Intymi higiena ir šylantys orai: vaistininkė patarė, kokių klaidų nedaryti

2023 m. gegužės 3 d. 15:20
Tinkama intymi higiena svarbi siekiant išvengti įvairių ligų, blogo kvapo, bakterijų ir yra neatsiejama nuo rūpesčio savimi. Tiesa, daliai žmonių ši tema vis dar nepatogi. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė patikina, kad kalbėti apie tai svarbu. Klausimus vaistinėje reikėtų užduoti drąsiai, o rūpintis intymia higiena pradėti nuo vaikystės. Kokias taisykles ypač svarbu prisiminti artėjant vasaros sezonui?
Daugiau nuotraukų (2)
Nors intymi higiena yra kasdienis rūpestis, didesnio dėmesingumo prireikia vasarą ir šiltuoju sezonu, nes tada atsiranda palanki terpė plisti įvairioms bakterijoms. „Šiltuoju laikotarpiu būtina dažniau praustis, taip užkertant kelią blogųjų bakterijų dauginimuisi. Joms palankios sąlygos yra tada, kai yra šilta, drėgna ir kur kaupiasi kūno skysčiai“, – akcentuoja J. Aganauskaitė-Žukaitė.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad prie bakterijoms palankių sąlygų prisideda ir siauros aptemptos kelnės, todėl šiltuoju sezonu rekomenduojama rinktis sukneles, sijonus, laisvus drabužius, dėvėti natūralios medžiagos kelnaites, kurios nespaustų ir nebūtų labai aptemptos.
„Kelnaitės turėtų būti natūralaus pluošto, gali būti bambukinės, jos leidžia kvėpuoti odai. Gražias, nėriniuotas kelnaites reikėtų rinktis rečiau arba tokias, kurios padengtos medvilne ties intymia zona. Toms, kurioms dažnai kartojasi makšties uždegimai, sintetinių kelnaičių nešioti išvis nerekomenduojama“, – pabrėžia tinklo vaistininkė.
Šiltasis sezonas neatsiejamas ir nuo maudynių. Anot vaistininkės, jų tikrai nereikėtų atsisakyti, tačiau rinktis tik švaraus vandens telkinius, prižiūrimus baseinus. Visuomet turėkite nuosavą rankšluostį, geriausia – švelnų, kad išvengtumėte odos pažeidimų.
Be to, vaistininkė rekomenduoja po maudynių šlapią maudymosi kostiumėlį visada pakeisti sausais apatiniais ir gerai nusausinti intymią zoną, kad neliktų drėgmės ir nebūtų sukurta palanki terpė bakterijoms bei grybeliui daugintis, taip pat tai padeda išvengti iššutimo rizikos.
Planuojant atostogas dažna moteris nenori, kad jas sugadintų menstruacijos. Vis dėlto vaistininkė ramina – maudytis menstruacijų metu galima, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į vandens švarą ir tamponus keisti po kiekvienų maudynių, nerečiau nei kas pora valandų. Antraip didėja toksinio šoko sindromo rizika. Po kiekvieno maudymosi, jei tik yra galimybė, būtina nusiprausti po dušu ar nusilieti švariu vandeniu.
Prausimasis ir higiena
Kasdienei intymiai higienai vaistininkė rekomenduoja rūpintis tinkama makšties mikrofloros pusiausvyra. „Reikėtų naudoti specialius prausiklius, nes įprasti muilai ir prausikliai dažniausiai yra šarminiai, apie 10 pH.
Naudojant juos, suardoma natūrali makšties flora, tuomet kenksmingos bakterijos pradeda greičiau daugintis, atsiranda perštėjimas, skausmas, niežėjimas, išskyros, o intymios higienos prausikliai yra apie 4,5 pH. Jie padeda palaikyti normalią makšties mikroflorą“, – akcentuoja vaistininkė.
Vaistinėje galima rasti platų pasirinkimą intymios higienos prausiklių, juos galima rinktis pagal kamuojančias problemas ar net amžių. „Vieni prausikliai palaiko drėgmę, kiti padeda slopinti bakterijų dauginimąsi, nemalonius kvapus, palaiko pH pusiausvyrą, yra skirti specialiai jautriai ir sudirgusiai intymios zonos priežiūrai, taip pat galima rasti ir kasdienių prausiklių“, – pasakoja J. Aganauskaitė-Žukaitė.
Nėštumo laikotarpiu ar po menopauzės labiau rūgštinė terpė pasidaro neutralesnė. Vaistininkės teigimu, laktobakterijų kiekis sumažėja prieš ir per menstruacijas, o makšties mikroflora jautri tiek išoriniams, tiek vidiniams veiksniams, pokyčiams įtakos turi ir stresas.
Anot vaistininkės, svarbu rinktis specialius prausiklius ir išsaugoti rūgštinę terpę bei probiotinių pieno rūgšties bakterijų kiekį. Deja, tik vandeniu neįmanoma nuplauti riebalinio sluoksnio ir apsisaugoti nuo bakterijų, todėl prausti tik juo būtų klaida.
Renkantis higienos priemones, J. Aganauskaitės-Žukaitės teigimu, reikėtų atkreipti dėmesį, kad priemonės būtų kuo natūralesnės, be kvapų, vengti sintetinių medžiagų, menstruacijų metu rečiau rinktis tamponus ir po kiekvieno priemonių pasikeitimo apsiprausti. Jei tokios galimybės nėra, tuomet rinktis intymios higienos servetėles.
intymi higienavaistininkėCamelia
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.