Veido odos priežiūra vasarą: vaistininkė išvardijo esmines taisykles

2024 m. birželio 27 d. 16:40
Niekam ne paslaptis, kad šiltuoju metų sezonu veido odą reikėtų prižiūrėti kitaip, nei šaltuoju. Negana to, dažnos maudynės, saulės vonios bei sausas oras priverčia griebtis papildomų priemonių, siekiant išsaugoti odos elastingumą, drėgmę ir jaunatvišką išvaizdą. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė skuba priminti esmines veido odos priežiūros taisykles vasaros sezonu – pravers tiek moterims, tiek vyrams.
Daugiau nuotraukų (4)
Kasdienė priežiūra
Vaistininkė V. Bečelytė pasakoja, kad vieni svarbiausių žingsnių odos priežiūroje vasarą yra pats jos paruošimas dienai ir nakčiai. Tiek ryte, tiek vakare reikėtų naudoti švelnų prausiklį, kuris padėtų pašalinti susikaupusį prakaitą, nešvarumus ir riebalų perteklių. Nors daugelis įpratę vasarą naudoti tik drėkinamuosius kremus, svarbu nepamiršti, kad prieš naktį odą reikėtų ne tik drėkinti, bet ir maitinti.
„Kai lauke karšta, net ir riebi veido oda gali išsausėti, todėl lengvos tekstūros kremai bei serumai puikiai tiks. Prieš tepant bet kokį produktą, labai svarbu veidą tinkamai nuvalyti, ypač jei dėvimas makiažas – oda turi kvėpuoti ir turėti pakankamai resursų atsinaujinti.
Čia puikiai tiks priemonės su hialurono rūgštimi, gliceroliu, įvairiais antioksidantais. Siekiant sumažinti odos blizgesį, odą reikėtų ne tik reguliariai drėkinti, vengti sunkių makiažo priemonių, bet ir reguliariai naudoti švelnius šveitiklius su bent minimaliu kiekiu AHA ar BHA rūgščių“, – primena V. Bečelytė.
Hialuronas padeda pritraukti ir išlaikyti drėgmę, vitamino E prisotintos priemonės leidžia išvengti išsausėjimų, mažina uždegiminius procesus, o vitaminas C skatina kolageno gamybą ląstelėse, sustiprina apsaugą nuo saulės žalingų spindulių.
Pravartu naudoti ir Omega-3 riebiųjų rūgščių turinčias priemones, kadangi jos stiprina kolageno sluoksnį odoje bei sumažina UV spinduliuotės daromą žalą.
Po maudynių
Vaistininkė pabrėžia, kad odai įtaką daro ir vanduo, kuriame maudomasi, todėl būtinai reikia atkreipti dėmesį į vandens telkinių kokybę bei pasirūpinti odos priežiūra po maudynių. Jūros vandenyje esančios druskos nusėda ant odos ir ją erzina, o ežero ar upės vanduo taip pat nėra visiškai švarus – jame gali būti plika akimi nematomų parazitų.
„Grįžus iš maudynių, visada rekomenduoju nusimaudyti po tekančiu švariu vandeniu, taip oda bus apsaugota nuo papildomų dirgiklių, ją taip pat bus lengviau padengti SPF ir džiaugtis tolygesniu įdegiu.
Labai svarbu įsidėmėti ir tai, kad vandens lašeliai ant odos veikia tarsi padidinamasis stiklas, tad ją stipriau veikia saulės spinduliai. Nors mėgstantiems mėgautis saulės voniomis tai galėtų atrodyti džiugus variantas, iš tiesų, būtina nepamiršti ir kenksmingo saulės poveikio bei keliamų grėsmių“, – sako vaistininkė V. Bečelytė.
Ji paaiškina, kad tiek chloruotas baseino, tiek druskingas vanduo vėlgi veikia plaukų būklę: plaukai labiau veliasi, tampa sausi, skilinėja. Po maudynių baseine rekomenduojama išsiplauti plaukus švariu vandeniu, kad būtų panaikintos chloro liekanos, sumažinti kiti neigiami padariniai. V. Bečelytė tai ragina padaryti ir po maudynių kituose vandens telkiniuose – jos nuomone, geriausia išvis nešlapinti plaukų, o prieš maudynes juos surišti ar susegti.
SPF taisyklės
Vaistininkė V. Bečelytė pasakoja, kad saulės skleidžiama UV spinduliuotė daro stiprią įtaką odos ląstelių pažeidimų atsiradimui, kadangi gali sutrikdyti kolageno ir elastino struktūrą, kas lemia bendrai mažėjantį odos elastingumą, apimtį ir jaunatviškumą. Pasirodo, kad pernelyg ilgai leidžiant laiką saulėje, net ir jauniems žmonėms ant veido gali atsirasti raukšlių bei pigmentacijos žymių – apgamų, strazdanų, dėmių.
„O šalia viso to, nepamirškime, kad su amžiumi odos apsauginės funkcijos apskritai mažėja, todėl būtina rūpintis tinkama apsauga nuo saulės ištisus metus. Jų pasirinkimas priklauso nuo patogumo. Pasirinkta priemone reikėtų ištepti visus saulės pasiekiamus odos plotus: veidą, ausis, lūpas, kaklą, dekoltė, rankas, vyrams reikėtų nepamiršti ir barzdos.
Vyrai dažnai vengia apsaugos nuo saulės priemonių, kadangi kremai su SPF paprastai būna riebesni, tačiau galima paieškoti purškiamų produktų, kurių nereikės įmasažuoti į odą. Būtina prisiminti, kad visą dieną leidžiant saulėje reikia naudoti stipresnio poveikio kremą, pavyzdžiui, su SPF50, ir odą tepti ne kartą, o du ar net tris, nes kremo suteikiama apsauga dažniausiai veikia tik apie keturias valandas“, – sako vaistininkė.
Pasak V. Bečelytės, jei daug laiko praleidžiame gryname ore arba turime jautriau į įvairius dirgiklius reaguojančią odą, vertėtų rinktis SPF50 kremus su mineraliniais filtrais, kurie atspindi tiek UVA, tiek UVB spinduliuotes, bei mažiau dirgina odą.
Vaistininkė paaiškina, kad jeigu oda yra mišri ar normali, reikėtų rinktis antioksidantais praturtintas SPF30 su cheminiais filtrais bei lengvos tekstūros priemones – tokiu atveju oda bus mažiau kemšama, tad bus galima išvengti įvairių bėrimų, raudonio.
Vaistininkė paaiškina, kad odai svarbu ne tik kremai, serumai ar SPF apsauga, bet ir rūpestis iš vidaus, todėl svarbu nepamiršti sveikai ir subalansuotai maitintis, gerti pakankamą kiekį vandens (jei sportuojame – dar daugiau), skirti užtektinai laiko miegui ir poilsiui, stengtis valdyti stresą.
„Taip pat naudinga, kad organizmas gautų užtektinai antioksidantų, tokių kaip vitaminai C, E, A – pastarieji apsaugo nuo kasdien odą veikiančios aplinkos, toksinų bei teršalų.
Kolagenas taip pat reikalingas – jis atstato prarastą baltymų kiekį organizme. Odos elastingumą ir drėgmės balansą palaikyti gali padėti ir omega-3 riebiosios rūgštys, kurių galima gauti kartu su žuvų taukais arba augaliniais aliejais“, – priduria vaistininkė.
SPFCameliavaistininkė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.