Alkoholis ir rūkalai
Kiek šias priežastis bereikia komentuoti? Alkoholis, ypač nesakingas jo vartojimas, kenkia ne tik visam organizmui, bet ir grožiui. Pirmiausia, jis iš organizmo atima daug skysčių. Jei pabudus po vakarėlio jaučiate didelį troškulį ir džiūsta lūpos – ar įsivaizduojate, kokį troškulį jaučia oda? Juk 70 proc. žmogaus kūno sudaro vanduo.
Antra, odą gali išberti, ji patinsta, papilkėja. Alkoholyje esantis cukrus sendina ląsteles ir oda praranda skaistumą. Rūkymas ir graži oda – taip pat nesuderinami dalykai. Nuo nikotino oda pilkėja ir gelsta, greičiau randasi raukšlės.
Mityba
Konkrečiai – cukrus ir vadinamieji balti miltai. Norint gražesnės odos vertėtų apriboti saldumynus ir įvairius kepinius, batonus. Pastaruosiuose esantis glitimas daugelio žmonių odą veikia kaip alergenas, todėl daug baltųjų miltų gaminių valgančią moterį net 30-ies gali kamuoti paauglystės spuogai.
Padauginus cukraus taip pat beria, be to, pagreitėja visi senėjimo procesai. Norinčioms išsaugoti jaunatvišką odą dažnai rekomenduojama išbandyti savidisciplinos programą – mėnesį be cukraus ir kepinių.
Prastas oras
Vėjas, šlapdriba, svilinantis karštis... Viskas veikia mūsų odą. Žiemą ji šerpetoja, skirsta, o vasarą dažnai būna linkusi sausėti. Svarbu tinkamai ja rūpintis. Ir apsisaugoti einant į lauką. Šviečiant saulei reikia nepamiršti pasitepti specialiu apsauginiu kremu. O žiemos metu ir vėjuotomis dienomis, prieš žengiant iš namų, nepamiršti plono apsauginės pudros (vyrams – vien apsauginio kremo) sluoksnio.
Nenuvalytas makiažas
Eiti gulti nenusivalius veido – tiesiog ne. Atrodo, visi tą žino, bet kaip mes jį valome? Vien nusiprausti vandeniu nepakanka, mat kosmetinės priemonės į odą tikrai įsikimba tvirčiau. Geriausia susikurti savo valymo ritualą, naudojant dvi-tris priemones. Mat tik nuprausus veidą, kitą rytą galime pastebėti naujų spuogelių ir papilkėjimų. Ilgainiui netinkamai valomame veide gali pradėti rastis daugiau spuogų ir vystytis uždegimai.
Deginimasis
Soliariumuose paprastai kabo įspėjamoji lentelė. Joje nurodytos galimos nesaikingo ir nesaugaus deginimosi pasekmės, taip pat išskirti odos tipai, kuriems nerekomenduojama degintis iš viso. Ar daugelis kreipia į tas lenteles dėmesį? Vargu.
Nesaikingas ir netinkamas deginimasis odą veikia taip pat, kaip gulėjimas paplūdymyje valandų valandas, nė neprisimenant apsauginio kremo. Jei nenorite suvytusios, greičiau besiraukšlėjančios odos ir naujų apgamėlių – visada reikia atsižvelgti į savo odos tipą, apsaugines priemones ir deginimosi trukmę.
Nešvarūs patalai
Ar žinojote, kad pagalvės užvalkalą reikėtų keisti dažniau nei visą patalynę? Miegant veidu nuolat liečiame pagalvę. Plaukai, galvos ir veido oda išskiria riebalus, kurie taip ir lieka ant užvalkalo. Kitą naktį galvą vėl dedate ten pat ir kas jus pasitinka? Praėjusios nakties nešvarumai. Geriausia pagalvės užvalkalą keisti kas kelias dienas arba gulantis pasidėti ant jo švarų rankšluostėlį.