Naudodamas taikomąją kineziologiją aš ieškau pradinio „konflikto taško“ kūne, kuris sukėlė tam tikrą fizinę ar psichologinę problemą. Suradus šią giliausią priežastį įsijungia domino principas – kompensacinė sistema, kurią kūnas buvo sukūręs, tampa nebereikalinga ir sugriūna. Mes, tarsi luptume svogūną, sluoksniais šaliname fizinius blokus ir emocinę įtampą, kuri prisidėjo prie blogos būklės, taip pat ištaisome ilgalaikio netinkamų vaistų vartojimo ar net žalingų procedūrų padarinius.
Žmonės tampa vis labiau išsilavinę ir suvokia, kaip stipriai psichologinė būklė veikia fizinę sveikatą. Prieš 10–20 metų pacientui buvo daug sunkiau paaiškinti šį ryšį. Džiaugiuosi, kad dabar atsiranda daugiau mokslinių tyrimų ir visuomenės supratimo šia tema.
Panašiai ir su osteopatija – anksčiau reikėjo daug aiškinti apie šio metodo veikimo principus, tačiau dabar daugybė tyrimų patvirtina, kad osteopatija yra vienas efektyviausių metodų, pavyzdžiui, nugaros skausmams gydyti.
„British Journal of Sports Medicine“ paskelbtame tyrime osteopatija buvo pripažinta veiksmingiausiu būdu, pranokstančiu net farmakologinius gydymo metodus.
Į mane dažnai kreipiasi žmonės, kurie nori ne tiktai pašalinti simptomus, bet ir rasti tikrąją problemos priežastį.
Žmogus – tai vieninga organų ir audinių sistemų visuma ir, kaip moko taikomoji kineziologija, svarbu atsižvelgti į tris lygius: emocinį, struktūrinį (patį kūną, organus ir pan.) ir biocheminį. Šie trys komponentai nuolat sąveikauja ir veikia vienas kitą.
Kūno, emocijų ir biochemijos ryšys. Pavyzdžiui, patyrus fizinę traumą, priklausomai nuo jos pobūdžio, ji gali paveikti jūsų psichologinę būklę. Jei ilgą laiką susiduriate su traumos pasekmėmis, gali išsivystyti psichologinės problemos, tokios kaip nerimo sutrikimai ar depresijos simptomai, kurių net nesuvokiate. Šios emocinės problemos dar labiau veikia kūną, skatindamos fizinius negalavimus.
Gerai žinomas neurologinis reiškinys, kai fizinė trauma jau išgyta, bet nervų sistema vis dar siunčia signalus smegenims, tarsi trauma tebėra, ir skausmas tęsiasi tik dėl šios mechanizmo klaidos.
Be to, psichologinės ir emocinės būsenos pokyčiai ir fizinės traumos gali paveikti jūsų biocheminę būklę. Pavyzdžiui, kūnas pradeda išskirti daugiau streso hormonų ar uždegimą sukeliančių medžiagų. Ir atvirkščiai – galite susirgti dėl apsinuodijimo maistu ar netinkamų vaistų vartojimo, tai ilgainiui gali sukelti ne tik fizinę žalą, bet ir paveikti biocheminius procesus smegenyse, sukelti psichologinius pokyčius. Viskas yra susiję.
Nervų sistemos svarba sveikatai. Kai žmogaus nervų sistemos prisitaikymo lygis yra aukštas, jis gali lengvai įveikti sunkumus ir iššūkius. Tačiau jei prisitaikymo lygis yra žemas, kūnas ir psichinė sveikata tampa labiau pažeidžiami – neatsparūs žalingam poveikiui ar ligoms. Tai dažnai pradeda formuotis dar vaikystėje (mes visi esame kilę iš vaikystės!), ir daugelis problemų gali būti susijusios su ankstyvaisiais vystymosi etapais.
Holistinis požiūris – ateities medicina. Holistinis (visuminis) požiūris į gydymą skiriasi nuo tradicinės medicinos tuo, kad orientuojamasi ne tik į atskirų simptomų gydymą, bet ir į viso žmogaus – kūno, emocijų ir biocheminės sistemos – pusiausvyrą. Tradicinė medicina dažnai susitelkia į simptomų slopinimą arba konkrečios kūno dalies gydymą, o holistinis metodas siekia suprasti ir pašalinti gilesnes problemos priežastis, atsižvelgiant į visus žmogaus sveikatos aspektus.
Štai kodėl taikomoji kineziologija ir osteopatija yra tokie veiksmingi metodai išvesti kūną iš streso būklės. Kartu su tinkamai parinkta dieta ir specialiais papildais šie metodai padeda atkurti kūno resursus, pagerinti organizmo prisitaikymo lygį ir sugrąžinti jį į pusiausvyrą. Kai organizmas turi reikalingų resursų, jis atgauna gebėjimą gyti ir, žinoma, priklausomai nuo atvejo, dažnai pats susitvarko su fizinėmis problemomis ir sugeba išlikti sveikas.
Didelė dalis sėkmingo gydymo priklauso nuo paciento įsitraukimo į procesą ir teisingo požiūrio. Kiekvieną kartą, kai žmogus ateina pas mane, aš visada klausiu: „Ką norite pasiekti?“ Įdomu, bet nedaug žmonių gali aiškiai suformuluoti paprastą frazę: „Noriu būti sveikas.“ Žmogaus smegenys yra labiau linkusios norėti išvengti ko nors nepageidaujamo nei siekti sveikatos.
Apsilankę A.Zacharovo klinikoje jūs gausite ne tik gydymą, bet ir gilesnį supratimą apie savo sveikatą bei holistinį požiūrį, kuris sujungia kūno, emocijų ir biochemijos lygmenis į bendrą sistemą.
Jei esate pasiruošę ne tik užgniaužti simptomus, bet ir išsiaiškinti tikrąją savo problemos priežastį, šis metodas taps raktu ne tik į sveikesnę ateitį, bet ir į ilgaamžiškumą bei aukštesnę gyvenimo kokybę.
Praturtina sveikatos sistemą
- Aleksejus Zacharovas – tuomečio Kauno medicinos instituto Gydomojo fakulteto alumnas, neurologas, turintis 37 metų patirtį, praktikuojantis holistinį gydymo metodą, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka osteopatija ir taikomoji kineziologija. Jis yra vienas Funkcinės medicinos ir taikomosios kineziologijos asociacijos ir mokyklos įkūrėjų.
- Nuo 2012 metų siūlo profesinio tobulėjimo programas gydytojams, kineziterapeutams ir fizioterapeutams.
- A.Zacharovas yra vienas pirmųjų, į Lietuvą atnešusių naujausius gydymo metodus, įskaitant taikomąją kineziologiją ir osteopatiją, taip praturtindamas šalies sveikatos priežiūros sistemą pažangiomis gydymo žiniomis. Be to, jis yra psichosomatikos srities specialistas.