– Kur yra dubens dugno raumenys?
– Paprastai kalbant, tai yra sritis tarp kojų. Ši raumenų grupė yra išsidėsčiusi nuo uodegikaulio iki gaktos ir prilaiko dubens srityje esančius vidaus organus: žarnyną, gimdą, šlapimo pūslę ir kt. Norint, kad šie raumenys tinkamai funkcionuotų, reikia jais rūpintis, kaip ir bet kuriais kitais. Tačiau dažnai mes susikoncentruojame į išorę ir pamirštame vidų. O rūpintis tuo, ko nematome, šiuo atveju svarbu, nes nuo nematomų dubens dugno raumenų priklauso mūsų kasdienio ir intymaus gyvenimo kokybė.
– Kaip pasikeičia kūnas ir gyvenimo kokybė, nusilpus dubens dugno raumenims, kokia yra jų funkcija?
– Stiprūs ir gerai funkcionuojantys dubens dugno raumenys turi įtakos intymiam gyvenimui, padeda lengviau pasiekti orgazmą, užtikrina šlapimo ir išmatų laikymą, žarnyno funkciją, suteikia papildomą atramą juokiantis, kosint, čiaudint, bėgant, šokant.
Jau senovėje žmonės rūpinosi savo dubens raumenų sveikata. Žinomi filosofų Hipokrato ir Galeno pasakojimai apie pratimus dubens raumenims, kurie buvo atliekami viešosiose pirtyse. Praėjusio amžiaus viduryje šiai kūno sričiai skirtus pratimus aprašė ir vokiečių gydytojas Arnoldas H. Kėgelis, kuris teigė, kad jie gali padėti išvengti makšties sienelių nusileidimo ir šlapimo nelaikymo. Šie pratimai buvo pavadinti minėto gydytojo vardu ir iki šiol gydytojų rekomenduojami vyrams ir moterims kaip veiksminga priemonė, sustiprinanti dubens dugno raumenis.
– Kokie požymiai išduoda, kad dubens dugno raumenys nusilpę?
– Moteris dažniausiai vargina gimdos ar makšties nusileidimas, šlapimo nelaikymas. Šie raumenys dažnai nusilpsta po ginekologinių operacijų ar gimdymo, ypač jei moteris gimdė kelis kartus, o pertrauka buvo trumpa.
Vyrams šie raumenys dažnai nusilpsta po urologinių operacijų, esant prostatos sutrikimams. Nusilpus dubens dugno raumenims, vyrus gali varginti erekcijos sutrikimai, nemalonūs lytiniai santykiai, diskomfortas ar skausmas sėdint, taip pat šlapimo nelaikymas.
Kalbant apie vyrų ir moterų šlapimo nelaikymą, pagalbos reikia ieškoti net ir tuomet, jei vos kartą pajutote, kad išsiskyrė lašas šlapimo čiaudint, kosint, juokiantis ar sportuojant. Dažnai tai yra pirmas požymis, kad reikia stiprinti dubens dugno raumenis. Laikui bėgant, tų lašelių bus tik daugiau ir dažniau.
– Kokie būtų inovatyvūs dubens dugno raumenų treniravimo būdai šiuolaikiniam žmogui, kuris skuba, neturi laiko, bet nori būti sveikas ir mėgautis kokybišku intymiu gyvenimu?
– Suprantama, reikia daug laiko, valios ir pastangų, kad kasdien taisyklingai treniruoti dubens dugno raumenis, atliekant Kėgelio pratimus. O ir apčiuopiamo rezultato galima tikėtis maždaug po 2 mėnesių.
Medicininės technologijos sparčiai tobulėja, ir šiandien problemas, kurias sukelia nusilpę dubens dugno raumenys, galima išspręsti greitai ir saugiai. Pati moderniausia, labiausiai pripažinta neinvazinė procedūra, kuri pagerina intymią sveikatą ir padeda išspręsti šlapimo nelaikymo problemą, yra dubens dugno raumenų treniravimas „BTL Emsella“ magnetiniame krėsle.
Šiai procedūrai nereikia jokio specialaus pasiruošimo, jos metu nereikia nusirengti, o po procedūros galima iš karto grįžti prie įprastos kasdieninės rutinos.
Moksliniai tyrimai parodė, kad 95 proc. pacientų, kuriems buvo taikyta „BTL Emsella“ procedūra, gyvenimo kokybė pagerėjo. Kai kuriais atvejais gydymas magnetiniame krėsle padeda išvengti šlapimo nelaikymui gydyti skiriamos operacijos. Tai ir puiki profilaktinė procedūra: sustiprinus dubens dugno raumenis, suaktyvėja kraujotaka, pagerėja intymus gyvenimas, patiriami orgazmai sustiprėja ir trunka ilgiau.
– Kaip vyksta dubens dugno treniruotė „BTL Emsella“ magnetiniame krėsle?
– Treniruotės, kuri trunka iki 30 minučių, metu pacientas tiesiog patogiai ir ramiai sėti specialiame krėsle. Prieš procedūrą gydytojas paaiškina, kaip taisyklingai atsisėsti, kad procedūra būtų išties efektyvi, kokie pojūčiai bus juntami. Procedūros metu galima skaityti knygą ar žurnalą, todėl laikas neprailgsta.
– Kada pajuntamas procedūros efektas?
– Pagerėjimą daugelis pajunta jau po pirmosios procedūros, tačiau geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojamas 6 procedūrų ciklas. Jos atliekamos po 2 per savaitę. Taigi su „BTL Emsella“ procedūra maksimalus efektas pasiekiamas jau po 3 savaičių.
– Nuo kokio amžiaus rekomenduojama treniruoti dubens dugno raumenis „BTL Emsella“ magnetiniame krėsle?
– Stiprinti dubens dugno raumenis naudinga bet kokiame amžiuje, todėl procedūra tinka bet kokio amžiaus vyrams ir moterims, kurie nori pagerinti intymų gyvenimą ir išspręsti šlapimo nelaikymo problemą ar su ja nesusidurti po metų kitų.
Procedūra itin rekomenduojama jaunoms moterims, kurios planuoja šeimos pagausėjimą ar neseniai pagimdė kūdikį, vyrams, kurie jaučia erekcijos sutrikimus ir nori pagerinti savo lytinį gyvenimą.
Dubens dugno raumenis treniruoti galima klinikoje „Primum Estetica“. Klinikai ir joje dirbančiai gydytojai doc. dr. Daivai Bartkevičienei yra suteikta „BTL Emsella“ eksperto kvalifikacija. Tai garantuoja aukščiausią procedūros kokybę. Magnetinis krėslas yra sertifikuotas ES.