Kenčiantiems nugaros ir sąnarių skausmus – naujas metodas Lietuvoje: tokių treniruoklių kitur nerasite

2024 m. sausio 30 d. 13:00
Sąnarių, nugaros skausmai, netaisyklinga laikysena – šiuolaikinio žmogaus problemos, kurias sukelia pasyvus gyvenimo būdas ir traumos. Vienas iš būdų, kaip tą spręsti, yra kineziterapija – pradėję atlikti ja laiku, galėsite atsikratyti ilgalaikio skausmo be vaistų ir operacijų. Vilniuje duris atvėrė naujas kineziterapijos klubas „Paupio Kinezioteka“. Čia siūloma ne tik išskirtinė gydymo programa, bet ir naudojami treniruokliai su dirbtiniu intelektu.
Daugiau nuotraukų (12)
Paupio rajone esančiame klube „Paupio Kinezioteka“ sprendžiamos stuburo ir sąnarių problemos: skausmai ir kiti nemalonūs pojūčiai esant išvaržoms, sąnarių skausmai, įvairios potrauminės pasekmės, laikysenos sutrikimai, stuburo iškrypimai. Klientai dirba pagal individualiai parengtą programą, prižiūrint kvalifikuotiems kineziterapeutams. Klube taikomi metodai bei naudojami treniruokliai – vieninteliai tokie Lietuvoje. Po užsiėmimų klientų laukia saunos ir šalto vandens vonios procedūros.
Apie šiais laikais dažnus nugaros ir sąnarių skausmus bei naują klubą – pokalbis su „Paupio Kineziotekos“ vyresniąja kineziterapeute Margarita Kaleckiene.
– Ar tiesa, kad šiais laikais nemažai žmonių susiduria su nugaros, sąnarių skausmais, greitu nuovargiu, kraujo spaudimo svyravimais? Kaltas sėdimas darbas?
– Tikrai taip. Labai didelis procentas žmonių susiduria su nugaros skausmais – kalbu ne tik apie juosmeninę dalį, bet ir krūtininę bei kaklinę. Pagrindinė problema – pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas. Tačiau ir fiziškai sunkus darbas gali lemti skausmų atsiradimą.
– Ar dažnas lietuvis pasirenka su tuo susitaikyti, gyvena su tokia prasta savijauta?
– Kol problema ar skausmo intensyvumas nedidelis, dažnas su tuo susitaiko, tačiau ilgiau trunkantis skausmas ir didesnis jo intensyvumas lemia, kad žmogus pradeda ieškoti specialistų.
Deja, kai žmonės patenka pas specialistus, problema jau būna įsisenėjusi. Jei žmogus nieko nedaro jausdamas juosmeninės dalies skausmą, tai galiausiai kūnas prisitaiko prie tos padėties, kuri jam patogiausia. Dėl to kenčia visos kitos kūno dalys. Tuomet ir pati reabilitacija būna sudėtingesnė.
Dažnas klientas užduoda klausimą, kiek šiam reikės lankytis pas kineziterapeutą, kad dingtų skausmas. Aš visuomet paklausiu, kiek laiko jis juto skausmą. Jei pasako, kad trejus metus, juokaudama atsakau: „Vadinasi, trejus metus dabar sąžiningai turite dirbti, kad atsikratytumėte skausmų“. Tačiau, žinoma, tai – pajuokavimas. Kalbant sąžiningai, teigiamų rezultatų sulaukiama pakankamai greitai.
– Sakote, kad su kineziterapija galima visiškai atsikratyti ilgalaikio skausmo? Ir nereikia nei vaistų, nei operacijų?
– Tai yra labai individualu ir priklauso nuo situacijos, tačiau kai žmogus kreipiasi neuždelsęs, o jo skausmai – raumeninio pobūdžio, tuomet galima pakankamai lengvai tų skausmų atsikratyti su kineziterapija. Esant išvaržai, kuri išprovokuoja skausmus ir kitus nemalonius pojūčius, visas procesas užtrunka ilgiau, tačiau prisilaikant visų rekomendacijų ir atliekant pratimus, skausmai sumažėja ir ilgainiui visiškai išnyksta. Taip pat sumažėja paūmėjimo tikimybė.
Klientai taip pat apmokomi, kaip taisyklingai atlikti kasdienius veiksmus, – tai apima ir ergonomikos mokymąsi, pavyzdžiui, kaip pritaikyti savo darbo vietą, kokios turėtų būti miegojimo, stovėjimo padėtys, kaip sėdėti automobilyje, kad būtų kuo mažiau dirgiklių, kurie išprovokuotų skausmus.
– Neseniai Vilniuje, Paupio rajone, atsidarė naujas kineziterapijos klubas „Paupio Kinezioteka“. Lietuvoje veikia per 150 kineziterapijos klinikų ir centrų. Kuo „Paupio Kinezioteka“ iš jų išsiskiria?
– Klube remiamės Bubnovskio ir Dikulio metodika, esame vienintelis klubas, kuris dirba pagal šią koncepciją.
Kitas dalykas, kuo esame ypatingi, – dirbame su „Speediance“ treniruokliais. Tai yra šiuolaikiniai treniruokliai su dirbtiniu intelektu ir pažangiomis saugos funkcijomis, kurios užtikrina sklandų ir efektyvų darbą, leidžia kiekvienam klientui saugiai ir efektyviai atlikti specialius pratimus.
Šie treniruokliai – su dirbtiniu intelektu turi grįžtamąjį ryšį. Darbo metu matome, kaip dirba atskiros galūnės, ar naudojama vienoda jėga, judesio amplitudė. Tą mato ir pats klientas, pagal tai jis gali koreguoti judesį.
– Kokie specialistai dirba jūsų klube?
