Dr. Andrew Weilas įvardija, kad blakstienos gali kristi dėl genetikos, amžiaus, kai kurių sudėtingų ligų, pavyzdžiui, alopecijos, skydliaukės sutrikimų ar paprastesnių sveikatos sutrikimų – akies voko uždegimo, vitaminų ir mineralų trūkumo. Įtakos blakstienų kritimui gali turėti netinkama priežiūra ir higiena: miegojimas su makiažu ar nepakankamai kruopštus jo nuvalymas, akių trynimas. O galbūt jums netinka makiažo priemonės?
O gal sergate pūsleline? Reikia nepamiršti ir to, kad akies vokui galime pernešti ir Herpes virusą! Herpes gali užkrėsti akį ir pakenkti akies vokui: sukelti trichiazę – netaisyklingą blakstienų augimą, dažniausiai į obuolio pusę.
Taigi, pirmiausia, jei pastebite, kad blakstienos byra per intensyviai, turite pagalvoti, kokias priemones naudojate, ar pakankamai atsakingai valotės makiažą, o vėliau ieškoti ir rimtesnių priežasčių.
Sveikos ir gražios blakstienos galimos tik pašalinus priežastį: gydant ligą ar atsikračius žalingų, blakstienų grožiui kenkiančių įpročių.
Reikia nepamiršti, kad blakstienas neretai silpnina ir tokios procedūros, kaip blakstienų priauginimas.
Specialistų taip pat labai dažnai klausiama, ar galima sustiprinti blakstienas. Štai keli patarimai:
Tepkite alyvuogių aliejumi. Jame gausu vitamino E ir oleino rūgšties, skatinančios blakstienų augimą. Šis aliejus padeda išlaikyti tamsią blakstienų spalvą.
Tepkite ricinos aliejumi. Jis stimuliuoja blakstienų augimą bei naikina kenksmingus mikroorganizmus.
Šukuokite blakstienas. Šukavimas pašalina poras užkemšančias dulkes ir purvą, taip pat stimuliuoja kraujotaką.
Masažuokite vokus. Akių vokų masažas pagerina kraujotaką ir tokiu būdu stimuliuoja blakstienų augimą.