Kada šaltis yra mūsų odos priešas, o kada draugas ir kaip kovoti su senėjimu papasakojo kosmetologė ir estetinės medicinos specialistė Katerina Stankūnė.
– Orai vėsta, ne vienas jau išsitraukė ir pirštines. Katerina, papasakokite iš savo praktikos, ar tinkamai savo rankų ir veido oda rūpinasi lietuviai?
– Dauguma lietuvių prižiūri tiek veido, tiek rankų odą, bet pamiršta, kad atvėsus orams mūsų odai labiausiai reikia apsaugos t.y. maitinančiojo kremo, kuris atstato lipidinį odos barjerą. Dar viena klaida – kremo naudojimas tik ryte ir prieš pat išėjimą į lauką.
– Šaltų orų palydovas – sausėjanti oda. Kodėl ji išsausėja?
– Oda išsausėja dėl oro temperatūros svyravimo ir šildymo sezono. Tai yra tikras išbandymo laikotarpis mūsų odai, kai iš šalčio staiga oras keičiasi į patalpų, kur yra šilta ir sausa, o vėliau vėl žvarbus vėjas dirginą apsauginį odos barjerą. Tokie veiksniai itin neigiamai veikia bet kokio tipo odą.
– Priminkite skaitytojams, ar rankų ir veido priežiūrai tinka tos pačios priemonės?
– Rankų ir veido odai rekomenduoju naudoti skirtingas priemones, nes rankų oda yra žymiai plonesnė ir reikalauja ypatingos priežiūros.
– Kaip kovoti su sausos odos problema?
– Šaltuoju metu veido odai reikia planuotai naudotis apsauginėmis priemonėmis.
Dieninį kremą rekomenduoju naudoti dvidešimt minučių iki išėjimo į gryną lauką. Taip jis spėja įsigerti į odą ir atlikti pagrindinę savo funkciją.
Vakare veidui rekomenduoju naudoti serumą pagal odos tipą ir intensyviai drėkinamąjį kremą.
Idealu jei žiemos metu papildomai, du kartus per savaitę, būtų naudojama kaukė pagal odos tipą.
Rankų odą rekomenduoju tepti apsauginiu kremu ryte, per pietus ir prieš pat miegą, nes plaštakų oda yra itin plona ir greitai sudirgsta. Kremas turėtų būti maitinamasis- atstatomasis su vitaminu E, lipidais, šlapalų, taukmedžio sviestų, glicerinu ir hialurono rūgštimi.
Aš pati nakčiai užsitepu rankų kremą ir ant viršaus užsimaunu specialias pirštines su kuriomis miegu. Taip kremas geriau įsigeria ir veikia kaip kaukė.
– Kokiais atvejais dėl sausos odos rekomenduotumėte kreiptis medikų pagalbos?
– Jei sausa oda skilinėja, niežti ir rausta plotais – rekomenduoju kuo skubiau kreiptis į dermatologą.
– Ir vis dėlto, nors teigiama, kad šaltas oras tarsi kenkia odai, jai siūlomos specialios šalčio procedūros, kurios, teigiama, jaunina, stangrina. Kur ta riba, kada šaltis kenkia, o kada gelbsti mūsų odą?
– Šalčio terapija kosmetologijoje yra naudojama gan seniai. Krioterapijos metu neinvaziniu aplikatoriumi į odą įvedamas specialus gelis. Oda nešaldoma pilnai. Tokiu būdu yra gerinami metaboliniai procesai, veikliųjų medžiagų prasiskverbimas, didinamas odos pralaidumas ir mikrocirkuliacija. Tokią procedūrą atlieką aukštos kvalifikacijos specialistė, kuri parenka individualiai procedūros laiką ir šalčio temperatūrą, kad nepakenktų odai.–
– Kartais oda atrodo pavargusi ir susenusi. Ką tokiu atveju daryti?
– Oro užterštumas, blogas poilsis, netinkama mityba, rūkymas, sveikatos sutrikimai skatina ankstyvą senėjimą ir odos papilkėjimą. Švytinčios odos pagrindas – sveikas gyvenimo būdas. Odos atjauninimui rekomenduoju naudoti tinkamas odos priemones, kurias parinktų jūsų specialistas. Rekomenduoju profilaktiškai apsilankyti pas kosmetologą ir sudaryti odos priežiūros planą namuose ir grožio kabinete.
– Įvardykite esmines taisykles, kurių reikia nepamiršti kasdien rūpinantis oda.
– Kasdien rekomenduoju nepamiršti išgerti ne mažiau pusantro litro vandens. Ryte ir vakare būtinai tinkamai prausti veido odą. Naudoti serumą ir kremą pagal odos tipą. Vieną arba du kartus į savaitę atlikti odos šveitimą ir užsitepti kaukę.