Gatvės gimnastikos komanda „Project Mayhem“ parodo, kaip tinkamai treniruotis lauke

2023 m. liepos 5 d. 09:25
Kas bendro tarp išmaniųjų laikrodžių ir lauko gimnastikos? Reguliarus fizinis aktyvumas yra vienas populiariausių šiuolaikinių tikslų, ypatingai norint palaikyti organizmo energijos balansą. Vasarą, esant galimybei sportuoti lauko sporto aikštelėse, verta išnaudoti gerą orą ir visiems prieinamas treniruoklių zonas. Kita vertus, įžengus į lauko sporto aikštelę pirmąjį kartą ar tik pradedant pažintį su pratimais, svarbu turėti bazines žinias. Todėl gatvės gimnastų komanda „Project Mayhem“, kartu su technologijų kompanija „Huawei“, pristato bendrą projektą, kuriame apsijungia sportininkų patirtis ir naujojo išmaniojo laikrodžio funkcijos.
Daugiau nuotraukų (2)
Pamatyti prisitraukimų, atsispaudimų, pilvo preso pratimus bei išgirsti patarimus pradedantiesiems galite čia:
„Norint pasiekti matomų rezultatų, turėti gerą ir sveiką fizinę formą, įprastai žmogui vertėtų sportuoti bent du kartus per savaitę po 1 valandą. Žinoma, šis laikas priklauso nuo bazinio pasiruošimo, amžiaus, kokiomis sąlygomis vyksta treniruotės – ar su trenerio pagalba, ar savarankiškai. Reguliariai sportuojant kelis metus, įgyta fizinė forma leis atlikti ir įdomesnių triukų, pavyzdžiui, stovėti ant rankų, įvairius jėgos, pusiausvyros pratimus ant skersinio. Kita vertus, svarbiau yra koncentruotis ne į tikslų pasiekimo greitį, o į sveiką ir saugų procesą“, – teigia gatvės gimnastikos komandos „Project Mayhem“ įkūrėjas ir vadovas Denis Tomkutonis.
Svarbiausi pratimai skirtingoms raumenų grupėms
Nors baziniai pratimai yra žinomi net nesportuojančių žmonių tarpe, dauguma nežino, kokius raumenis, raumenų grupes ar kūno dalis lavina konkretūs pratimai. „Project Mayhem“ vadovas pastebi, jog dažnai tenka matyti netaisyklingai atliekamus pratimus, kurie gali tik pakenkti, o ne atnešti naudos.
„Įvairių tipų prisitraukimai labiausiai lavina plačiuosius nugaros raumenis bei rankas. Yra prisitraukimai pradedantiesiems ar pažengusiems – nesvarbu, kokio lygio pratimą atliekate, svarbu jį daryti taisyklingai. Atsispaudimai lavina priekinę pečių dalį, tricepso ir krūtinės raumenis. Kurie raumenys dirbs labiau priklauso nuo rankų padėties ar kūno pasvyrimo atsispaudimų metu. Presas gatvės gimnastikoje pagrinde treniruojamas atliekant kojų pakėlimus prie pilvo arba iki skersinio. Pilvo raumenys tiek mūsų sporto šakoje, tiek kasdieniniame gyvenime yra labai svarbi raumenų grupė, tad šių pratimų tikrai nereikėtų vengti“, – pataria D.Tomkutonis.
Palengvinkite savo treniruotes
Gatvės gimnastas teigia, jog šiuolaikinės technologijos labai padeda sportuojant ir palengvina patį procesą bei progreso stebėjimą.
„Palaikant intensyvias, dažnas treniruotes yra būtina stebėti savo sveikatos rodiklius, nes jų nesekant galima sau pakenkti. Labai svarbus yra atsistatymo laikas tarp treniruočių – miegant su išmaniuoju laikrodžiu sportuojantys žmonės turi galimybę patogiai sekti miego laiką ir kokybę. Taip pat išmaniajame laikrodyje galima stebėti pulsą, pratimų trukmę, kas labai pasitarnauja norint turėti naudingą treniruotę, o ypač praverčia bėgiojant, atliekant pratimus lauke“, – dalinasi D.Tomkutonis.
Pasak sportininko, vos pradėjus sportuoti ir populiarinti šią sporto šaką, viešose lauko sporto aikštelėse sutikdavo daug jaunų žmonių, paauglių, kurie degė noru pasiekti aukštų rezultatų ir kuo daugiau treniruotis. Dabar Denis pastebi, jog lauko aikštelėse galima sutikti ir vyresnio amžiaus žmones – pandemija pastūmėjo ieškoti alternatyvų sporto salėms ir šiltojo sezono metu sportas lauke tapo kur kas populiaresnis.
Išmaniojo laikrodžio nauda sportuojant
Vis labiau populiarėjantys išmanieji laikrodžiai tampa ne tik puikia stiliaus detale, bet ir stipriai palengvina kasdienybę. „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė išskiria naujausią, patvarų ir itin atsparų išmanųjį laikrodį „Huawei Watch 4 Pro“, kurio ekranas yra iš safyrinio stiklo, o korpusas – iš aeronautikos klasės titano.
„Sportuojant su šiuolaikiniu išmaniuoju laikrodžiu, pagamintu iš itin patvarių medžiagų, galima nesibaiminti juo užkliudyti metalinio turėklo ar kitų treniruoklių. Šiandien išmanieji laikrodžiai kuriami taip, kad gyvenant aktyviai jiems nieko nenutiktų. Tokie laikrodžiai ypač pasitarnauja ir paties sporto metu – juose telpa daugiau nei 100 sporto režimų, į kuriuos įeina lygiagretės, liemens mankšta, jėgos treniruotės ar bet kokie treniruokliai, kuriuos galime rasti lauko sporto aikštelėse. Įsijungus norimą sporto režimą, laikrodis fiksuoja svarbiausius ir labai tikslius sveikatos rodmenis: širdies ritmą, sudegintas kalorijas ar asmeninį progresą. Visiškai nauja funkcija, kuria pasižymi „Watch 4 Pro“ – svarbiausių 7 sveikatos rodiklių apžvalgą, pateikiama vos per vieną minutę: EKG, širdies susitraukimų dažnis, SpO2, stresas, odos temperatūra, arterijų standumas ir kvėpavimo patikra. Nuolat stebint ir pasitikrinant šiuos duomenis treniruotės taps naudingesnės bei leis mėgautis kasdiene aktyvia veikla“, – pažymi U.Eidžiūnaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.