V. Katunskytė antsvorį vadino didžiausiu savo priešu: lieknėdama net 19 kartų važiavo į ligoninę

2023 m. sausio 28 d. 15:28
Šlagerių karaliene tituluojama dainininkė Vitalija Katunskytė (1955–2023) ne vieną dešimtmetį įnirtingai grūmėsi su antsvoriu, o iš savo figūros nevengdavo pasišaipyti. Net 19 kartų ji vyko į ligoninę, kad specialiu žiedu būtų vis susiaurinamas skrandis.
Daugiau nuotraukų (15)
Šiemet sausio 18 dieną V.Katunskytė užgeso būdama 67-erių. Dėl karantino jos svoris vėl buvo šoktelėjęs. Tačiau dar praėjusią vasarą koncertuodama Palangoje ji dėl to nesuko galvos, tai netrukdė maudytis šlovės spinduliuose.
Dėl koronaviruso pandemijos išsiilgę pramogų poilsiautojai mėgo klausytis jos atliekamų dainų „Robinzonas“, „Pražydo sodai“, „Aš moteris“, „Tau meluoti negaliu“, „Balta lelija“.
Džiaugėsi sumažintu skrandžiu
2008-aisiais dėl antsvorio dainininkė ryžosi skrandžio mažinimo operacijai, kai pasidarė sunku ilgiau stovėti scenoje. Tuomet ji svėrė 185 kilogramus.
Išskirtinio balso moteris vienu metu džiaugėsi, kad po atliktos operacijos, kai buvo naudojama skrandžio apjuosimo reguliuojamoji juosta, per metus pavyko atsikratyti net 50 kilogramų. Vėliau ji buvo pasiekusi savotišką lieknėjimo rekordą: numetė beveik 100 kilogramų.
Estrados legenda vadinama V.Katunskytė yra pasakojusi, kad išbandė įvairias dietas, badavimą, kuris jos vos nenumarino, taip pat maisto papildus, bet niekas negelbėjo, nes svoris tik didėjo. Ji galėjo rinktis: į sceną įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu arba darytis operaciją.
Tačiau sumažinus skrandį specialiu žiedu būdavo ir bėdų – pradėjus mažai valgyti, jai ėmė slinkti plaukai, dainuojant scenoje neretai svaigo galva.
Dažnai tik kelis kąsnelius per daug suvalgiusi moteris bėgdavo į tualetą atpilti lyg kūdikis.
Po operacijos pasikeitė ir atlikėjos mitybos įpročiai. Tačiau net 19 kartų ji vyko į ligoninę norėdama vis sumažinti skrandžio tūrį ir priartėti prie tokio lieknumo, kuris buvo jos svajonė.
V.Katunskytė yra pasakojusi, kad ant skrandžio uždėta juosta yra geras dalykas: „Numetu svorio. Daugiau nekrinta – važiuoju į Santariškes. Vėl numetu 10–15 kilogramų. Daugiau nekrinta – po dviejų mėnesių ir vėl važiuoju veržtis. Čia kaip žaidimas. Jei nori, gali susiveržti tiek, kad svertum 60 kilogramų. Taigi dar galiu važiuoti į klinikas 15 kartų. Tada ant liežuvio užlašinsiu tris lašiukus maisto ir nurysiu, – pokštavo dainininkė. – Bet tada kojų nepanešiu. 90–95 kilogramai – viskas, užtenka.“
Nebijojo pasijuokti iš savęs
Kartą greitosios pagalbos automobilis ją vežė iš Palangos tiesiai į Vilnių. Tai atsitiko, kai dainininkę tris paras vargino aukšta – apie 40 laipsnių temperatūra. Iškviesti medikai aiškino, kad būtina skubi chirurginė pagalba, nes moters pilvas ėmė juoduoti, buvo įtarta gangrena. Atvykus į sostinę moteris buvo nugabenta į operacinę.
„Man Vilniuje medikai pasakė: jei parą ar dvi būtum neatvažiavus, žinai, Vitalija, būtum su šventu Petru susitikusi“, – tuomet prisipažino dainininkė.
Visą gyvenimą troškusi būti dailios figūros lyg „Olialia pupytė“, bet likusi apkūni, ji mėgo pasišaipyti iš savęs, nes svoris vis grįždavo.
V.Katunskytės vasaros koncertai Palangoje būdavo neįtikėtinai ilgi – trukdavo net 4 valandas su trumpa pertraukėle. Kad klausytojai nepavargtų, ji darydavo pauzes. Vulgarybių vengianti dainininkė tada pašmaikštaudavo apie kokį slaptą meilužį ar apie savo figūrą.