– Šiuo metu mūsų kolektyvas yra nedidelis. Tačiau didėjant klientų skaičiui, mūsų kolektyvą papildys nauji kineziterapeutai.
– Kokie klientai dažniausiai kreipiasi į jūsų klubą?
– Dažniausi klientai – su stuburo ir sąnarių problemomis bei laikysenos sutrikimais. Jie skundžiasi raumenų įtampa, įvairaus pobūdžio skausmais, judėjimo apribojimas kasdienėje veikloje. Dažniausios stuburo ligos – osteochondrozė, tarpslankstelinio disko išvarža, slankstelio listezė ir kt. Sąnarių ligos – artrozė, artritas, tendinitas, epikondilitas ir kt. Laikysenos sutrikimai – ydinga laikysena, skoliozė.
– Ar klube būtų naudos žmogui, kuris neturi minėtų sutrikimų, tiesiog nori pagerinti fizinę būklę?
– Taip, turime ir klientų, kurie turi minimalių nusiskundimų, jaučia nedidelę raumenų įtampą ir nori jaustis geriau. Mes tikrai laukiame tokių klientų, nes visada galima pagerinti bendrą fizinę būklę.
Esant norui ir poreikiui, gali būti atliekamos aerobinės treniruotės norintiems kiek pakoreguoti kūno svorį, pavyzdžiui, važiavimas stacionariu dviračiu.
– Kiekvienas, besikreipiantis į klubą, pirmiausia atvyksta į pirminę konsultaciją. Kuo ji svarbi? Kokie etapai sudaro diagnostiką?
– Pirminė konsultacija trunka pusantros valandos. Pirmasis etapas – pokalbis su klientu, jo metu išklausomi visi nusiskundimai, išsiaiškinamos problemos, kliento gyvenimo būdas bei darbo pobūdis.
Per antrąjį etapą atliekama miofascialinė topografinė diagnostika, t. y. kliento apžiūra, apčiuopa, raumenų ir kaulų sistemos būklės įvertinimas. Vertinamas raumenų tonusas, jėga, ilgis. Taip pat vertinamas sąnarių paslankumas, judesių amplitudės. Taip pat aiškinamasi, ar nėra kokių nors papildomų sutrikimų. Esant poreikiui, atliekami specialūs testai, priklausomai nuo esamos diagnozės ir nusiskundimų.
Per trečiąjį etapą kineziterapeutas su klientu keliauja į salę, kurioje, priklausomai nuo apžiūros rezultatų ir diagnozės, atliekamas testavimas. Testavimas vyksta su „Speediance“ treniruokliais. Parenkama nuo keturių iki šešių pratimų, nustatant svorį, kuriam esant klientas gali taisyklingai atlikti pratimą 20 kartų. Gauti rezultatai palyginami su esamomis normomis.
– Po konsultacijos – tiesiai į terapiją. Jau prakalbote apie taikomą Bubnovskio ir Dikulio koncepciją. Papasakokite, kas tai yra.
– Šio metodo esmė – pašalinti raumenų spazmus ir atkurti kraujotaką ten, kur ji sutrikusi. Mūsų pirminis tikslas – kraujotakos suaktyvinimas, nes esant normaliai kraujotakai, organizmas gyja pats.
Sudarius planą, klientui paskiriama individuali gydymo programa salėje su treniruokliais. Programą sudaro tokie pratimai, kad kuo greičiau išnyktų visi nemalonūs pojūčiai, išnyktų raumenų spazmai ir pagerėtų bendra kliento savijauta.
– Ar šie užsiėmimai vyksta individualiai, ar grupėse?
– Dirbame ir mažomis grupelėmis iki trijų žmonių, ir individualiai. Į grupinius užsiėmimus dažniausiai ateina klientai, kurie neturi rimtų sveikatos sutrikimų ir šiuo metu nepatiria ūmių skausmų.
Užsiėmimas trunka 50 minučių. Mūsų tikslas nėra apkrauti žmogų kuo didesniu pratimų kiekiu ir jį išvarginti, – siekiame, kad po užsiėmimų žmonės jaustųsi turintys daugiau energijos.
Siekiant geriausio rezultato, užsiėmimus rekomenduojama lankyti tris kartus per savaitę. Mūsų klube veikia modulinė sistema, kurią sudaro tris moduliai. Pirmojo modulio metu palengvinamos ūmios būklės ir didinama organizmo adaptacija fiziniams krūviams. Antrojo modulio metu krūviai didėja, siekiama ilgalaikio sveikatos gerėjimo. Trečiojo modulio metu yra atliekamas sudėtingi, reikalaujantys geros pusiausvyros ir kūno kontrolės. Šis modulis paruošia asmenį savarankiškiems užsiėmimams.
– Po užsiėmimų klube „Paupio Kinezioteka“ atliekamos kontrastinės procedūros. Kuo jos svarbios?
– Remiantis metodika, po užsiėmimų rekomenduojamos kontrastinės procedūros. Turime dvi saunas – atskirai vyrams ir moterims. Taip pat turime keturias vonias.
Nesant priešparodymų, po užsiėmimų klientas keliauja į sauną, po jos turi arba nueiti į šaltą dušą, arba pasinaudoti šalto vandens kibiru, arba šalto vandens vonia. Taip skatinama kraujotaka, mažinamas skausmas.
– Ar tenka po mankštų paplepėti su klientais? Kokios jų nuotaikos, ką jie kalba po mankštų?
– Dažniausiai iš klientų girdime, kad jie jaučiasi atsipalaidavę, jiems yra lengviau judėti. Klientai jaučiasi energingesni“ sumažėja arba visai dingsta skausmai. Didžiosios dalies klientų savijauta pagerėja jau po šešių užsiėmimų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.