Nors variantų daug, atsakymai pasiskirstė gana tolygiai. Respondentai sutiko, kad „vyriškos“ sveikatos problemoms įtakos gali turėti neaktyvus gyvenimo būdas, rūkymas ir alkoholio vartojimas, nuolatinis stresas, antsvoris, nutukimas ir retas sveikatos pasitikrinimas.
Atsakymai nestebina ir gydytojo Roberto Adomaičio. Urologas atskleidė, kad šie veiksniai iš tiesų gali kelti susirūpinimą, bei pridūrė, kad visapusė sveika gyvensena gali nutolinti nepageidaujamas „vyriškas“ problemas.
32 proc. – tiek apklaustųjų buvo įsitikinę, kad nuolatinis nerimas gali padaryti rimtą įtaką „vyriškai“ sveikatai.
„Vyrai teisūs – dėl įtampos jie skiria mažiau dėmesio sveikatai ir daugiau dėmesio stresą keliantiems veiksniams. Tai gali lemti susirgimus.
Gydytojas pridūrė, kad stresas taip pat gali lemti širdies ir kraujagyslių ligas.
„Jei įtaka daroma kraujagyslėms, pirmiausia gali atsirasti erekcijos susilpnėjimas.
Varpos kraujagyslės yra labai siauros – jos nukenčia pirmos, žymiai greičiau nei širdies kraujagyslės.
Stresas sukelia lytinės funkcijos problemas. Judėkite, sveikai maitinkitės, nestresuokite, ir lytinė funkcija išsilaikys labai ilgai“, – dalijosi R.Adomaitis.
Panašiai tiek pat – 31 proc. apklaustųjų laikėsi nuomonės, kad „vyriškos“ sveikatos problemas lemia rūkymas ir alkoholio vartojimas. Gydytojas pridūrė, kad ryšys tarp žalingų įpročių ir sveikatos problemų yra akivaizdus.
„Rūkymas, be jokios abejonės, pažeidžia kraujagysles. Dėl didelio nikotino kiekio jos pradeda neįprastai susitraukinėti, tampa nebeelastingos ir, kai reikia išsiplėsti erekcijos metu, tai gali nepavykti.
Rūkymas ir erekcija – po kurio laiko tampa nesuderinami dalykai. Maždaug 20 metų rūkymo stažas (po pakelį per dieną) yra rimtas ženklas, kad erekcija nebus ideali.
Su alkoholiu viskas priklauso nuo kiekio. Alkoholis veikia nervų sistemą, kuri taip pat atsakinga už lytinės sistemos veikimą – t. y. priima signalus, kad reikia reaguoti, leidžia atsirasti erekcijai.
Dažnas alkoholio vartojimo požymis – atsiradę neurologiniai sutrikimai. Jei yra neurologiniai sutrikimai, vyrai gali turėti ir erekcijos problemų“, – aiškino urologas.
R.Adomaitis pridūrė, kad dėl vyno taurės nerimauti nereikėtų – pasak jo, tai bėdų nesukels.
„Kaip gydytojai, mes to rekomenduoti negalime, tačiau jaunų vyrų tarpe labai dažnai pasitaiko nerimo sukelti erekcijos sutrikimai. Kartais vyrai atranda, kad ramesni jie tampa išgėrę taurę vyno, ir viskas pavyksta.
Tai nėra vadovėliuose aprašytas gydymo būdas, bet žmonėms kartais tai pasiteisina. Žinoma, geriau suvokti, kodėl atsiranda nerimas, nei kilnoti taurę“, – laikėsi nuomonės urologas.
Tolygiai respondentų atsakymai pasiskirstė renkantis kitus atsakymo variantus – iki 15 proc. apklausos dalyvių nurodė, kad vyrų sveikatai įtakos gali turėti antsvoris, nutukimas bei neaktyvus gyvenimo būdas.
„Tai absoliučiai susiję dalykai. Nutukimas gali sukelti metabolinį sindromą, kuriam būdingi gliukozės tolerancijos sutrikimas ir padidėjęs kraujo spaudimas. Antsvorį turintiems žmonėms judėti sunku ir tai kenkia.
Fizinis aktyvumas padidina širdies ir kraujagyslių sistemos lankstumą – tai lyg treniruotė. Mankštinimasis labai naudingas vyrų sveikatai“, – pabrėžė gydytojas.
Kalbant apie lankymąsi pas gydytojus, urologas sakė, kad svarbiausia nepamiršti šeimos gydytojo kabineto – profilaktiškai lankantis pas šeimos gydytoją yra didesnė tikimybė, kad visos problemos bus pastebėtos ir išspręstos laiku.