Urologas Robertas Adomaitis džiaugėsi, jog vyrai vis daugiau dėmesio skiria sveikatai, tačiau pabrėžė, kad gydymo metodus būtina rinktis atsakingai – visų pirma, apsilankyti mediko kabinete ir išklausyti jo rekomendacijas.
Didžioji dalis apklausoje dalyvavusių vyrų nurodė, jog susidūrę su sveikatos problemomis paprastai skuba pas gydytoją, kur jiems išrašomi receptiniai vaistai. R.Adomaitis nenustebęs – receptiniais medikamentais gali būti gydoma dauguma „vyriškos“ sveikatos problemų.
„Dažniausiai Lietuvoje vyrams vaistai išrašomi dėl šlapinimosi sutrikimų, su amžiumi susijusio sunkesnio šlapinimosi ir prostatos padidėjimo.
Pasitaiko, kad receptiniai vaistai vyrams yra skiriami dėl šlapimo takų uždegimo bei erekcijos sutrikimų“, – vardijo urologas.
Padėti gali ir fitoterapija.
R.Adomaitis pabrėžė, kad, susidūrus su bet kokia vyriškos sveikatos problema ar pajutus neįprastų simptomų, visuomet svarbu pasitarti su gydytoju – tik medicinos specialistas gali parinkti efektyviausią problemos sprendimo būdą.
Neretai vyrams yra rekomenduojami augaliniai preparatai, ypač jei, pavyzdžiui, šlapinimosi sutrikimų simptomai yra lengvi. Augalinės kilmės preparatai arba, pavyzdžiui, fizioterapijos procedūros yra naudojamos spręsti jau minėtas problemas, tačiau pats asmuo dažniausiai negali nuspręsti, kas jam tinkamiausia“, – dalijosi specialistas.
Beveik ketvirtadalis apklausos dalyvių minėjo, kad „vyriškas“ sveikatos problemas yra gydę urologo minėtais nereceptiniais augaliniais vaistais. Taip, pasak gydytojo, elgtis teisinga, jei sveikatos būklė nėra sunki.
„Nepaisant to, gydytojo konsultacijos vengti nereikėtų. Kartais silpni simptomai ir diskomfortas gali būti susiję su onkologine ar kita rimta liga.
Pradėti gydytis nereceptiniais augaliniais vaistais visada galima, tačiau svarbu remtis gydytojų patarimais. Kitaip išlieka tikimybė nepastebėti galimai sunkios ligos.
Prostatos funkciją veikiantys augaliniai vaistai, yra itin naudingi ankstyvų „vyriškos“ sveikatos ligų stadijose.
Jie palengvina gerybinės prostatos hipertrofijos simptomus. Jei yra jaučiami pirmieji nemalonūs simptomai – dažnas, skausmingas, nutrūkstantis šlapinimasis – augalinių vaistų vartojimas gali užkirsti kelią rimtesnėms intervencijoms. Ankstyvas lengvų sveikatos problemų gydymas gali padėti užtikrinti gerą sveikatos būklę ateityje – tai lyg prevencija“, – žiniomis dalijosi R.Adomaitis.
Gydytojas pridėjo, kad vyrų sveikatai padedančios natūralios, augalinės priemonės vartojamos ne vieną dešimtmetį.
„Gamtiniais preparatais paremta medicina yra itin naudinga. Ji, mąstantiems į priekį, gali padėti ilgiau išvengti stipriųjų medikamentų“, – laikėsi nuomonės urologas.
Žinoma, dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.
Ragina nebijoti vizito pas gydytoją
Uždavus klausimą, ar vyrai yra bandę gydytis „vyriškas“ sveikatos problemas, trečdalis respondentų pripažino, jog yra rinkęsi alternatyvias priemones ir maisto papildus.
„Yra vyrų, kurie išbando šiuos metodus, tačiau dėl abėjotino šių priemonių poveikio, jie galiausiai praveria gydytojo kabineto duris.
Nors nesudėtingas problemas galima bandyti spręsti, simptomams stiprėjant tokie alternatyvūs būdai tikriausiai nepadės.
Didelė problema yra vyrų baimė apsilankyti pas gydytojus ir išgirsti nemalonią diagnozę. Neretai vengdami vizito, jie griebiasi savigydos.
Tai ne visuomet sėkminga. Pavyzdžiui, jei šlapinimosi sutrikimus ilgą laiką vyras nesekmingai gydysis pats, situaciją sugrąžinti į normalią būklę gali tapti sunkiau.“, – pabrėžė R.Adomaitis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.