Savaitgalis prie vandens telkinio: įvardija, kokių infekcijų reikėtų saugotis

2024 m. liepos 19 d. 10:45
Vasaros dienomis tesinori gulėti ant ežero ar jūros kranto ir nuolat maudytis. Visgi, neužtikrinant tinkamos intymios higienos tokiomis dienomis, vandens pramogos gali pasibaigti ir nemaloniomis infekcijomis ar uždegimais. Dėl to „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalinasi patarimais, kaip užkirsti kelią nepageidaujamoms ligoms, bei saugiai džiaugtis maudynių sezonu.
Daugiau nuotraukų (3)
Dažniausiai pasitaikančios infekcijos ir uždegimai
„Vasaros dienomis ilgą laiką praleidžiant gamtoje su drėgnu maudymosi kostiumėliu galima susidurti su tokiomis ligomis kaip bakterinė vaginozė, grybelinės infekcijos ar šlapimo takų infekcijos.
Visas jas nulemia bakterijos ir grybeliai, sukeliantys infekcijas ir uždegimus intymioje zonoje. Tokios ligos gali pasireikšti deginimo pojūčiu, niežėjimu, diskomfortu, baltų arba žalsvų išskyrų, žaizdelių, pūlinukų atsiradimu“, – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.
Ilgai nebūkite su drėgnu maudymosi kostiumėliu
Anot vaistininkės, ilgai būnant su drėgnu maudymosi kostiumėliu, jame pradeda kauptis drėgmė ir šiluma, kas ilgainiui sukuria tinkamą terpę bakterijoms ir grybeliams. Taip išbalansuojama makšties mikroflora, pažeidžiamas pH ir gleivinės lipidų sluoksnis, dėl ko tampame mažiau atsparūs bakterinių ir grybelinių ligų sukėlėjams. Dėl to patariama išsimaudžius vandens telkinyje greičiau persirengti į sausus ir švarius apatinius.
Naudokite priemones su pieno rūgštimi
„Jeigu nusilpsta mūsų imunitetas arba vartojome antibiotikus, visada žinome, kad būtina papildomai vartoti gerąsias bakterijas. Lygiai tas pats galioja ir mūsų intymiai higienai.
Rinkitės intymios higienos priemones, kurių sudėtyje būtų pieno rūgšties, kadangi ji padeda palaikyti tinkamą terpę gerosioms, o ne blogosioms bakterijoms. Taip pat šias priemones galima naudoti net jau prasidėjus tokiems simptomams kaip niežulys, deginimo jausmas ar perštėjimas“, – teigia vaistininkė T. Gečienė.
Palaikykite normalų pH lygį
„Dažna klaida, kurią darome – tai paprastos dušo želės naudojimas intymiai higienai palaikyti. Įprastos prausimosi priemonės gali turėti daug šarmų, kurie sausina gleivinę, kas ilgainiui sukelia tokius nepageidaujamus simptomus kaip niežulys, sausumas ir perštėjimas.
Todėl rekomenduojama naudoti intymios higienos prausiklius, kurių pH būtų 4–5. Taip galėsite jaustis gerai bei užkirsti kelią grybelinėms ir bakterinėms infekcijoms“, – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.
Rinkitės tik intymiai higienai skirtas drėgnas servetėles
Vaistininkė teigia, kad tinkamą intymią higieną gali padėti palaikyti ir tam skirtos drėgnos servetėlės su gerosiomis bakterijomis ir pantenoliu, kuris ne tik drėkina odą, bet ir padeda gydyti atsiradusius nedidelius pažeidimus ir mikro įtrūkimus.
Atsiradus infekcijai apsilankykite pas specialistą
„Savaitgalį ilgiau pabuvus su drėgnu maudymosi kostiumėliu, pirmieji infekcijos ar uždegimo simptomai gali pasirodyti jau pirmosiomis dienomis. Pajutus simptomus nedelsiant kreipkitės į gydytoją, kuris įvertinęs jūsų būklę, paskirs tinkamiausią gydymą – tai gali būti antibakterinį poveikį turinčios žvakutės, o neretai ir antibiotikai“, – perspėja vaistininkė T. Gečienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.