Ši grožio procedūra tapo viena populiariausių: nereikia nė skalpelio

2020 m. liepos 5 d. 16:17
Video
Hialurono rūgštis į lūpas ir skruostus – nebe naujiena. O į nosį? Pasirodo, jos formos koregavimas priklauso prie populiariausių pastarojo meto grožio procedūrų.
Daugiau nuotraukų (4)
Antai Vokietijoje vien 2018-aisiais buvo atlikta 14 tūkst. nosies operacijų. O jei operacija nepriimtina, bet ramybės neduoda nosis su kuprele? Tokia problema dabar išsprendžiama ir be chirurgo skalpelio – hialurono rūgštimi.
Jos suleidžiama į nosies kuprelę – kremzlinį darinį, atsirandantį dėl stipriai išsikišančių nosies kaulų. Ir ši „klaidelė“ optiškai išnyksta bent metams. Paskui hialurono rūgštis suyra.
Ši minimali procedūra Holivude neatsitiktinai vadinama „5 Minute Nose Job“ (5 minučių nosies plastinė operacija). Ilgiausiai trunka nuskausminamojo kremo poveikis.
Būtinos aštuonios injekcijos – iš viso 0,6 mililitro hialurono rūgšties. Bet tai tikrai nėra kelių minučių darbas.
Plastikos chirurgas pripildo tarpą tarp nosies šaknies ir nosies tilto užpildu. Tai neskausminga procedūra, bet nosį truputį suspaudžia. Nors ji tampa didesnė, atrodo taisyklingesnės formos – tokiu būdu mažesnė.
Bet šis metodas netinka turintiems ryškesnę nosies kuprelę. Po šios procedūros perėjimas nuo nosies iki kaktos taptų per plokščias ir atrodytų nenatūraliai.
Paskui dviem smailėmis optiškai pakeliamas ir nosies galiukas. Priešingu atveju jis dėl tiesaus nosies tilto atrodytų ilgesnis ir vyriškesnis.
Šiuo atveju reikia poros injekcijų, bet natūralumo rezultatui išgauti jos turi būti labai tikslios. Tai gali atlikti patyręs plastinių veido operacijų specialistas.
Po pusės valandos jau galima darbuotis biure. Veido mimika mažumėlę būna apribota. Dėl to kaltas standus odos spalvos pleistras. Jis turėtų likti tris valandas – tokiu būdu išvengiama mėlynių.
Kai pleistrą galima nuimti, nosis atrodo kaip visada, tik be kuprelės. Po injekcijų lieka tik maži raudoni taškeliai ir nedidelis jautrumas.
Nosies koregavimo hialurono rūgštimi procedūra trunka 11 minučių, jos poveikis išlieka maždaug metus. Šis metodas mažiau rizikingas nei plastinė nosies operacija.
Įdomiausia, kad aplinkiniai dažniausiai nepastebi anksčiau buvusios nosies kuprelės. Gal tai nedavė ramybės tik jos savininkei?
Darius Radzevičius, plastikos chirurgas, žurnalui "Stilius" plačiau papasakojo apie nosies tobulinimą hialurono rūgštimi:
– Ką geriau rinktis norint patobulinti nosį – hialurono rūgštį ar operaciją?
– Pirmiausia vertėtų apsilankyti pas specialistą, kuris atlieka nosies operacijas. Jei problema susijusi su grožiu – plastikos chirurgas, jei su kvėpavimo funkcija, tai greičiausiai bus LOR specialistas, o kartais operacijoje dalyvauja abu specialistai. Be jokios abejonės, pirmiausia plastikos chirurgas turėtų įvertinti visas problemas ir pasakyti, kokios yra nosies korekcijos galimybės. Klasikinis būdas nosies korekcijai atlikti – jos chirurginė plastika. Pastaruoju metu ieškomos naujos sritys, kur būtų galima panaudoti tokius užpildus kaip hialurono rūgštis. Viena tokių sričių – neoperacinė nosies korekcija, kurios metu pakoreguojamas vienoks ar kitoks defektas. Tačiau tai nėra alternatyva operacijai, tai tiesiog viena iš galimybių. Nėra taip, kad plastinė chirurgija nebeegzistuoja ir nuo šiol visos nosies plastinės korekcijos bus atliekamos vien užpildais. Šis būdas tikrai tinka ne visiems.
– Kodėl tai tinka ne visiems?
– Didžioji dalis pacientų dažniausiai norėtų, kad jų nosis būtų mažesnė. Jeigu ką nors leidžiame į nosį, užpildas ten lieka ir tuomet ji tampa stambesnė. Galimos kelios pagrindinės nechirurginės korekcijos indikacijos. Sakykime, jei nosis turi nežymią kuprelę (iškilimą nugarinėje pusėje), tokiu atveju jos galima nenaikinti, o užmaskuoti suleidus hialurono rūgšties prieš tą kuprelę ir už jos. Vietos prieš ir už kuprelės būna pakeliamos, bet nosis tampa šiek tiek stambesnė. Kitas atvejis, kai galima panaudoti hialurono rūgštį, – nosies galiuko pakėlimas. Suleidus ten šios rūgšties kai kuriais atvejais galime gauti norimą efektą.
– Kokie šios procedūros trūkumai?
– Specialistui, atliekančiam šią procedūrą, reikia labai gerai išmanyti nosies anatomiją ir žinoti, kokiame gylyje ir kokį kiekį leisti hialurono rūgšties. Nosyje gausu kraujagyslių, todėl leidžiant hialurono rūgštį pataikius į kraujagyslę ar ją užspaudus dėl suleisto per didelio kiekio galima sukelti dramatiškų komplikacijų. Kitas procedūros trūkumas – hialurono rūgštis rezorbuojasi, todėl procedūros efektas yra laikinas.
– Kada rekomenduotumėte atlikti šią procedūrą?
– Tuomet, kai pacientas neapsisprendžia, ar apskritai jam reikia nosies korekcijos. Suleidus užpildo tai būtų tarytum naujos nosies repeticija. Kitu atveju, jeigu tai yra kokia nors proga ar noras kuriam nors laikui pasigražinti, – hialurono rūgštis yra puikus pasirinkimas. Tačiau norint ilgą laiką turėti tokį efektą šią procedūrą reikėtų kartoti maždaug kas 12–15 mėnesių, nes rūgštis laipsniškai rezorbuojasi ir efektas mažėja.
– Ar tai nėra žalinga sveikatai?
– Hialurono rūgštis nežalinga sveikatai.
– Ar šiai procedūrai yra amžiaus cenzas?
– Kaip ir didžiąją dalį grožio operacijų, šią procedūrą norintis atlikti žmogus turėtų būti pilnametis arba arti pilnametystės, tuomet jo tėvai galėtų sutikti su šia procedūra.
– Ar nosies korekcija hialurono rūgštimi populiari Lietuvoje?
– Tai visame pasaulyje naujiena ir mums, plastikos chirurgams, atsiradusi dar viena papildoma priemonė nosiai pagražinti. Kaip minėjau, ši procedūra tinka toli gražu ne visiems ir ją turi atlikti specialistai, puikiai išmanantys nosies anatomiją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.