Raudonieji kraujo kūneliai yra atsakingi už deguonies tiekimą ir anglies dioksido šalinimą iš organizmo. Jei šie procesai nėra atliekami, mes galime apsinuodyti anglies dioksidu.
Internetinė svetainė „Bright Side“ pateikė anemijos simptomų sąrašą ir jeigu skundžiatės daugiau nei vienu iš šių požymių, vertėtų susirūpinti savo sveikata ir pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.
1. Išblyškusi oda
Kai mūsų organizmas negauna pakankamai deguonies arba kenčia nuo sumažėjusio raudonųjų kraujo kūnleių kiekio, mūsų oda gali pakeisti spalvą ir tapti itin blyškios spalvos. Tai būdinga ne tik veidui, bet ir visam kūnui, ypatingai rankoms, vidinei apatinių akių vokų daliai ir liežuviui.
2. Nereguliarus širdies ritmas
Dėl sumažėjusio hemoglobino kiekio širdžiai tampa sunkiau atlikti savo funkcijas ir pumpuoti kraują. Ji turi dirbti sunkiau, kad aprūpintų organizmą deguonimi, todėl širdies ritmas gali pasidaryti nereguliarus.
3. Nuovargis
Jeigu organai negauna pakankamai deguonies, kūnas privalo dirbti kur kas sudėtingiau, kad gamintų energiją kiekvienos dienos veiklai. Dėl šios priežasties galime jaustis pavargę.
4. Problemos su dėmesio sutelkimu
Visiems mūsų organams, o taip pat ir smegenims, reikia deguonies, kad galėtų normaliai atlikti savo veiklą. Jei smegenims pritrūksta deguonies, mums pasidaro sunkiau aiškiai mąstyti, suprastėja dėmesio sutelkimas, koncentracija.
5. Nagų trapumas
Nagų lūžinėjimas arba jų formos pakitimas į šaukšto yra kitas dažnas, bet mažiau žinomas mažakraujystės simptomas, mat jiems taip pat reikia deguonies.
6. Lūpų kampučių suskilinėjimas
Lūpos sausėja ir skeldėja ne tik dėl oro sąlygų – karščio ar atšiauraus vėjo. Pablogėjusi lūpų būklė gali pranešti ir apie geležies trūkumą organizme.
7. Norisi valgyti tai, kas nėra maistinga ar valgoma
Jeigu norisi valgyti žemes, molį, kukurūzų krakmolą, dažų paletes, kartoną ar net valymo priemones, greičiausiai jums trūksta geležies. Tačiau, kodėl taip yra, mokslininkai kol kas neturi atsakymo.