Nepirkite batų, tikėdamiesi, kad jie „prasinešios“: tai gali baigtis blogai

2019 m. vasario 28 d. 19:12
Video
Natūralu, kad po visos darbo dienos ar ilgo pasivaikščiojimo ima varginti kojų skausmas, tačiau pėdoms nesuteikiant didelės apkrovos, skausmas, deginimo pojūtis ar tinimas yra pirmieji ligų signalai.
Daugiau nuotraukų (2)
Estetine pėdų būkle taip pat svarbu rūpintis ne tik artėjant pavasariui, ilgesnį laiką nekreipdami dėmesio į kojų išvaizdą, galime praleisti pirmuosius ligų atsiradimo požymius.
„Paprastai žmonės nėra linkę sureikšminti pėdų skausmo, dažniausiai nemalonius pojūčius siejame su per dideliu fiziniu aktyvumu ir rūpinamės tik estetine pėdų būkle: bandome vengti kulnų odos suragėjimo, nuospaudų.
Žiemą dar aktualus ir odos sausėjimas, padidėjęs prakaitavimas bei kartu su juo atsirandantis nemalonus kvapas, odos ar nagų grybelis“, – pagrindines pėdų problemas vardija „Eurovaistinės“ vaistininkė Regina Molotkova.
Pasak jos, estetinės problemos dažniausiai yra lengvai sutvarkomos kremais ar šveitikliais, o štai atsiradęs pėdų skausmas, patinimas ar deginimo jausmas gali pranešti ir apie vidaus organų sutrikimus, tad ignoruoti nemalonių pojūčių nereikėtų.
Atpažinti ligą
Farmacijos specialistė atkreipia dėmesį, kad deginimo pojūtis pėdose ar jų tinimas gali būti stipraus nuovargio pasekmė, bet jei intensyviai nesportavote, pakitusi pėdų išvaizda ar nemalonūs pojūčiai dažniausiai signalizuoja apie kraujotakos sutrikimus.
„Jeigu karštis pėdose pereina į dilgčiojimą, skausmą ar nejautrą pėdų srityje, tai gali pranešti apie venų varikozę.
O pėdų tinimui pasireiškiant kartu su skausmu pečių srityje, kvėpavimo sunkumu, ar galvos svaigimu, nedelsiant reiktų kreiptis į gydytojus, nes tai gali reikšti, jog formuojasi pavojingi krešuliai, galintys užkimšti kraujagysles“, – įspėja vaistininkė.
Ji pataria atkreipti dėmesį ir į vartojamus vaistus – tinimas gali būti ir vaistų nuo aukšto kraujo spaudimo ar diabeto šalutinis poveikis.
Vaistininkė pataria atidžiai stebėti ir kojų nagų būklę. Nors pageltę nagai dažniausiai yra susiję su grybeline infekcija, pakitusi jų spalva, padidėjęs minkštumas ir nuolatinis lūžinėjimas gali pranešti ir apie kepenų, inkstų, plaučių veiklos sutrikimus ar net širdies nepakankamumą.
Asmeninė higiena ir mankšta
Norint išvengti pėdų problemų, pradėti rūpintis kojomis svarbu nuo tinkamos avalynės parinkimo. Ji turėtų būti pritaikyta pagal kojos dydį, formą ir nereikėtų galvoti, kad batai „prasinešios“.
Nors kai kurios medžiagos ilgainiui tempiasi, pasak R. Molotkovos, kojas spaudžianti avalynė gali pakenkti audiniams ir kaulams, kyla pėdos deformacijos grėsmė.
Ne ką mažiau svarbu – kruopšti higiena.
„Svarbu kiekvieną dieną kojas plauti šiltu vandeniu, o po to kruopščiai nušluostyti, ypač tarpupirščius, nes būtent juose pradeda veistis grybelinės infekcijos.
Atsiradusioms nuospaudoms ir suragėjusiai odai šalinti naudokite pemzą arba kremus su pieno rūgštimi ir šlapalu, kurie drėkina ir šveičia odą“, – pažymi specialistė ir primena kojų nagus kirpti tiesiai, jų neapvalinti, antraip gresia įaugimai.
Kojų skausmo ir tinimo gydymas priklauso nuo būklės sunkumo. Jeigu kamuoja lengvas kojų tinimas, svarbu gerinti kraujotaką, tam gali padėti paprasti pratimai.
Bent tris kartus per dieną skirkite 5 min., kurių metu pajudinkite kojų pirštus, pramankštinkite kulkšnis kilnojant jas į viršų ir apačią.
Pagerinti kraujotaką galite ir tada, jei sėdėdami nekryžiuosite kojų, taip pat laiką leisite aktyviai – daugiau vaikščiosite, bėgiosite, važinėsitės dviračiu ar plaukiosite baseine.
avalynėBatai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.