Nors ji ir pavargdavo linksmindama kitus, energijos ir žavesio jai niekada netrūko.
Pernai vasarą koncertuodama Palangoje dėl rimtų nugaros problemų ir didelio svorio V.Katunskytė dainuodavo tik sėdėdama.
Žodžio kišenėje neieškojusi atlikėja mokėdavo šmaikščiai pakalbėti ir apie savo sveikatą: „Meilužiai kojas išsukinėjo, kad nustočiau lakstyti. Todėl ir sėdžiu, niekur nelakstau.“
Lemtinga pažintis
Daug gerbėjų turėjusi dainininkė išsiskyrė savitu balsu, bet iš pradžių jis buvo kaip nenušlifuotas deimantas.
Šiaulių konservatorijoje chorinio dirigavimo specialybę baigusi V.Katunskytė nuo jaunystės dainuodavo restoranuose. Atlikėja 2021-aisiais pasakojo, kad į plačiuosius vandenis ją išplukdė žurnalistė ir laidų vedėja Edita Mildažytė.
Maždaug prieš du dešimtmečius ji su kolektyvu „Bobų vasara“ vakarieniavo kavinėje, kurioje dainavo V.Katunskytė. E.Mildažytė pasiūlė žaviajai Šiaulių atlikėjai pasirodyti didesnei auditorijai. Taip prasidėjo jos populiarumo era.
Pastaraisiais metais koncertuose V.Katunskytė pasirodydavo ne tik viena, bet ir su dainininku Aidu Maniku (45 m.).
Karantino dienas atlikėja leido namuose Šiauliuose. Viena gyvenanti moteris buvo pasiilgusi koncertų, publikos, bendravimo. Dainininkė nerimavo, ar išsilaikys finansiškai.
Slogias mintis ji vijo lauk sakydama sau: „Vitalija, laikykis – juk per praėjusią krizę, kai žmonės buvo raginami susiveržti diržus, tu pirmoji diržu susiveržei skrandį, kad sutaupytum maisto.“
Lietuviškos estrados žvaigždė Birutė Dambrauskaitė (79 m.) taip pat pasiryžo skrandžio mažinimo operacijai. Po šio žingsnio atlikėja sublogo šešiasdešimčia kilogramų.
„Dėl skrandžio suveržimo operacijos nekilo jokių dilemų, nes kitos išeities neturėjau. Šimtas dvidešimt vienas kilogramas ant pusantro metro ūgio.
Man vaikai pasakė: arba man jau reikia kokį vežimėlį pirkti, nes neišeisiu iš buto, arba gultis ant operacinio stalo. Pati jaučiau, kad taip jau ir dainuoti negalėsiu“, – yra pasakojusi B.Dambrauskaitė.
2008-aisiais, praėjus metams po tokios operacijos, estrados primadona svėrė penkiasdešimt penkis kilogramus. Tada jai teko keisti ne tik garderobą, bet ir kasdienius įpročius, atsisakyti didelių maisto porcijų, iki minimumo sumažinti taip mėgstamus saldumynus.
Kai vėliau svoris šiek tiek padidėjo, ji džiaugėsi, kad sumažėjo ir raukšlių veide.
Skaičiai ir faktai
Šakių rajono gyventojas Rolandas Onusaitis prieš gerą dešimtmetį pretendavo į sunkiausio Lietuvos gyventojų titulą. 2011 metais svėrusiam 301 kilogramą vyrui buvo atlikta operacija – sumažintas skrandžio tūris.
Į gydytojų rankas Rolandas pateko nuo šešerių metų. Berniukas nesiskundė apetitu, būdamas 8 metų svėrė 70 kilogramų, sulaukęs dvylikos artėjo prie 120 kilogramų ribos. Būdamas 19 metų Rolandas jau svėrė 149 kilogramus. Galiausiai svoris pasiekė 300 kilogramų. Ne vieną gydytoją aplankęs vyras dažnai grįždavo nusiminęs – nei dietos, nei vaistai jam nepadėdavo.
Tuo metu Vilniaus universiteto ligoninėje Santariškių klinikose dirbęs profesorius Gintautas Brimas pasakojo, kad R.Onusaitis – vienas sunkiausių pacientų, kurį jam teko operuoti. Paciento kūno masės indeksas (KMI) siekė daugiau nei 90, o prieš operaciją jis svėrė 301 kg.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.