Savaitgalis gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė liko namie

2024 m. rugpjūčio 2 d. 14:24
Vasara dar nesibaigė, todėl daugelis nori išnaudoti kiekvieną savaitgalį laikui gamtoje ir gryname ore. Vykstantiems į gamtą „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė pataria saugotis vabzdžių bei dalinasi naudingais patarimais, ką daryti, jeigu jums įgėlė vabzdys, tačiau vaistinėlė liko namie.
Daugiau nuotraukų (7)
„Antihistamininiai vaistai – tai veiksmingiausia priemonė įkandus vabzdžiui, kurią patariama turėti su savimi keliaujant į gamtą. Tačiau jeigu žmogus neturi alergijos vabzdžių įgėlimams, didelė tikimybė, kad jis ne visada pasirūpins šiais vaistais keliaujant savaitgaliui į sodybą. Visgi, tai ne problema, kadangi neturintiems alergijų yra ir kitų būdų, kaip palengvinti įgėlimo sukeltą niežėjimą ir patinimą“, – sako vaistininkė G. Kruopytė.
Šaltis
Pasak vaistininkės, būtent šaltis yra viena veiksmingiausių natūralių priemonių, norint sumažinti vabzdžio įgėlimo sukeltą niežulį ir patinimą.
„Jeigu jums įkando uodas, tuomet jo įkandimo vietą galite nuraminti su ledo kubeliu, šaltu kompresu ar paprasčiausiai šaldyto maisto pakuote iš šaldiklio. Tačiau visais šiais atvejais nepamirškite – šaltus maisto produktus prieš tai apvyniokite švaria medžiaga ir tik tuomet dėkite ant odos“, – pataria vaistininkė G. Kruopytė.
Visgi jeigu įgėlė bitė, vaistininkė pataria pirmiau atsargiai ištraukti geluonį pirštais arba pincetu, tik jokiu stipriai jo nesuspausti.
„Ištraukus geluonį, nubraukite jį kortele arba bukuoju peilio geležtės kraštu – tai padės išvengti dar didesnio nuodų išsiskyrimo į organizmą. Vėliau dezinfekuokite įkandimo vietą ir jau tuomet atšaldykite ją bent 10 minučių.
Bitės įgėlimo vietos šaldymas ne tik malšina skausmą ar tinimą, bet ir priverčia susitraukti kraujagysles, taip sulėtinant nuodų išsiskyrimą po organizmą“, – pasakoja vaistininkė G. Kruopytė.
Ramunėlių kompresai
„Ramunėlių kompresai – tai dar viena gelbstinti priemonė gamtoje, kai šalia neturima vaistinių preparatų. Ramunėlės pasižymi antiseptiniu ir raminamuoju poveikiu, todėl jos gali numalšinti uodų įkandimų sukeltus odos sudirgimus – niežėjimą ir paraudimą.
Galite išbandyti atvėsintos ramunėlių arbatos kompresus arba stipresne ramunėlių arbata patrinti įkastą vietą, taip pat joje galite pamirkyti vatos diskelį ir šį dėti ant įkandimo vietos“, – pataria vaistininkė G. Kruopytė.
Patarimai, kaip apsisaugoti nuo vabzdžių įkandimų gamtoje
Išlikite ramūs. Jei aplink skraido vapsvos, bitės ar širšės, išlikite ramūs, lėtai pasitraukite ir nemojuokite rankomis.
Tinkama apranga. Vilkėkite drabužius su ilgomis rankovėmis ir aukšta apykakle, rinkitės ilgas kelnes, taip pat vaikštant po pievą avėkite batus.
Venkite stiprių kvapų. Prieš vykstant į gamtą, nenaudokite stiprų aromatą turinčių kvepalų, muilų, šampūnų ir dezodorantų – jie gali pritraukti vabzdžius.
Būkite atidūs. Būkite atsargūs šalia žydinčių augalų, komposto, stovinčio vandens ir lauko vietose, kur patiekiamas maistas.
Nepamirškite repelento. Tai pats veiksmingiausias apsisaugojimo būdas norint išvengti vabzdžių įgėlimo, todėl visuomet patariama vykstant į gamtą juos turėti su savimi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.