Prieš trejus su puse metų Jurijus svėrė daugiau nei pusantro šimto kilogramų, jo liemens apimtis buvo 150 cm, o riebalai sudarė net 39 proc. jo kūno svorio. Be to, jis ėmė negaluoti – skundėsi aukštu kraujospūdžiu, skydliaukėje atsiradusiais mazgais.
„Nuo jaunystės buvau apkūnus. Mes, vyrai, šią problemą sureikšminame mažiau nei moterys. Laiminga santuoka ir komfortas taip apakino, kad visai nebemačiau, kas su manimi darosi. Visai nesirūpinau sveikata, valgiau tai, kas po ranka. Supratau, kad ne tik nebetelpu į drabužius, bet ir nebesijaučiu kaip jaunas vyras ir tėvas – sunerimau“, – pasakoja Jurijus.
„Kai svarstyklės rodė 162 kg, man buvo 38 metai. Nusprendžiau, kad reikia kažką keisti, pradėjau laikytis įvairiausių dietų, bet visų baigtis buvo ta pati. Be to kamavo aukštas kraujo spaudimas, dėl kurio porą kartų buvau ligoninėje. Gydytojai man jau ruošė neįgalumo dokumentus. Kamavo nuojauta, kad savo vaikų galiu ir neišauginti privalėjau kažką keisti“, – patirtimi dalijasi jis.
Dabar vyras sveria 102 kg, jo liemens apimtis sumažėjo iki 110 cm, o kūno riebalai sudaro tik 19,7 proc. Dabar, sako Jurijus, atsirado daug daugiau energijos, lengviau net ir vaikščioti. Anksčiau, išėjus pasivaikščioti, vyrui reikėdavo dažnai prisėsti.
„Dabar galiu nubėgti 10 km, sportuoti su vaikinais, kuriems 25-eri. Dėl savo svorio kaltas buvau tik aš – rėžimas, mityba. Žmona sakė, kad reikia mažiau valgyti, sulieknėti, bet juk mes, vyrai, patys geriau žinom, kaip viską daryti“, – juokauja Jurijus ir priduria, kad už savo pokyčius yra dėkingas ir žmonai.
Jurijus svorį metė vadovaudamasis keliomis taisyklėmis. Savo kailiu jis suprato, kad dietos – neveiksmingos. Trumpam numetus svorį, jis sugrįždavo su kaupu.
„Nesilaikykite trumpalaikių dietų. Jos neveikia arba veikia tik tol, kol jų griežtai laikomasi. Nesilaikykite mažo kaloringumo dietų, nes nuolatos būsite peralkę, organizmas taupys energiją – sulėtins medžiagų apykaitą“, – pataria Jurijus.
Be to, jis sako, kad būtina atsisakyti pasyvios veiklos – nesėdėti vietoje. „Visur svarbu būti nuosekliam ir keisti gyvenimo būdą, o ne laikytis dietos. Jurijaus kelionė į geresnį, sveikesnį save užtruko ne mėnesį ir net ne metus“, – pašnekovui pritaria laidos vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas.
Jurijus taip pat pataria atsisakyti riebaluose kepto maisto, padažų, cukraus, vengti miltinių patiekalų. Taip pat patartina gerti daug vandens, ypač prieš valgį, nes jis užpildys skrandį ir suteiks sotumo jausmą. „Miegokite, kas rytą mankštinkitės 15–20 min, būkite fiziškai aktyvus ir atsisakykite alkoholio“, – metantiems svorį pataria Jurijus.
Jis pasakoja, kad kasdienėje mityboje dabar saldumynus pakeitė vaisiai, vietoje miltų valgo daugiau baltymų, taip pat vartoja mažiau keptų produktų, o daugiau garintų. Itin mėgtas bulves jis pakeitė kitomis daržovėmis.
„Didžiausia užduotis maistą matyti ne kaip priešą, o draugą, stengtis kuo geriau pažinti save, savo silpnybes ir kuo dažniau sau įspirti į užpakalį, kad pakiltum nuo sofos. Ši istorija – tikrų tikriausias sėkmės, kurią lėmė užsispyrimas ir nuoseklumas, įrodymas. Tikiu, kad Jurijus jau niekada nebegrįš į tuos 162 kilogramus, nes jis pajuto gyvenimo lengvumą“, – sako A. Unikaskas.