6 požymiai, kad organizme susikaupė sunkieji metalai: štai kaip juos pašalinti

2018 m. gegužės 7 d. 15:43
Lrytas.lt
Dauguma žmonių savo organizmuose kaupia sunkiuosius metalus. Jų pasitaiko ore, vandenyje ir maiste, o nuolatinis perteklius gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus, rašė mindbodygreen.com.
Daugiau nuotraukų (5)
Pvz., žuvyje, termometruose, senos gamybos dantų plombose galima rasti gyvsidabrio. Pasenusiuose vamzdžiuose – švino. Ką jau kalbėti apie išmetamąsias automobilių dujas, yrančias baterijas ar net paprastame prekybos centre įsigijamus plaukų dažus. Be to, į mūsų organizmą daugybė chemikalų patenka ir su pesticidais nupurkštomis daržovėmis, vaisiais.
Mokslininkai teigia, kad toks organizmo užteršimas gali tapti daugelio rimtų ligų priežastimi.
Tai paveikia psichikos ir fizinę sveikatą, daro neigiamą įtaką gyvybiškai svarbiems organams, sukelia nuolatinį nuovargį ir gali lemti tokių kaip Alzheimerio, išsėtinės sklerozės ar Parkinsono ligų atsiradimą.
Apsinuodijimo simptomai
Požymiai, kad apsinuodijote sunkiaisiais metalais gali būti individualūs, priklausomai nuo metalo rūšies bei apsinuodijimo sunkumo.
Ūmus apsinuodijimas pasireiškia staiga gavus didelę dozę toksinų. Tokio apsinuodijimo pavyzdys galėtų būti nelaimingas incidentas gamykloje ar vaikui nurijus iš švino pagamintą žaislą.
Simptomai paprastai pasireiškia greitai ir jūs galite jausti šiuos požymius:
- Jaučiatęs sutrikę;
- Jaučiatės apatiški;
- Jus gali pykinti, prasidėti vėmimas;
- Galite netekti sąmonės.
Ūmus apsinuodijimas reikalauja skubaus medikų dėmesio, todėl greitąją reikėtų kviesti nedelsiant. 
Lėtinis apsinuodijimas įvyksta pamažu, nuolat gaunant nedidelę dozę sunkiųjų metalų. 
Pamažu ryškėjantys simptomai apima:
- Galvos skausmus;
- Silpnumą ir nuovargį;
- Skausmingus sąnarius ir raumenis;
- Vidurių užkietėjimą
Metalus galima pašalinti
Jeigu pavyko identifikuoti šių metalų šaltinį ir jo atsikratyti, esant nestipriam apsinuodijimui galima atlikti organizmo valymą. Sunkieji metalai iš organizmo patys pasišalina sunkiai, tačiau galima imtis veiksmų, padėsiančių šią problemą išspręsti.
1. Valgykite sveiką, šarminį maistą
Stenkitės valgyti kuo daugiau ekologiškų šviežių daržovių, šviežiai spaustų sulčių. Pamažu sveikas maistas ir šviežios skaidulos padės su išmatomis pašalinti žarnyne besikaupiančius toksinus. 
Šarminiai produktai padės numalšinti organizmo rūgštingumą, kuris gali daryti įtaką įvairių ligų vystymuisi. Valgykite daugiau šparagų ir šparaginių pupelių, brokolių, špinatų, kopūstų, kalafijorų, petražolių, salierų, agurkų ir t. t. 
Rinkdamiesi vaisius nepamirškite avokadų, pomidorų, citrinų ir laimų, greipfrutų, šviežio kokoso ir granatų. 
Šarminiai taip pat yra šie produktai: ankštiniai, alyvuogių aliejus; saulėgrąžų, sezamų ir moliūgų sėklos, migdolai; tofu ir kt.
2. Mėgaukites saunomis
Infraraudonųjų spindulių saunos padeda pašalinti riebaliniame ir jungiamiajame audinyje besikaupiančius toksinus.
3. Valgykite kalendrą
Nepamirškite į patiekalus įtraukti šviežios kalendros lapų. Jais galite pagardinti salotas, žaliuosius kokteilius ar sultis. Specialistai teigia, kad ši prieskoninis augalas sunkiuosius metalus traukia it magnetas. 
4. Vartokite spirulinos ar chlorellos papildus
Teigiama, kad chlorella yra seniausias Žemėje augantis augalas, savyje kaupiantis didžiausią chlorofilo koncentraciją. Abiejuose šiuose produktuose gausu vitaminų,  nesočiųjų rūgščių, mineralų.
Šie papildai padeda apjungti ir pašalinti toksinus, valo kraują ir padeda prisotinti jį deguonies.
5. Išvalykite žarnyną
Specialistai teigia, kad reguliariai valomas žarnynas padeda greičiau pašalinti organizme susikaupusius sunkiuosius metalus. Tačiau nepiktnaudžiaukite vidurius laisvinančiais vaistais ar arbatomis, nes su išmatomis kartu pašalinsite ir gerąsias žarnyno bakterijas.
Organizmui valyti labiau tinka iškrovos dienos. Veiksminga vieną ar porą dienų per savaitę valgyti daug skaidulų turintį maistą. Pvz., dieną ar dvi laikytis grikių, perlinių kruopų dietos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.