Normalus kraujospūdis turėtų būti 120 mm Hg (sistolinis) ir 80 mm Hg (diastolinis).
O ką daryti jeigu kraujospūdis per aukštas? Pasirodo, jums gali padėti ne tik vaistai, bet ir granatų sultys.
Irano Mašhado medicinos mokslų universiteto Biotechnologijos tyrimų centro mokslininkai ištyrė, kaip granatų sultys veikia kraujospūdį, o savo tyrimų rezultatus paskelbė farmacijos mokslo žurnale „Pharmacological Research“.
Siekdami sužinoti, ar granatų sultys padeda mažinti aukštą kraujo spaudimą mokslininkai išanalizavo aštuonių skirtingų atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamų bandymų rezultatus.
Daugybėje ankstesnių tyrimų buvo įrodyta, kad granatų sultys pasižymi antiaterogeniniu, antioksidaciniu, antihipertenziniu ir priešuždegiminiu poveikiu.
Tačiau nebuvo įrodytas teigiamas granatų sulčių poveikis širdies sveikatai.
Taigi Irano mokslininkai atlikoaštuonių ankstesnių atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamų bandymų metaanalizę, naudodami atsitiktinio poveikio modelį.
Buvo pastebėta, kad kasdien išgeriant maždaug po stiklinę (apie 240 ml) granatų sulčių galima sumažinti tiek sistolinį, tiek ir diastolinį kraujo spaudimą.
Teigiamas sulčių poveikis pastebėtas tiek tiems pacientams, kurie kasdien jas gėrė trumpiau nei 12 savaičių, tiek ir tiems, kurie jas gėrė ilgiau.
Taigi tyrimų rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad kasdien geriant granatų sultis galima sumažinti kraujo spaudimą. Svarbu, kad granatų sultys būtų natūralios, o ne sulčių koncentrtas.
Na, o jeigu jus vis tiek vargina aukštas kraujo spaudimas, reikėtų dėl gydymo pasitarti ir su gydytoju.