Ne paslaptis, kad greičiausiai suserga tie, kurių imunitetas silpniausias.
Stresas, miego trūkumas, darbų apgultis, pasyvus gyvenimo būdas, alkoholis ir rūkymas yra tai, kas mūsų imunitetą slopina labiausiai.
„Mes mažiau sportuojame, daugiau laiko praleidžiame prie kompiuterių, plančečių, išmaniųjų telefonų, mažiau valgome tinkamo maisto.
Kaip rodo apklausa, mes valgome tikrai per mažai daržovių, vaisių, per daug sunkaus maisto.
Be abejonės, imunitetą silpnina rūkymas ir alkoholiniai gėrimai. Tai įrodyta ir jokių diskusijų būti negali. Tiek alkoholis, tiek rūkymas yra dvi didžiausios rykštės, kurios tikrai padeda siausti gripo virusui“, – portalo lrytas.lt tiesioginėje „Facebook“ transliacijoje #LrytasGYVAI kalbėjo Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas profesorius habilituotas medicinos mokslų daktaras Julius Kalibatas.
Profesorius neslėpė, kad sveikatai ne į naudą ir darboholizmas, todėl patarė nepersidirbti.
Imunitetas gali nusilpti ir nuo slankiojo darbo grafiko. Tai pastebėjo tiesioginės lrytas.lt transliacijos žiūrovas Martynas.
Vyras parašė, kad dėl darbo specifikos kartais jam tenka keltis labai anksti ryte, o kartais dirbti nuo pietų iki vėlyvo vakaro.
„Po ankstyvo kėlimosi dieną dažnai čiaudžiu ir jaučiu, kad sveikata silpnesnė. Kas galėtų padėti jaustis geriau?“ – profesoriui J.Kalibatui Martyno klausimą perdavė tiesioginės transliacijos vedėja lrytas.lt žurnalistė Gintarė Kami.
„Naudokite liaudiškas priemones! Atsimenu, vaikystėje, kai mama pamatydavo, kad kimba kažkokia infekcija, man ant duonos užtepdavo sviesto, po to pridėdavo daug daug česnako.
Nakčiai užmaudavo vilnones kojines, į kurias įberdavo garstyčių miltelių. Tos priemonės tikrai veikė!
Dar vienas senas metodas – išspausti alijošiaus lašų ir sutepti jais nosies gleivinę.
Yra puikių priemonių. Naudokite jas“, – siūlė gydytojas.
Tos pačios tiesioginės transliacijos metu profesorius patarė ir kokios profilaktinės liaudiškos priemonės gali padidinti apsaugą nuo gripo virusų.
Plačiau apie tai galite paskaityti straipsnyje „Gripo virusą gali sulaikyti ūkiškas muilas: profesorius patarė, kaip naudoti“.