Didžiausios nagų priežiūros klaidos, kurios gali baigtis dideliais nemalonumais

2024 m. kovo 26 d. 06:13
Interviu
Tvarkingas manikiūras ir gražios rankos – moters vizitinė kortelė. Tokį posakį turbūt esate girdėję ne kartą ir, ko gero, sunku su tuo nesutikti. Manikiūro meistrė Ona Rynkevičienė sako, kad pirmiausia dailus manikiūras turi derėti prie išpuoselėtos rankų odos, o klaidų šiuo klausimu daro daugelis moterų.
Daugiau nuotraukų (11)
– Gražių rankų ir gražių nagų nori visos moterys. Kokias jų priežiūros klaidas dažniausiai pastebite?
– Nežinau, ar tai galima įvardyti klaidomis. Veikiau tai – žinių ir laiko stoka. Moterys pamiršta drėkinti rankas kremais. Nežino, kad nagų odelių drėkinimui kremo nepakanka, būtina naudoti aliejuką. Renkantis rankų kremą, reikėtų rinktis kuo natūralesnį, praturtintą natūraliais aliejais. Rankų plovimui ir šveitimui rinktis taip pat kuo natūralesnes priemones: aliejinio pagrindo muilus, kuo natūralesnius šveitiklius.
O visa kita yra tiesiog nepriežiūra – namų tvarkymas mirkant rankas vandenyje ir naudojant buitinę chemiją, nemūvint pirštinių, per dažnas alkoholio pagrindu pagamintų rankų dezinfekavimo skysčių naudojimas ir t.t.
Dar viena klaida – manikiūro meistro pasirinkimas kai prioritetas yra kaina ir vieta, o ne kokybė ir rekomendacijos.
– Ar tenka susidurti su atvejais, kai vien manikiūro nepakanka, o klientes tenka nukreipti net gydytojo dermatologo konsultacijai?
– Tikrai taip. Yra tekę susidurti su situacija, kai, atėjus naujoms klientėms ir pašalinus seną gelinį laką, pastebėjau nagų grybelio užuomazgas arba itin gausiai paplitusią onicholizę (nago plokštelės atsiskyrimą nuo nago guolio – aut. past.). Abiem atvejais klientėms rekomendavau apsilankyti pas specialistą, kad ištirtų problemą ir pasiūlytų gydymo būdą.
– Kokie ženklai byloja, kad manikiūras nėra atliekamas tinkamai? Tenka matyti ne vieną atvejį socialiniuose tinkluose, kai nekokybiškai atliktas ne tik manikiūras, bet rankos užkrečiamos net grybeliu ar herpes virusu.
– Dažniausiai manikiūro metu daromos klaidos: neteisingas manikiūro įrankių ir elektrinio manikiūro aparato naudojimas, kai antgaliais yra pažeidžiami ne tik nagai, bet ir nagų odelės. Mechaninis nago pažeidimas gali būti trumpalaikis, tačiau pažeidus nagą itin stipriai, deformacija gali išlikti visam gyvenimui.
Kita dažnai pastebima klaida – per didelis nago šonų nudildymas. Tai ilgainiui nulemia labai skaudžiai įskylančius ir lūžtančius nagus net ir tuo atveju, kai jie būna padengti geliniu laku ar kietuoju geliu. Ši klaida gali būti ir onicholizės atsiradimo priežastis. Netinkamai atlikus gelinį lakavimą ir nagų priauginimą, susidarius oro tarpams tarp nago ir medžiagos, gali atsirasti ir nago pelėsis. O naudojant nesterilizuotus manikiūro įrankius yra didelė tikimybė užsikrėsti nagų grybeliu ar net herpes virusu.
– Yra auksinių taisyklių, kurių rekomenduojate laikytis norinčioms, kad rankos būtų visuomet gražios?
– Svarbu saugoti ir rūpintis rankų oda. Jos sausėjimą gali nulemti daugelis veiksnių: vitaminų trūkumas organizme, oro permainos, ypač atėjus šaltajam sezonui, dažnas mirkymas vandenyje bei džiovinimas rankų džiovintuvu, buitinės chemijos naudojimas nemūvint pirštinių.
Pagerinti išsausėjusią rankų odos būklę galima keliais labai paprastais būdais. Kuo dažniau rankas drėkinkite natūraliais kremais, o nagų odeles – aliejukais, plaukite rankas aliejinio pagrindo muilu, keletą kartų į savaitę naudokite rankų šveitiklį. Šaltuoju metų laiku mūvėkite šiltas pirštines, venkite tiesioginio rankų odos kontakto su buitine chemija, degiais skysčiais ir pan. Drėkinkite rankų oda naudodami aliejines arba parafino voneles.
– Ne vienerius metus dirbate manikiūro meistre, tad tikrai galite papasakoti apie manikiūro tendecijas. Kas šį sezoną bus madinga?
– Šio sezono manikiūro tendencijos pradžiugins visas klasikos mylėtojas: juoda, kaštoninė, tamsiai žalia, kreminės spalvos yra rudens sezono viršūnėje. Auksiniai, rožinio aukso ir sidabro spalvos blizgučiai, blizgi ir sodri mėlyna, pilki ir šalti mėlyni atspalviai, balta, skaidrus ar nepilnai dengiantis, pienišką atspalvį turintis lakas, raudona kombinuota su auksu bus itin populiarios žiemą.
Mėgstančioms nagų dailę ir dizainą, svarbu žinoti, kad kaip ir pavasario-vasaros sezone, vis dar vyrauja minimalizmas, asimetrija, tačiau šiek tiek mažiau chaoso ir spalvų.
Klasikinį prancūzišką lakavimą keičia įvairiomis spalvomis lakuoti galiukai, o ir pagrindui galima rinktis ne tik klasikines neutralias kūno spalvas, bet ir ryškias, sodrias ar net tamsias spalvas.
Ombre – dar vienas šį sezoną populiarus dizainas: nuo klasikinio spalvų perėjimo iš neutralios į baltą iki visų penkių nagų lakavimo skirtingomis spalvomis lakuojant nuo tamsiausios iki šviesiausios. Ypač populiarus toks lakavimas pasirinkus raudonus atspalvius.
Ir galiausiai – perlai. Jais galima minimaliai papuošti klasikinį lengvą lakavimą arba įkombinuoti į puošnią akmenukų inkrustaciją.
nagaimanikiūras^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.