Kuksando juoduoju diržu pirmą kartą apjuostas lietuvis

2019 m. vasario 9 d. 09:23
Londone įvykusioje ceremonijoje Algirdas Kumža buvo apjuostas juoduoju kuksando diržu, patvirtinančiu aukščiausiąją meistro kvalifikaciją.
Daugiau nuotraukų (20)
Kuksando – tūkstantmetė korėjiečių kūno lavinimo pratimų, specialaus kvėpavimo, meditacijos ir kovos menų sistema. Meistrų inauguravimo ceremonijai vadovavo iš Pietų Korėjos atvykęs Pasaulinės kuksando (bakdol) federacijos prezidentas Jin Mokas. Užrišdamas juodąjį diržą jis pasakė: „Matydami Algirdo įgūdžius ir žinias sakome, kad jis yra tikras meistras; jis daug metų praktikuoja kuksando ir tai daro ne dėl titulo, o siekdamas tobulėti.“ 
Kuksando meistrai turi gerai išmanyti kuksando teoriją ir praktiką, akupresūrą, kovos menų pradmenis.
A.Kumža šias žinias ir įgūdžius kaupė kelioliką metų lankydamasis Korėjos kuksando akademijoje ir mokymo centruose, nuolatos praktikuodamas Lietuvoje ir mokydamas kitus.
A.Kumža su kolegomis šį pusmetį rengia Jin Moko seminarus Latvijoje, Lietuvoje, Portugalijoje ir Čekijoje. 
Jin Mokas Lietuvoje jau paruošė dešimtį kuksando mokytojų, kurių dauguma jau patys rengia pratybas ir ateityje pretenduos tapti meistrais. 
A.Kumža yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ambasadorius, kuksando mokytojas, alpinistas, knygų „Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ ir „Kuksando. Kelio knyga“ autorius. Šiomis dienomis knygynuose pasirodys naujausia A.Kumžos knyga „Rasa. Po angelo sparnu“, kurioje pasakojama apie jauną moterį, kuri  pasipriešino itin agresyviam vėžiui: vietoj jai lemtų trijų mėnesių ji gyvena aštuntus metus.
Kuksando mokymas kelis tūkstančius metų buvo slaptas – Korėjos kalnuose jį praktikavo ir tobulino pasišventę žmonės.
Rytų išminčiai ir alchemikai tūkstantmečius ieškojo atsakymo, kaip gyventi ilgai, sveikai ir laimingai. Taip jie sukūrė fundamentalų ir sistemingą kuksando mokymą, kurio esmė – judesys, kvėpavimas ir meditacija.
Teisingas kvėpavimas atpalaiduoja nervus, nuramina protą. Atsiranda daugiau jėgos ir ištvermės, žmogus tampa emociškai stabilumas, gerai miega, ilgiau praktikuojant dingsta daugelis skausmų, sustiprėja imunitetas. 
Kuksando paslaptys seniau buvo atskleidžiamos tik imperatoriams ir jų aplinkai. Prieš pusšimtį metų buvo nuspręsta kuksando paslaptis atskleisti visai Korėjai ir pasauliui. 
Pirmasis mokytojas, kuriam buvo patikėta mokyti kuksando, buvo legendinė asmenybė Chung Sunas. A.Kumžai diržą užrišo šio meistro sūnus ir mokinys Jin Mokas.
Kuksando mokymas atėjo tiesiai iš kalnų – nepaliestas ir neiškraipytas. Jin Mokas jau 35-erius metus rengia seminarus visame pasaulyje. A.Kumža susipažino su Jin Moku prieš keliolika metų Tibete ir nuo to laiko gilinasi į kuksando paslaptis.
Kuksando^Instantjuodasis diržas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.