Tai perskaitę niekada nebenorėsite dalintis rankšluosčiu su kitais

2020 m. vasario 15 d. 12:01
Lrytas.lt
Video
Gyventi su mylimu žmogumi yra smagu, bet verčiau atsispirkite pagundai dalintis tuo pačiu rankšluosčiu. 
Daugiau nuotraukų (8)
Jeigu naudojatės vienas kito rankšluoščiais, tikėtina, kad jūsų kūnas ir veidas liečiasi su fekalinėmis medžiagomis – t.y. išmatomis. 
Šiais metais „Drench“ atliko keletą tyrimų ir išsiaiškino, kad 90 proc. rankšluosčių yra užteršti fekalinėmis bakterijomis, o 56 proc. kartu gyvenančių žmonių pasidalija fekalinėmis bakterijomis vienas su kitu, jeigu panaudoja bendrus vonios rankšluosčius. Ant 14 proc. rankšluosčių tyrėjai aptiko e. coli bakterijų.
Drėgname vonios kambaryje kabantys drėgni rankšluosčiai yra puiki dirva bakterijoms augti ir plisti. Netgi naudodamiesi vien tik savo rankšluosčiu galite susidurti su įvairiomis bakterijomis, tačiau dalijimasis rankšluosčiu su partneriu gali būti dar pavojingesnis, nes rizikuojate pasigauti bakterijų, prie kurių jūs dar neįpratę – tai gali sukelti ligas. 
„Drėgni, šilti rankšluosčiai yra puiki terpė mikrobams veistis. Ir jei rankšluosčius pakartotinai naudoja skirtingi žmonės, jie niekada visiškai neišdžius, todėl ant jų galės klestėti bakterijos.
Vienas didžiausių pavojų yra koliforminės bakterijos, pavydžiui, e. coli“, – interneto portalui metro.co.uk pasakojo medicinos daktarė Diana Gall.
Ypač didelį nerimą kelia tarša koliforminėmis bakterijomis, kurios taip pat susijusios su fekalijomis.
E. coli infekcija gali būti tokia rimta, kad tam tikrais atvejais netgi sukelti ir pavojų gyvybei, o užsikrėtimas koliforminėmis bakterijomis gali taip pat sukelti šlapimo takų infekcijas, pavyzdžiui, cistitą.
Dar viena reali rizika yra užsikrėsti stafilokokais, kurie per rankšluosčius gali patekti į organizmą, jeigu įsipjovėte ar turite atvirą žaizdą.
Apie užsikrėtimą stafilokokais gali byloti odos patinimai, gumbai, skaudančios akys ir vokai, tačiau ji taip pat sukelia meticilinui atsparaus auksinio stafilokoko infekcijas. 
Šiuo metų laiku, kai plinta peršalimo ligos ir gripas, ypač svarbu nesidalinti rankšluosčiais. Paskleistas gripo virusas gali išgyventi maždaug 24 valandas, sukeldamas didelę grėsmę persiduoti kitam žmogui. 
Taigi, blogiausiu atveju jūs galite sunkiai susirgti tiesiog pasidalinę rankšluosčiu.
Kita galima dalijimosi rankšluosčiais grėsmė yra netekti plaukų. 
Žinome, tai skamba keistai, bet dalindamiesi rankšluosčiais rizikuojate, kad jūsų skalpą apims grybelių sukeliama odos liga trichofilija. Tiesa, tai pasitaiko gana retai.
„Dalijimasis rankšluosčiais ar skrybėlėmis gali sukelti Tinea capitis infekciją – galvos odos grybelį.
Jį sukelia mikroskopiniai organizmai. Trichofilijos inkubacinis periodas paprastai trunka maždaug dvi savaites. Tai reiškia, kad grybelio sporos ant jūsų kūno gali būti dar iki tol, kol pastebėsite trichofilijos protrūkį ir gali būti, kad infekcija užsikrėsite nuo kuo nors, kam ji dar nepasireiškė. 
Sunkiais atvejais tai gali sukelti galvos odos pažeidimus, vadinamus kerionais, iš kurių skverbiasi pūliniai.
Ir, deja, šiais kraštutiniais galvos odos trichofilijos atvejais, infekcija gali sukelti rimtą uždegimą, randėjimą ir netgi ilgalaikį plaukų nuslinkimą. Tais atvejais, kai plaukai nuslenka, pacientui gali tekti apsvarstyti plaukų persodinimo galimybę“, – paaiškino daktaras Bessamas Farjo ir Farjo plaukų instituto.
Ir nereikia galvoti, kad naudodami atskirą specialų rankšluostį plaukams būsite saugūs.
Dalijantis rankšluosčiais atvejais gali būti persiduoti ir tam tikri parazitai, pažeidžiantys gaktos plaukus, blakstienas ir antakius.
Šie į krabus panašūs padarai ant drėgnų rankšluosčių gali pasidauginti begalę kartų. Jie blokuoja plaukų folikulų latakus, kurie teikia plaukams riebalų, palaikančių jų sveikatą, ir tai gali sukelti nenormalų išorinio odos sluoksnio sustorėjimą. 
B.Farjo įspėjo, kad dalinantis rankšluosčiais gresia užsikrėsti ir parazitais, kurie gali pažeisti gaktos plaukus, blakstienas ir antakius. 
„Šie į krabus panašūs padarai ant drėgnų rankšluosčių gali pasidauginti begalę kartų. 
Jie blokuoja folikulų latakus, kur gaminasi riebalai, palaikantys plaukų sveikatą, ir tai gali sukelti nenormalų išorinio odos sluoksnio sustorėjimą. 
Erkutės, užimdamos gilesnius plaukų folikulų sluoksnius, tiesą sakant, gali pažeisti paties plauko pagrindą.
Taip pat jos gali prisidėti prie blakstienų ir antakių plaukų netekimo“, – paaiškino B.Farjo.
Visa tai skamba nemaloniai. 
Gera žinia ta, kad užkirsti kelią erkėms ir infekcijoms galima nustojus dalintis tuo pačiu rankšluosčiu su partneriu. 
Nusipirkite kitos spalvos rankšluosčių, kad nesusimaišytumėte. Reguliariai skalbkite ir savo, ir partnerio rankšluostį.
Pasinaudojus leiskite jiems gerai išdžiūti – pakabinkite juos, nepalikite ant grindų po rytinio dušo.
Parengta pagal metro.co.uk
rankšluosčiaibakterijos^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.