Įsidėmėkite: 5 produktai, kurie natūraliai skystina kraują ir kliudo atsirasti krešuliams

2024 m. rugsėjo 30 d. 06:37
Lrytas.lt
Žmogaus organizmas turi natūralų būdą, kaip apsisaugoti nuo nukraujavimo. Taigi, kai susižeidžiate, kraujo krešumas – naudinga savybė. Tačiau kartais šis procesas gali būti pavojingas sveikatai.
Daugiau nuotraukų (5)
Jei sergate tam tikromis ligomis, pavyzdžiui, turite širdies ritmo sutrikimą, ar įgimta širdies yda, arba jei jums buvo atliktos tam tikros procedūros, pavyzdžiui, širdies vožtuvų operacija, gydytojas gali skirti kraują skystinančių vaistų.
Taip elgiamasi norint sumažinti gyvybei pavojingų kraujo krešulių, galinčių sukelti širdies smūgį ar insultą, atsiradimo tikimybę.
Tačiau kraują skystina ne tik vaistai, bet ir kai kurie gamtoje natūraliai randami ingredientai. Yra manančių, kad jie taip pat padeda sumažinti krešulių susidarymo riziką. Bet kokiu atveju svarbu griežtai laikytis gydytojo nurodymų, tačiau su mediku galima aptarti kraujo krešulių prevencijos strategiją.
Štai 5 maisto produktai, kurie natūraliai skystina kraują.
1. Ciberžolė
Ciberžolė – tai prieskonis, suteikiantis kario patiekalams geltoną spalvą ir nuo seno naudojamas kaip liaudies medicinos priemonė. Nustatyta, kad viena iš pagrindinių veikliųjų ciberžolės medžiagų – kurkuminas – veikia kaip antikoaguliantas (kraują skystinanti medžiaga).
Kurkuminas slopina krešėjimo faktorius ir neleidžia susidaryti kraujo trombams.
2. Imbieras
Imbiero sudėtyje yra salicilato – natūralios cheminės medžiagos, randamos daugelyje augalų.
Acetilsalicilo rūgštis, sintetiniu būdu gauta iš salicilato ir paprastai vadinama aspirinu, gali padėti išvengti insulto ir širdies smūgio.
Maisto produktai, kuriuose yra salicilatų, pavyzdžiui, avokadai, čili pipirai ir vyšnios, taip pat gali sumažinti kraujo krešulių riziką. Tačiau trūksta tyrimų, kad būtų galima pasakyti, ar šios priemonės yra tiek pat veiksmingos kaip receptiniai vaistai.
3. Cinamonas
Cinamonas turi kumarino – cheminės medžiagos, kuri tam tikruose vaistuose veikia kaip stiprus antikoaguliantas.
Cinamonas taip pat gali mažinti kraujospūdį ir malšinti artrito ir kitų ligų sukeltą uždegimą. Tačiau su žmonėmis atlikti tyrimai nepateikia įrodymų, kad cinamonas naudingas bet kokiai būklei gydyti.
Naudodami cinamoną kaip kraują skystinančią priemonę, būkite atsargūs. 2012 m. atliktas rizikos vertinimas parodė, kad ilgalaikis cinamono vartojimas maisto produktuose, įskaitant duoną ir arbatas, gali sukelti kepenų pažeidimus.
4. Kajeno pipirai
Kajeno pipirai gali turėti stiprų kraują skystinantį poveikį, nes juose yra daug salicilatų. Tiesa, turėkite omenyje, kad tai yra aštrus prieskonis.
Kajeno pipirai taip pat gali sumažinti kraujospūdį ir pagerinti kraujotaką.
5. Vitaminas E
Yra duomenų, kad vitaminas E veikia kaip nestiprus antikoaguliantas.
Kiti maisto produktai
Jei sergate kraujotakos sistemos ligomis arba turite jums nustatyta jų išsivystymo rizika, gydytojas gali rekomenduoti širdžiai sveikatai palankią mitybą.
Į ją įeina švieži vaisiai ir daržovės, 100 proc. neskaldyti grūdai, sveiki aliejai, neriebūs pieno produktai ir sveiki baltymai.
Širdies sveikatai palanki mityba riboja daug riebalų, cholesterolio ir cukraus turinčius maisto produktus. Tačiau tai geriausias mitybos būdas bendrai sveikatai palaikyti.
Atminkite, kad kai kurie maisto produktai gali turėti nepageidaujamų sąveikų su vaistais. Jeigu kraujas pasidaro per skystas, padidėja nukraujavimo rizika.
Todėl neužsiimkite savigyda ir aukščiau išvardintų produktų nevartokite vietoj receptinių kraują skystinančių vaistų arba kartu su jais, prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Parengta pagal healthline.com inf.
krešuliaiciberžolėkurkuminas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.