Rūpestis oda: vaistininkė patarė, kaip išlaikyti vasaros įdegį

2024 m. rugsėjo 10 d. 09:23
Pasitikus rudenį dar daugelis džiaugiasi vasarišku įdegiu. Visgi, mūsų oda natūraliai atsinaujina, todėl įdegis vis tiek palaipsniui nyksta. Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė dalinasi naudingais patarimais, kaip kuo ilgiau išlaikyti vasarišką įdegį bei tinkamai pasirūpinti savo oda rudenį.
Daugiau nuotraukų (2)
„Įdegis paprastai pradeda nykti per 2–4 savaites po pasimėgavimo saulės voniomis. Žinoma, tai priklauso ir nuo individualių odos savybių bei odos ląstelių atsinaujinimo ciklo, kuris paprastai trunka apie 28 dienas. Šio ciklo metu senosios odos ląstelės natūraliai pasišalina, o jų vietą užima naujos. Taip mūsų oda praranda įdegį. Šio proceso mes negalime išvengti, tačiau yra būdų, kaip ilgiau išsaugoti savo vasarišką įdegį“, – sako G. Kruopytė.
Reguliariai drėkinkite odą
„Norint, kad įdegis išliktų ilgiau, reguliariai drėkinkite savo odą. Nusiprausus drėkinkite kūno odą tokiais aliejais ir kremais, į kurių sudėtį įeitų alavijų ekstraktas, sviestmedis, hialurono rūgštis, glicerinas.
Šios medžiagos padeda išlaikyti odos drėgmę ir sustiprinti apsauginį odos barjerą, taip užtikrinant, kad įdegis išliktų ilgiau“, – sako G. Kruopytė.
Rinkitės švelnesnius kūno šveitiklius
„Šveitikliai su stambiais grūdeliais ar stipresnėmis rūgštimis gali greičiau pašalinti jūsų vasarišką įdegį, todėl patariama rinktis švelnesnius kūno šveitiklius. Taip pašalinsite tik paviršines negyvąsias odos ląsteles, nepažeisdami gilesnių sluoksnių“, – pataria vaistininkė.
Gali pagelbėti savaiminis įdegis
„Jau daugelis žmonių yra gerai susipažinę su ultravioletinių saulės spindulių žala odai. Dėl to vis dažniau vaistinėse sulaukiame klientų, ieškančių saugesnio įdegio alternatyvų. Viena iš jų – savaiminio įdegio kremai“, – pasakoja vaistininkė G. Kruopytė.
Anot jos, savaiminio įdegio kremai gali suteikti natūralaus įdegio spalvą veidui ir kūnui. Juos naudojant reaguoja tik odos paviršius, o gyvosios odos ląstelės nėra veikiamos, todėl galima įgauti įdegį išvengiant ultravioletinių spindulių keliamų rizikų.
„Viršutinis epidermio sluoksnis, vadinamas raginiu sluoksniu, yra sudarytas iš negyvų odos ląstelių. Užtepus savaiminio įdegio ant odos, negyvajame sluoksnyje esantys baltymai reaguoja su veikliosiomis medžiagomis – cukrumi.
Reakcijos metu išsiskiria pigmentas melanoidinas. Junginys lieka prisitvirtinęs prie raginio sluoksnio baltymų, todėl odos paviršius laikinai patamsėja ir atspalvis laikosi tol, kol įvyksta ląstelių apykaita“, – pasakoja vaistininkė G. Kruopytė.
Vaistininkė ragina teikti prioritetą savo sveikatai. Saugokite savo odą, naudodami SPF apsaugines priemones, bei džiaukitės įdegiu, pasirinkdami saugesnes alternatyvas.
odos priežiūraįdegisvaistininkė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.