Farmacininkas bei knygų autorius Mantas Jakimavičius laužo svorio metimo mitus ir teigia, kad lieknėjimas gali būti lengvas, nealinantis organizmo ir ilgalaikis.
Laidoje „Sveikas rytojus“ farmacininkas dalinosi, jog ypatingai dabar, kai daug žmonių dirba namuose ir vangiai juda, režimo ir kitų gyvensenos principų nesilaikymas ilgainiui tampa sunkiai išsprendžiama problema – augančiu svoriu ar net nutukimu.
„Šiandien reikėtų kalbėti ne tik apie COVID-19, bet ir apie nutukimo pandemiją. Pamirštame, kad nutukimas yra lėtinė liga, kurios pasekmės būna labai rimtos – sąnarių problemos, antsvoris, širdies kraujagyslių ligos, padidėjęs spaudimas, energijos stoka, cukrinis diabetas. Tų komplikacijų būna labai įvairių“, – kalbėjo M. Jakimavičius.
M. Jakimavičius pabrėžė, kad siekdami sulieknėti žmonės dažnai pamiršta labai svarbų dalyką – tai sklandus žarnyno darbas.
Specialistas atskleidė, kas gali padėti normalizuoti žarnyno veiklą ir prisidėti prie noro numesti nereikalingus kilogramus.
„Vienas populiariausių būdų svorio mažinimui yra funkcinio maisto įtraukimas į mitybą. Žinoma, yra labai daug svorio metimo būdų, o žmonės dažnai galvoja tik apie momentinį svorio metimą ir pamiršta pagalvoti apie ilgalaikius rezultatus. Tačiau kol neįgis naujų įpročių, toks žmogus kankinsis visą gyvenimą“, – kalbėjo M. Jakimavičius.
Netrukus tapsiantis jau keturių vaikų tėvu, Mantas yra neabejingas ir besilaukiančių, ir jau pagimdžiusių moterų svorio reguliavimo rūpesčiui. Vyras dalinosi, kokia, jo manymu, yra pagrindinė besilaukiančių moterų klaida.
„Iš savo praktikos matau, kad dažna besilaukianti moteris, būsima mama, galvoja, jog nėštumas yra tas periodas, kai galima valgyti viską ir dideliais kiekiais. Pats turiu tris vaikus, o jau greitai būsiu keturių vaikų tėtis. Mano žmona eina į baseiną, lanko specialius užsiėmimus nėščiosioms. Taip ji ir nėštumo metu galvoja, rūpinasi ir prižiūri savo svorį“, – dalinosi M. Jakimavičius.
Pasak mokslininko, kita dažnai daroma klaida, kai priaugus svorio, pradedama laikytis dietos. Vyras pabrėžė, jog be specialisto konsultacijos, laikytis dietos, mesti svorį, moteriai, besilaukiančiai kūdikio, yra negalima.
„Kurdamas produktus, aš labai stengiausi, kad jų sudėtis būtų natūrali. Kalbant apie nėščiųjų sveikatą, būsimos mamos dažnai susiduria su vidurių užkietėjimu, tad colonwelį jos naudoja ne dėl svorio mažinimo, o dėl žarnyno sveikatos. Kalbant apie pagimdžiusių moterų sveikatą, tada jau galima pereiti prie svorio mažinimo programos, vartojant 2-3 arbatinius šaukštelius funkcinio maisto vietoj vakarienės“, – kalbėjo specialistas.
M. Jakimavičius džiaugėsi, jog organizuodamas lieknėjimo projektus išgirsta labai daug istorijų, kurios motyvuoja kurti produktus, rašyti knygas bei dalintis teigiamomis emocijomis ir mintimis, jog minimalūs kasdienybės pokyčiai gali pakeisti gyvenimą.
„Jau penkis metus vedu paskaitas, bendrauju su žmonėmis, su kuriais diskutuojame įvairiausiomis temomis apie sveikatą. Stengiuosi kiekvieną mėnesį važiuoti vis į skirtingą miestą ar miestelį, artimiausiu metu planuoju vykti į Anykščius“, – dalinosi vyras.
Sveikatinimo produktų kūrėjo projektas susilaukė rekordinio dėmesio. Jo metu dalyviai išbando funkcinį maistą ir jau per keletą mėnesių pajunta svorio pokyčius. Viena iš jų – marijampolietė pardavimų vadybininkė Agnė Duobienė, kuri džiaugiasi atsikračiusi net 16-os kilogramų.
„Po gimdymo organizmas labai pasikeitė, išvaizda tapo nebe tokia, kokia buvo prieš nėštumą. Mane tai pradėjo neraminti. Po truputį augo kilogramai, buvo mažai fizinės veiklos. Prieš gimdymą svėriau 84 kilogramus, pagimdžiusi – 75, tačiau bėgant laikui mano svoris tapo virš 80 kilogramų. Nusirengus mano išvaizda man pačiai nekėlė šypsenos ir laimės. Norėjau vėl jaustis moteriška, graži ir patraukli savo vyrui“, – dalinosi A. Duobienė.
Moteris pasakojo, jog colonwelis jai buvo tarsi „spyris į užpaklį“, paskatinęs savimi pasirūpinti. Agnė teigia, jog ji ėmė visai kitaip žvelgti į sveiką gyvenseną.
„Dabar sveriu 68 kilogramus, per pusę metų man pavyko numesti 16 kilogramų. Supratau, kad norimo rezultato reikia siekti užtikrintai, palengva, tuomet tie kilogramai negrįš. Šiuo savo pasiekimu džiaugiuosi jau antri metai“, – kalbėjo projekto dalyvė.
A. Duobienė dalinosi anksčiau kovojusi su pilvo pūtimu, kurio dabar pavyko atsikratyti. Moteris pasakojo, jog pakeitusi savo gyvenimo būdą, atrado daug naujų receptų, pradėjo gerti daugiau vandens, rinktis sveikesnes maisto alternatyvas, o labiausiai džiuginantis dalykas – artimųjų palaikymas.
„Šeima į mano pokyčius reagavo labai džiugiai. O su palaikymu, galima sakyti, ir patys įsiliejo į šią mano naują kryptį. Visi kartu stengiamės gyventi sveikiau“, – pasakojo A. Duobienė ir pridūrė, jog ir kitoms moterims nori palinkėti atrasti stiprybę, norą bei užsispyrimą pakeisti savo mąstyseną ir taip pakeisti savo gyvenimą.
M. Jakimavičius pasakojo, jog jo sukurto funkcinio maisto sudėtyje yra žolės ir sėklos. Farmacininkas išstudijavo daugybę augalų ir kitokių natūralių medžiagų ir surado tokį jų derinį, kuris norintiems subalansuoti mitybą, pagerinti žarnyno veiklą ir sureguliuoti svorį, tapo kasdieniu pagalbininku.
„Tikrai negalėčiau išskirti kažkurios vienos veikliosios medžiagos. Aktyvūs ingredientai atvažiuoja į Lietuvą, į gamyklą, iš labai skirtingų pasaulio šalių: Prancūzijos, Lenkijos, Indijos, Japonijos. Šis funkcinis maistas pasižymi tuo, kad jis stipriai brinksta ir sukelia sotumo jausmą. Masė keliauja per virškinamąjį traktą, paverčia žarnyno turinį į gelį ir taip normalizuoja žarnyno veiklą, jį išvalo“, – pasakojo M. Jakimavičius.
Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8!