12 pačių ankstyviausių nėštumo požymių

2018 m. liepos 4 d. 16:24
Lrytas.lt
Dauguma – apie 90 proc. – moterų neabejotinus nėštumo požymius pajunta 8-ąją nėštumo savaitę. Tačiau suprasti, kad esate nėščia, įmanoma kur kas greičiau.
Daugiau nuotraukų (1)
Moteris nėštumo simptomus gali patirti netrukus po apvaisinimo – nuo 8 iki 14 dienų po ovuliacijos.
Ankstyvi nėštumo požymiai dažniausiai būna panašūs, tačiau jie ne visoms moterims būna vienodi. Šiame straipsnyje – 12 simptomų, kurie gali reikšti nėštumą.
1. Nepasirodžiusios mėnesinės
Tai – neretai pirmasis ženklas, kad esate nėščia.
Šiek tiek kraujo nėštumo metu yra įprastas dalykas. Jis gali pasirodyti maždaug tuo metu, kaip ir mėnesinės, bet neturėtų būti su jomis supainiotas.
Kraujavimas nėštumo metu būna labai negausus, trunka mažiau nei dieną ir pasirodo anksčiau, nei turėtų prasidėti mėnesinės.
2. Pykinimas
Vienos moterys nepajunta jokio pykinimo, o kitos turi jį kentėti viso nėštumo metu. Jis gali prasidėti jau 5 nėštumo savaitę, tačiau dauguma moterų pykinimą pajunta apie 8-ąją.
3. Pasikeitusios krūtys
Tai gali būti nėštumo ženklas, ypač jei laukiatės pirmojo vaiko. Atsiranda daugiau krūtų audinio, nes jos ruošiasi pieno gamybai.
Venos gali pasidaryti matomesnės, o speneliai – tamsesni. Krūtys gali dilgčioti, būti patinusios ar jautresnės.
4. Dažnas šlapinimasis
Dažnas šlapinimasis dažnai būna ankstyvas nėštumo požymis. Dėl to kalta didėjanti gimda ir pasikeitimai hormonuose, dėl kurių kraujotaka pasidaro intensyvesnė.
Šis simptomas daugumai moterų pasireiškia antrojo nėštumo trimestro metu. Vėliau dėl kūdikio svorio padažnėja apsilankymai tualete.
Jei šlapinimasis pasidaro skausmingas ar įtariate, jog jums šlapimo organų sistemos infekcija, apsilankykite pas gydytoją.
5. Nuovargis
Tai – vienas dažniausių ankstyvų nėštumo požymių.
Nuovargis jo pradžioje yra normalu, moterys turėtų daugiau miegoti, sveikai maitintis ir mankštintis, kad jaustųsi geriau. Po nuovargio pirmame trimestre laukia energijos antplūdis antrame.
6. Spazmai
Jie būna panašūs į jaučiamus mėnesinių metu. Švelnūs spazmai be kraujo paprastai vyksta pirmojo trimestro metu dėl besiplečiančios gimdos.
Jei jūs esate nėščia ir skausmas pasidaro daug stipresnis arba prasideda kraujavimas iš makšties, susisiekite su gydytoju.
7. Pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ir rėmuo
Tai prasideda ankstyvoje nėštumo stadijoje ir paprastai trunka iki gimdymo.
8. Užsikimšusi nosis
Užsikimšusi nosis – nėštumo simptomas, į kurį kartais nekreipiama dėmesio.
Kadangi organizme padaugėja kraujo, nosies kanalai šiek tiek patinsta ir gali užsikimšti.
9. Maisto užgaidos ir bjaurėjimasis juo
Tai moterys patiria ir ankstyvo, ir vėlyvo nėštumo metu.
Svarbu, kad nėštumo metu gautumėte pakankamai kalorijų bei tokių maisto medžiagų kaip baltymai ir folio rūgštis.
Stenkitės savo užgaidas ir nenorą valgyti tam tikrų produktų tenkinti sveikomis alternatyvomis.
10. Nuotaikos kaita
Nuotaika ankstyvo nėštumo metu dažniau keičiasi dėl pasikeitimų hormonuose, nuovargio ir streso. Normalu tuo laikotarpiu būti jautresnei.
Jei nuotaikos pasikeitimai trukdo kasdieniam gyvenimui ir bendravimui, pagalbos prašykite profesionalų.
Nėštumas gali pabloginti jau anksčiau egzistavusias problemas, pavyzdžiui, depresiją ar nerimą, net jei tai nebuvo diagnozuota.
11. Galvos svaigimas
Jis gali užklupti netikėtai, ypač jei staigiai pakeičiate padėtį – pavyzdžiui, jei gulite ant sofos, bet jus ima pykinti, todėl skubiai pašokate ir pajuntate, kad svaigsta galva. Tai normalu, bet reikėtų susirūpinti, jei vėl atsigulus svaigimo jausmas nedingsta.
Šio pojūčio galima išvengti, jei padėtį keičiate lėtai, geriate daug skysčių ir valgote nedidelius patiekalus, bet tai darote dažnai.
Galvos svaigimas gali atsirasti ir dėl kitų ligų, pavyzdžiui, mažakraujystės, todėl apsilankykite pas gydytoją, jei simptomai nedingsta.
12. Galvos skausmas
Jie ankstyvo nėštumo metu pasitaiko dažnai dėl pasikeitimų hormonuose. Gydytojas gali pasiūlyti vaistų, kuriuos saugu vartoti laukiantis.
Ankstyvi nėštumo simptomai gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, todėl svarbu nėštumą nustatyti kitais būdais.
Jų yra trys: įprastinis kraujo ar šlapimo testas, echoskopija ir Doplerio tyrimas, kurį galima naudoti tik nuo 10-osios nėštumo savaitės.
Parengė Dorotėja Noreikaitė
Turinys pirmą kartą publikuotas 2018 metų liepos 4 dieną.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.