Natūrali priemonė, kuri geriausiai stiprina organizmą: sumažina net vėžio riziką

2020 m. sausio 23 d. 10:16
Kai už lango panašiau į pavasarį, nei į žiemą, atsiranda puiki terpė daugintis įvairiems virusams ir bakterijoms. Daugėja stoviniuojančių prie gydytojų kabinetų, užsukančių į vaistines jau ne tik antivirusinių preparatų, bet ir antibiotikų.
Daugiau nuotraukų (4)
Pakilusią ligų statistiką aiškinti reikėtų tuo, jog drėgnas oras padedantis siautėti virusams, sudaro imunitetui nemenką iššūkį. Šiuo metu aktyviausi įvairūs peršalimo virusai, pažeidžiantys viršutinius kvėpavimo takus. Pacientų klausimai kaskart tie patys: kaip apsisaugoti, kaip ugdyti atsparumą ir kaip greičiau pasveikti susirgus?
Šeimos gydytoja Neringa Martinonienė įspėja, kad šis metas, kai drėgmės daugiau nei šalčio, itin pavojingas, todėl reiktų atsakingai rūpintis tiek savo, tiek savo šeimos narių sveikata, ypatingai pasireiškus pirmiesiems peršalimo ligų simptomams.
Dabartinis gripo sezonas – klastingas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu, įspėjo, kad dabartinis gripo sezonas gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą. Šios prognozės siejamos su dabar daugelyje Europos šalių dominuojančia A tipo gripo viruso cirkuliacija. Per gripo epidemijas mirtingumas didėja dėl gripo sukeltų komplikacijų ir paūmėjusių lėtinių ligų.
ULAC duomenimis, praėjusio (2018–2019 m.) gripo sezono metu registruoti 26 mirties atvejai. Šiais metais jau yra viena gripo auka – ši liga pasiglemžė vyrą, gyvenantį Panevėžio apskrityje. Tai pirmasis mirties atvejis nuo gripo šį gripo sezoną.
Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis didėja visoje Lietuvoje, todėl medikai pataria ne tik stiprinti organizmą įvairiais natūraliais preparatais, bet ir rekomenduoja tinkamai ir dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, masinių žmonių susibūrimo vietų, rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, gerai vėdinti patalpas. Susirgus rekomenduojama kreiptis į medikus, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, laikytis gydytojo nurodymų. Sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint.
Kaip apsisaugoti
Dauguma susirgimų yra peršalimo ligos, kurių simptomai turėtų kamuoti ne ilgiau kaip keletą dienų, tačiau netinkamai gydantis jie gali komplikuotis į sunkesnes ligas – sinusitą, bronchitą, gerklės uždegimą, gripą bei kitas.
Priskaičiuojama daugiau 130 skirtingų virusų, galinčių sukelti peršalimo ligas ir vis atrandama naujų. Plintančios virusinės infekcijos yra labai užkrečiamos, peršalimo ligos pavojingesnės asmenims, kurių imunitetas yra silpnesnis, tuomet reiktų ne tik labiau stiprinti organizmą, bet ir rimčiau pasisaugoti pavojingiausiu sezonu, ypatingai, mažiems vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis asmenims.
Gydytoja N. Martinonienė pataria ne tik reguliariai sportuoti, propaguoti sveiką gyvenseną, mažiau stresuoti, daugiau ilsėtis, bet ir vartoti organizmo imunitetą gerinančių priemonių bei stiprinti organizmą iš vidaus pirmiausiai natūraliomis priemonėmis, gautomis iš gamtos:
„Viena iš stipriausių ir efektyviausių priemonių nuo peršalimo ligų yra propolis, pagamintas iš bičių pikio, žinomas, dėl plataus antibakterinio poveikio. Visuomet pirmiausiai jį siūlau savo pacientams. Naudojant propolį kartu su vitaminu C, nauda dvigubėja – šis derinys ne tik stiprina imunitetą, bet net jau ir atsiradus pirmiesiems peršalimo požymiams, nugali įvairias bakterijas ir virusus, padeda numalšinti pirmuosius ligos požymius.
Tiek šimtai mokslinių tyrimų, tiek patys bitininkai, vaistininkai, gydytojai, natūralios medicinos ar sveikos gyvensenos šalininkai – visi iki vieno patvirtina akivaizdžią šio preparato naudą dėl daugelio gydomųjų savybių. Be to, kas labai svarbu – propolio preparatus kompleksiškai vartojant su kitomis terapijos priemonėmis ne tik pasveikstama daug greičiau, bet sumažinamas pašalinis vaistų poveikis“.
Bičių pikyje jau identifikuota daugiau kaip 300 biologiškai aktyvių medžiagų. Pasak gydytojos, propolyje esantis didelis kiekis flavonoidų veikia įvairias bakterijas ir stabdo jų vystymąsi, tačiau kartu nesunaikina naudingos organizmo mikrofloros. Šis preparatas yra veiksmingas ir prieš ypatingai agresyvias bakterijas, pasižymi antigrybelinėmis ir antivirusinėmis savybėmis.
