Kankina spuogai, tamsūs paakiai? Gali būti, kad iškilo pavojus sveikatai

2018 m. balandžio 27 d. 12:00
Lrytas.lt
Remiantis tradicine Rytų Europos medicina, mūsų veidas puikiai atspindi sveikatos būseną bei gyvenimo būdą. Pasitikrinkite, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį ir kokius kasdieninius įpročius derėtų galbūt pakeisti, kad geriau jaustumėtės rašė brightside.me.
Daugiau nuotraukų (5)
1. Sulysęs ir išvargęs veidas
Turbūt persistengėte laikydamiesi dietos arba sportuodami. Kai sportuojama per daug, veido oda negauna pakankamai deguonies ir tai labiausiai pastebima skruostikaulių srityje. Tam, kad to išvengtumėte, specialistai pataria maitintis subalansuotai ir nepervargti sportuojant.
2. Patinęs veidas
Jei pastebėjote, kad veidas yra kiek patinęs, tai gali reikšti, kad per mažai užsiimate fizine veikla, patiriate daug streso arba vartojate daug alkoholio. Šie trys veiksniai neigiamai veikia kolageno gamybą, o tai veido odą daro suglebusią.
3. Raukšlės
Jei mėgstate praleisti daug laiko saulėje, turėtumėte žinoti, kad ultravioletiniai spinduliai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios anksti gali atsirasti raukšlės. Ypatingai reikėtų saugoti aplink akis esančią sritį, nes paakių oda yra gerokai plonesnė ir lengvai pažeidžiama. 
4. Išsausėjusi oda
Prasta ir nesubalansuota mityba – tai pagrindinė priežastis, dėl kurios veido oda gali tapti sausa ir jautri. Taip gali nutikti, kai su maistu negaunamas reikiamas kiekis svarbiausių vitaminų ir mineralų, kurie yra reikalingi odos elastingumui.
Taip pat nepamirškite gerti daug vandens bei pasirūpinti geru drėkinamuoju kremu. 
5. Paraudusi oda
Geriant per daug kavos veido oda gali sudirgti ir parausti. Kofeinas dehidratuoja odos ląsteles ir gali sukelti uždegimą bei išsausėjimą. Specialistų teigimu, reikėtų sumažinti vartojamo kofeino kiekį arba pakeisti kavą kitu gėrimu. Be to, nepamirškite saikingai pasimėgauti ir saulės spinduliais, nes veido odai labai reikia vitamino D.
6. Pageltusi oda
Pageltusi veido oda gali įspėti apie mažakraujystės arba kepenų problemas. Labai svarbu, kad vos pastebėję tokį odos pakitimą, kreiptumėtės į gydytoją.
7. Išblyškęs veidas
Tai gali būti geležies trūkumo požymis. Pasistenkite valgyti daugiau maisto, kuriame gausu šio mineralo, pvz.: mėsos, špinatų, burokėlių, granatų ir pan. Taip pat nepamirškite ir vitamino C, nes jis padeda organizmui geriau įsisavinti pastarąjį mineralą.
Esant dideliam geležies trūkumui gali išsivystyti įvairios lėtinės ligos, pavyzdžiui, mažakraujystė. 
8. Pajuodę paakiai
Nesubalansuota mityba, tabako ir alkoholio vartojimas neigiamai veikia organizmą ir tai matyti patamsėjus paakiams. Pasistenkite atsikratyti žalingų įpročių, daugiau judėkite, sveikai maitinkitės ir miegokite naktį bent 8 valandas, pavargusi oda ir organizmas kaip mat atsigaus.
Be to žalingi įpročiai gali sukelti aibę sveikatos problemų, tokių kaip lėtinis bronchitas, rėmuo ar net onkologiniai susirgimai.
9. Spuogai
Dėl atsiradusių spuogų kalti gali būti hormonų pokyčiai arba maisto vartojimas, kuriame gausu riebalų ir cukraus. Patartina keletą kartų per dieną specialiu šveitikliu prausti veidą, valgyti mažiau saldumynų ir maitintis sveikiau.
10. Juoko raukšlės
Jei turite gilias raukšles aplink burną, tai gali būti vitamino B stokos požymis. Be to, atsiradusios žaizdelės lūpų kampučiuose perspėja, kad organizme trūksta vitamino C.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.