Sugedęs dantis – lyg tiksinti bomba

2024 m. gruodžio 4 d. 10:00
Dantų kanalų gydymas – moderni ir efektyvi procedūra, leidžianti išgydyti dėl įvairių priežasčių atsiradusį danties uždegimą. Dažnai jis pasireiškia itin stipriu skausmu, kurio gali nepavykti numalšinti netgi vaistais. Tačiau esant lėtiniam uždegimui skausmo gali ir nesijausti. Bet kuriuo atveju svarbu nedelsti ir kuo greičiau spręsti iškilusią problemą. Saugus ir efektyvus būdas tai padaryti yra danties kanalo, kitaip vadinamas endodontinis gydymas.
Daugiau nuotraukų (2)
Įspėja ne tik skausmas
Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas, atliekamas, kai kanaluose esančius audinius pažeidžia infekcija. Anot gydytojos Mildos, endodontai visuomet stengiasi dantį išsaugoti gyvą.
Jeigu nervą pasiekė gilus ėduonis, kanalai anksčiau buvo gydyti nekokybiškai, dantis nuskilo ar patyrėte traumą, tuomet šis gydymas yra būtinas. Dantų trauma dažnai būna apgaulinga, nes gali būti ne aiškiai matomas, o lėtinis uždegimas, dėl kurio pacientas savo dantų pakitimus gali pastebėti tik po kurio laiko. Prasidėjus danties kanalo infekcijai, pacientas dažnai jaučia maudimą, skausmą, patinimą, pažeistas dantis ima tvinksėti, pūliuoti. Jausmas toks, lyg dantis būtų „pakeltas“. Gali pakisti netgi jo spalva.
„Kartais, esant besimptomei formai, pacientas nieko nejaučia. Uždegimo židinys matomas tik rentgeno nuotraukoje. Tačiau besimptomis uždegimas bet kada gali tapti ūmus, todėl jį taip pat būtina gydyti. Tai bet kokiu atveju yra infekcijos židinys organizme“, – perspėja gydytoja.
Delsti pavojinga
Dantų centro gydytoja Milda visuomet įvertina gydymo tikslingumą, kiek liko infekcijos pažeisto danties. Anot jos, gydymas gali būti atliktas tobulai, tačiau jei dantis silpnas, likę mažai audinių, net geriausia endodontija jo neišgelbės.
Dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas. Tai leidžia užtikrinti, kad išgydytas arba pergydytas (dėl anksčiau atlikto nekokybiško gydymo) dantis tinkamai atliks savo funkciją visą likusį gyvenimą.
„Endodonto tikslas – išspręsti problemą taip, kad ilgą laiką prie jos nereikėtų grįžti, dantis atliktų savo funkciją ir ateityje pacientui nekeltų jokių problemų“, – sako odontologė.
Dantų šaknų kanalai gali būti gydomi per vieną ar kelis vizitus, priklausomai nuo paciento dantų būklės. Gydytojos teigimu, ignoruojant simptomus, negydant kanalų infekcijos, ji gali komplikuotis. Tuomet bus reikalingas kur kas ilgesnis gydymas ir pacientui teks nuolatos varstyti klinikos duris. Kartais danties išgelbėti gali ir nebepavykti.
Gydymas mikroskopu
Endodontinio gydymo tikslas yra pašalinti iš kanalų infekciją, juos kruopščiai išvalyti, dezinfekuoti ir sandariai užpildyti 3D erdvėje visomis kryptimis.
„Kanalų anatomija yra skirtinga, kartais ir sudėtinga. Šį darbą kokybiškai atlikti reikia gydytojo žinių, praktikos, kruopštumo, detalumo, taip pat nemažai įvairių prietaisų, kurie naudojami endodontijoje“, – sako gydytoja.
Per susitikimą su pacientu gydytoja visuomet aptaria atsiradusius simptomus, įvertina situaciją bei kokiu tikslu bus atliekamas endodontinis gydymas. Padaroma rentgeno nuotrauka. Prieš procedūrą dažniausiai nuslopinamas skausmas, tad skausmo baimę jaučiantys pacientai gali būti ramūs. Tuomet specialiais mažais sukamaisiais instrumentais išvalomi kanalai, naudojami dezinfekuojamieji tirpalai, ultragarso prietaisas. Viskas atliekama į pagalbą pasitelkus modernų mikroskopą, kuriuo danties kanalų vaizdas gydytojui išdidinamas kelis kartus. Tai leidžia atlikti visas procedūras kaip įmanoma tiksliau.
„Kitame etape išvalytus kanalus užpildome termoplastine šilta medžiaga, kuri idealiai patenka į kiekvieną linkį. Pildant kanalus ir žinant, kokia danties atstatymo procedūra bus atliekama po kanalų gydymo, iškart paruošiame vietą kaiščiams, įklotams, suformuojame ložes, reikalingas protezavimui“, – pasakoja gydytoja.
Gyvenimas be skausmo
Sugydytas dantis atkuriamas laikinu užpildu ir pacientas keliauja pas gydytoją, kuris toliau atkurs dantį.
Gydytoja atkreipia dėmesį, kad po dantų kanalų gydymo galimas pooperacinis jautrumas. Jis trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo to, kokia situacija buvo prieš gydymą. Tačiau nemaža dalis pacientų nejaučia jokio diskomforto sugydžius kanalus ir džiaugiasi vėl galėdami gyventi be skausmo.
Pažangus dantų gydymas ir kompetentingi specialistai – vienoje klinikoje. Patikėkite savo šypsenos priežiūrą Dantų centro gydytojų komandai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.