Kad ir kokių atsargumo priemonių imsimės, tokios oro sąlygos užtikrina, jog virusai vis vien plis. Tik nuo kiekvieno žmogaus priklauso, ar jis bus tam pasiruošęs. Ar vaikai dėl ligų bus priversti daugiau laiko praleisti namuose, nei darželyje ar mokykloje.
Pasak gydytojos, nereiktų bijoti duoti propolio vaikams – tai visiškai saugi, natūrali priemonė, padedanti išvengti kvėpavimo takų infekcijų, peršalimo, ausies infekcijų. Ypatingai efektyvus lietuviškas propolis, kurio sudėtyje yra vitaminas C ir augalų ekstraktai – imbieras, mentolis, erškėtuogės, avietės ir kt.. Vaikams jis net neatrodys kaip vaistas – avietinis jo skonis panašus į saldainį.
Išvengti antibiotikų galima
Pasak N. Martinonienės, nereta šios dienos problema yra atsparumas antibiotikams, o nuo per dažno jų vartojimo patartina naudoti probiotikus, išsaugančius gerąsias savybes žarnyne. Tačiau antibiotikų gali net neprireikti, jei pasirinksite natūralų būdą – jau minėtą bičių pikį.
Izoliuotos rūgštys atstos antibiotikų veiksmingumą. Pikio antibakterinis poveikis pasižymi tuo, kad jį vartojant neatsiranda jam atsparių mikroorganizmų formų, kai tuo tarpu vartojant antibiotikus mikroorganizmai greitai prie jų prisitaiko ir tampa jiems atsparūs.
Propolis ne tik naikina virusus ir bakterijas, padeda gydyti peršalimo ligas, bet ir gydo nevaisingumą, mažina stresą, lėtina senėjimą, padeda kaupti kolageną ir elastiną, taip pat skatina naujų ląstelių augimą, greitina žaizdų ir nudegimų gijimą, taip pat labai rekomenduojamas, kaip burnos ir žarnyno dezinfekantas, cukraus kraujyje stabilizatorius.
Propolio gydomosios savybės yra labai plataus spektro, tad jį vartoti gali ne tik norintys sustiprinti organizmą, bet ir įvairių negalavimų turintys žmonės.
Netgi, tokios sunkios ligos, kaip vėžys, taip pat yra veikiamos šios unikalios medžiagos – sudėtyje esantys keli šimtai aktyvių organinių junginių ne tik sumažina vėžio riziką, bet ir sušvelnina šalutinį chemoterapijos vaistų poveikį.
Kaip teisingai vartoti propolį
„Propolis yra visiškai natūralus produktas, tad atėjus šaltajam sezonui jį galite vartoti profilaktiškai, po kelis kartus per dieną. Propolį, kaip antibakterinę priemonę galima vartoti vieną arba kartu su paskirtu gydymu, net ir su antibiotikais.
Pradėję profilaktinį gydymą ne tik pastebėsite sveikatinimo požymius, bet ir būsite apsisaugoję, atslinkus gripo ir peršalimo epidemijoms. Kasdien stiprindami organizmą propoliu ne tik sustiprėsite, bet ir rečiau lankysitės pas sveikatos specialistus, nes jeigu ir sunegaluosite, tikėtina, kad simptomai greičiau praeis“, – sako gydytoja N. Martinonienė.
Nors įsigyti propolio galima pačiomis įvairiausiomis formomis, patogiausia vartoti bičių pikių ekstraktą tabletėse arba tinktūrą. Vaikams patinka natūralios, bet malonaus skonio propolio tabletės su vitaminu C ir uogų ekstraktais. Taip ne tik stiprinamas vaikų imunitetas, bet ir slopinami nemalonūs peršalimo pojūčiai bei greičiau pasveikstama. Kadangi šios medžiagos dezinfekuoja, nuskausmina, drėkina burnos gleivinę, gydo jos pažeidimus, šį derinį gydytoja ypatingai rekomenduoja vartoti tuomet, kai peršti gerklę.
Propolį vartoti rekomenduojama 4–6 kartus per dieną, po vieną tabletę laikyti burnoje, kol ištirps. Nereiktų viršyti nustatytos rekomenduojamos dozės. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.
Paties vitamino C paros norma priklauso nuo amžiaus: nuo gimimo iki 6 mėn. – 40 mg , kūdikiams 7–12 mėn. – 50 mg, vaikams 1–3 metų – 15 mg, vaikams 4–8 metų – 25 mg, vaikams 9–13 metų – 45 mg, paaugliams 14–18 metų – 70 mg. Vyrams – 90 mg, moterims – 75 mg, nėščios moterims – 85 mg.
Daugiau vitamino C reikia ištikus stresui, kilus infekcijos pavojui ir valgant daug baltymų turintį maistą. Rūkančių žmonių organizmas pasisavina tik 60 procentų vitamino C. Absorbcija taip pat sumažėja vartojant vitaminą kartu su saldumynais.
Gydytoja perspėja, kad propolis yra labai aktyvi medžiaga, tad sergant nutraukti gydytojo jau paskirtą gydymą ir imti savarankiškai gydytis propolio preparatais nederėtų. Pasikonsultuoti, kokiais kiekiais vartoti propolį, visuomet galima su šalia esančiais šeimos gydytojais.
virusaipropolis^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.