Dantų šepetėlis
Galbūt kažkam atrodo bjauru, tačiau kai kurios poros dalijasi net dantų šepetėliais. Tinklalapis Ukbathrooms.com atliko apklausą, po kurios paaiškėjo, kad 26 proc. respondentų tai darė. Iš jų daugiau nei pusė tai darė daugiau nei pusmetį.
Kodėl to daryti nereikėtų? Amerikos Odontologų asociacija tvirtina, kad dalijimasis dantų šepetėliu gerokai padidina infekcijų riziką. Ypač tai pavojinga žmonėms, kurių silpnesnis imunitetas, serga lėtinėmis ligomis.
Skustuvai
Skustuvą naudojate odos paviršiuje, tačiau tai nereiškia, kad juo galima dalytis. Dalydamiesi skustuvu galite pasidalyti ir karpomis, folikulitu ar niežais. Nereikės net įsipjauti. „Puiki taisyklė keisti daugkartinio skutiklio peiliukus kas 10 panaudojimų“, - dar pataria dermatologė dr. Jeanie Chung Leddon.
Rankšluosčiai
Iš tiesų net nesusimąstėte, tačiau tokios bakterijos kaip stafilokokai ant rankšluosčių gali išsilaikyti kelias valandas ar net dienas. Todėl rankšluosčiais nereikėtų dalytis ir juos derėtų keisti kartą per savaitę. Taip pat panaudojus juos svarbu gerai išdžiovinti, nelaikyti paslėptų spintelėse.
Muilo gabalėlis
Nors juokaujama, kad muilo gabalėlis yra kone vienintelis daiktas, kuris nusiplauna pats, jame kuo puikiausiai gali veistis bakterijos. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras rekomenduoja naudoti skystą muilą, tačiau jei mėgstate senus gerus muilo gabalėlius, turėkite savo. Prieš daugiau nei dešimtmetį atliktas tyrimas parodė, kad muilo gabalėliai odontologijos klinikose buvo pasikartojančių infekcijų šaltinis. „Taip galėjo nutikti nes muilo gabalėlis tarp naudojimų nespėja išdžiūti, ypač jo apatinė dalis, drėgna terpė tampa puikia vieta veistis grybeliams“, - „Huffington Post“ sakė dermatologas Nealas Shultzas iš Niujorko.
Plaukų šepetys
Plaukų šepečiu galite perduoti pedikuliozę (utėles), niežus ar stafilokoką. Net tos pačios šeimos nariai neturėtų dalytis plaukų šepečiais. Šepečiai taip pat turėtų būti periodiškai gerai išplaunami dubenyje su muilu bent kas porą savaičių.
Dezodorantas
Kai kurios poros tikrai dalijasi viskuo... Net dezodorantu. Pasak gydytojo dermatologo dr. N. Shultzo, su pieštukiniu dezodorantu neperduosite bakterijų, nors ant jo gali likti odos ląstelių ir plaukelių, kas gana nemalonu, o pavojingesnis yra rutulinis dezodorantas, mat drėgnoje terpėje bakterijoms veistis geriausia.
Vaistai nuo pūslelinės
Pūsleline serga daugybė žmonių ir patys populiariausi - tepamieji vaistai pūslelinei gydyti. Neretai visa, kad ir mažytė, pakuotė neišnaudojama vienu kartu ir paliekama kitam kartui ar kitam šeimos nariui. Tačiau reikia nepamiršti, kad dalijimasis šiais vaistais gali tapti ligos paūmėjimo priežastimi. Tad reikėtų vaistus tepti švariu ausų krapštuku. Arba, pajutus pirmuosius simptomus vartoti vaistus nuo pūslelinės tablečių forma.