Dešinė ar kairė: atsakė, ant kurio šono miegoti naudinga sveikatai

2024 m. vasario 5 d. 18:20
Parengė Ugnė Kalniūtė
Dažnai žmonės turi skirtingą mėgstamą miegojimo poziciją. Vieni renkasi miegoti ant kairiojo šono, kiti – dešiniojo, o kiti ant pilvo, ar nugaros. Tačiau, ar susimąstėte, kuri miego pozicija yra sveikiausia?
Daugiau nuotraukų (1)
Atsakymas į klausimą „ant kurio šono?“ priklauso nuo to, ar turite tam tikrą sveikatos būkle. Įrodyta, kad miegojimo ant šono padėtys labiausiai veikia virškinimo traktą bei širdies ir kraujagyslių sistemas.
Miego ant kairiojo šono privalumai
Jei kenčiate nuo rėmens ar gastroezofaginio refliukso ligos (GERL), būtų gerai miegoti ant kairiojo šono, nes tyrimai rodo, kad miegas ant dešinės lemia padidėjusį rūgšties epizodų skaičių. „Tikėtina, kad taip yra dėl skrandžio padėties“, sako gydytojas Ali Rezaie.
Jis taip pat pažymi, kad galvos padėtis miegant ant kairiojo šono gali turėti įtakos virškinimo funkcijai, ir priduria, kad „didesnis galvos pakilimas buvo susijęs su retesniu refliukso epizodų naktį“.
Miegoti ant kairiojo šono, o ne ant dešinės, taip pat verta nėštumo metu, nes miegas ant kairiojo šono gali padėti gerinti nėščiosios ir kūdikio kraujotaką.
Miego ant dešinės privalumai
Miegas ant dešiniojo šono gali turėti teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių būklei, tačiau ši nauda yra daug svarbesnė tiems, kurie turi esamą širdies ligą, nei tiems, kurie yra sveiki.
Yra įrodymų, kad ypač žmonėms, sergantiems širdies nepakankamumu, miegas ant kairiojo šono gali būti žalingas, sako Jungtinėje Karalystėje dirbantis intervencinis kardiologas Thomas Snow.
„Širdies nepakankamumas yra būklė, kai širdies siurblys susilpnėja ir susitraukia ne taip efektyviai“, – aiškina dr. Th.Snow, o tyrimai parodė, kad šia liga sergantys pacientai dažnai vengia miegoti ant kairiojo šono, nes taip gali jaustis patogiau ir galbūt sumažinti vietinio slėgio poveikį nei miegant ant kairės pusės.
Tuo pačiu metu nedidelis 2018 m. tyrimas, kuriame dalyvavo 10 sveikų asmenų, parodė, kad miegas ant kairiojo šono buvo susijęs su elektrokardiogramos (EKG) rodmenų pokyčiais, kuriuos mokslininkai priskyrė širdies padėties pokyčiams per naktį dėl gravitacijos.
Priešingai, beveik jokio EKG aktyvumo skirtumo nebuvo nustatyta, kai dalyviai miegojo ant dešiniojo šono, šiuo atveju krūtinės ertmės padėtis neleido širdžiai judėti ar pasisukti.
Miegojimas ant dešiniojo šono gali būti saugesnė miego padėtis širdžiai, tačiau vis dar nėra įrodymų, kad miegojimas ant vieno ar kito šono užkirs kelią arba padidins riziką susirgti širdies liga.
Ar miegas ant šono yra sveikesnis už miegą ant nugaros ar pilvo?
Geros naujienos 60 procentų suaugusiųjų, kurie renkasi miegą ant šono: tai turi nemažai naudos sveikatai. Pirmiausia gali padėti sumažinti knarkimą, palyginti su miegojimu ant nugaros, kai liežuvis ir minkštieji gerklės audiniai gali nukristi atgal ir trukdyti oro srautui. Gydytojai priduria, kad tokia kūno padėtis taip pat gali prisidėti prie miego apnėjos, kuri yra miego sutrikimas, dėl kurio miegant sutrinka kvėpavimas.
Miegas ant šono taip pat gali palaikyti jūsų virškinimo sveikatą, nepaisant to, kurią pusę pasirinksite. Pavyzdžiui, miegojimas ant pilvo nėra idealus virškinimui, o gulėjimas ant nugaros taip pat gali pabloginti refliuksą.
Jei skauda pečius ar klubus, turbūt norėsite miegoti ant nugaros, kad sumažintumėte spaudimą šioms kūno dalims.
Parengta pagal: www.wellandgood.com
Miegasmiegojimo pozarefliuksas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.