Organizmas žino, ką daro
Organizmo detoksikacija yra natūralus procesas, pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, toksinų šalinimas yra organizmo, o ne mūsų pareiga.
„Už detoksą yra atsakingas organizmas, o ne mes. Mes nebent galime stebėti jo siunčiamus pagalbos prašymo signalus, kurie pasireiškia kaip virškinimo sutrikimai, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ar energijos trūkumas. Juos pastebėję mes galime padėti organizmui sklandžiau dirbti jo darbą – t. y. papildomomis priemonėmis pagerinti medžiagų apykaitą ir žarnyno veiklą. Kai jos veiks geriau, tai ir organizmas šalins toksinus lengviau“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė.
Kaip galime padėti organizmui?
Vaistininkė pastebi, kad kartais kūno detoksą žmonės lygina su dietomis. Todėl ji pabrėžia – norint išvalyti toksinus, nevalia nusilpninti organizmo dietomis, o kaip tik vertėtų stiprinti žarnyno veiklą. Todėl ji dalinasi 10 patarimų, kurie padės jūsų organizmui lengviau pašalinti toksinus.
1. Į mitybą įtraukite skaidulas. Jos palengvina mūsų žarnyno veiklą ir suteikia sotumą jausmą. Daugiausiai jų yra pilno grūdo produktuose, ankštinėse daržovėse, vaisiuose ir riešutuose, taip pat galima ieškoti ir maisto papilduose.
2. Balkšvojo gysločio sėklų luobelės. Tai viena efektyviausių skaidulinių medžiagų. Balkšvųjų gysločių sėklų luobelės gali padėti palaikyti normalią virškinimo sistemos funkciją ir žarnyno veiklą, normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje.
3. Šilto vandens stiklinė su citrina. Šis derinys veikia kaip natūralus diuretikas, pašalinantis toksinus iš organizmo. Reguliariai rytais išgeriama vandens stiklinė su citrina gali pagerinti kepenų veiklą, stiprinti imunitetą, padidinti energijos kiekį bei pagerinti nuotaiką.
4. Apsiskaičiuokite, kiek vandens išgerti. Vanduo organizmui padės išvalyti toksinus ir palaikyti natūralų skysčių kiekį. Norint žinoti, kiek tiksliai reikia išgerti vandens, moterys turėtų 0.037 l padauginti iš savo svorio, o vyrai – 0.035 l.
5. Nepamirškite probiotikų. Probiotikai, dar kitaip žinomi kaip gerosios bakterijos, palaiko žarnyno veiklą ir stiprina mikrobiomą.
6. Prebiotikai. Vartoti vien probiotikų nepakanka. Lygiagrečiai vartokite ir prebiotikus, kurie sudaro palankią terpę daugintis gerosioms probiotinėms bakterijoms.
7. Maisto papildai lieknėjimui. Žmonės vis dažniau vaistinėse dairosi šių maisto papildų. Jie iš tiesų gali pagerinti medžiagų apykaitą, tačiau tam būtina lygiagrečiai mankštintis ir sveikai maitintis.
8. Venkite druskų, cukraus ir konservantų. Norint pagerinti žarnyno veiklą, geriausia valgyti šviežias daržoves ir vaisius, žalumynus ir kruopas.
9. Miegas. Reguliarus paros režimas bei 6–8 valandos miego suaugusiajam gali prisidėti prie geresnės žarnyno veiklos ir lengvesnės organizmo detoksikacijos.
10. Mankšta. Reguliari mankšta ar dažnesni ilgi pasivaikščiojimai gali pagerinti mūsų medžiagų apykaitą, o drauge su ja organizmas lengviau pašalins toksinus.