Sumažintos krūtys gali ataugti, bet ko dar galima tikėtis plastinės operacijos?

2018 m. sausio 15 d. 13:29
Lrytas.lt
Lietuvoje per metus krūtis pasidailina bent pusė tūkstančio moterų. Geriau jaustis ir būti patrauklesniam kitiems – šis noras žinomas visiems. Jei gamta neapdovanojo tokia išvaizda, kad būtum ja patenkintas, dažnai gali padėti plastinės chirurgijos specialistai.
Daugiau nuotraukų (1)
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Jelena Romanova-Paškevič sako, kad Lietuvoje pastaruoju metu pačios populiariausios yra akių vokų, krūtų plastinės operacijos bei riebalų nusiurbimas, veidui ar kitoms kūno dalims suteikiant išraiškingesnį, patrauklesnį kontūrą.
Anot gydytojos, per metus Lietuvoje atliekama apie 500 plastinių krūtų operacijų. Pacienčių amžius svyruoja nuo 22 iki 65 metų. Krūtis plastinėmis operacijomis besidailinančių moterų skaičių padidina emigrantės. Lietuvoje tokios operacijos kur kas pigesnės, bet ne mažiau kokybiškos nei Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje ar kitose išsivysčiusiose Europos šalyse, kuriose gyvena daug emigravusių tautiečių.
Jei galvojate apie plastinę krūtų operaciją ir, nepaisant visų laukiančių išbandymų, Jūsų apsisprendimas yra tvirtas, siūlome susipažinti su keletu galbūt netikėtų, bet gana svarbių dalykų, susijusių su šios rūšies operacijomis.
Jūsų pirmoji krūtų operacija greičiausiai bus ne paskutinė
Deja, krūtų implantai neįdedami vieną kartą visam gyvenimui. Ilgainiui jie keičia savo formą, pasislenka, deformuojasi, todėl ateina metas, kai prireikia pakeisti juos naujais. Yra ir daugiau priežasčių, kurios paskatina ryžtis dar vienai krūtų operacijai.
Dažniausios – svorio netekimas, nėštumas ar pakitęs grožio suvokimas. Lietuvoje nepavyko gauti statistikos duomenų, o štai amerikiečiai yra apskaičiavę, kad net 25 proc. plastinę krūtų operaciją patyrusių moterų kartoja ją maždaug po dešimties metų.
Pigiau yra krūtis didinti, nei mažinti
Krūtų operacijos kaina priklauso ir nuo to, ar krūtys mažinamos, ar didinamos. Krūtų mažinimo operacija gali trukti net keturiskart ilgiau nei krūtų didinimo. Ir tai, savaime suprantama, turi įtakos operacijos kainai. Kitas gana svarbus niuansas, kurį reikėtų žinoti mažinant krūtis, – sumažinus išlieka tikimybė, kad po kurio laiko krūtų dydis pasikeis, jos gali „ataugti“, pvz., po nėštumo ar priaugus svorio.
Krūtis su implantu skiriasi nuo natūralios
Nors ir labai panašios į natūralias, krūtys su silikoniniais implantais yra kitokios ir tai juntama ne tik liečiant. Pokyčiai ypač pastebimi, jei moteris turėjo mažesnes natūralias krūtis ir pasirinko kur kas didesnius implantus. Mažiau pastebimi yra mažesni arba po raumenimis įdedami implantai, todėl trokštančioms po operacijos atrodyti „tiesiog geriau“ ir nenorinčioms priblokšti aplinkinių staiga pasikeitusiomis kūno formomis dera nepamiršti saiko.
Krūtis galima didinti ir be implantų
Krūtų implantai Lietuvoje dažniausiai dedami per inframamarinę raukšlę, t. y. darant pjūvį po krūtimi, per spenelius ar pažastį. Implantavimo būdas priklauso nuo chirurgo įgūdžių ir pacientės anatominių ypatumų.
Populiariausi implantai – silikoniniai, bet galima pasirinkti ir, tarkim, užpildytus fiziologiniu tirpalu.
Norinčioms pasididinti krūtis be svetimkūnio implantavimo siūloma tai padaryti panaudojant savo riebalus, tačiau gydytoja J. Romanova-Paškevič atkreipia dėmesį, kad pasirinkus tokį, nors ir labai populiarų metodą, vienos operacijos bus mažai. Prigyja tik dalis riebalų, suleistų kitoje kūno vietoje, todėl siekiant norimo rezultato, riebalų reikia leisti papildomai.
Mažų krūtų savininkės ne iš karto tampa didžiakrūtės
Jei jūsų krūtinė A dydžio, negalite tikėtis, kad po operacijos išeisite su D dydžio krūtimis. Labai svarbu, kad krūtų gražinimo planai būtų realūs. Jūsų odai, o ir visam organizmui reikia laiko priprasti prie drastiškų pooperacinių pokyčių, todėl labai tikėtina, kad plastikos chirurgas patars dėti ne keliais dydžiais didesnius nei jūsų krūtinė implantus, bet pasitenkinti mažesniais. Dar kartą didinti krūtinės apimtį bus galima tik po kelerių metų.
Plastinė krūtų operacija gali turėti įtakos maitinimui krūtimi
Jei krūtų operacijos atliekamos neliečiant spenelio ir liaukos, jokių problemų žindant nebūna. Tačiau jeigu reikia atlikti, tarkim, krūtų mažinimą, dažniausiai iš dalies šalinamos pieno liaukos, todėl spenelių latakėliai gali būti pakeisti. Tokiu atveju gali būti sunku žindyti, todėl plastines krūtų operacijas rekomenduojama daryti po gimdymo. Be to, su implantais jaučiamasi komfortiškiau, jei procedūra atliekama po gimdymo.
Po operacijos speneliai gali prarasti jautrumą
Po krūtų didinimo arba mažinimo procedūros krūtų speneliai gali prarasti jautrumą. Tai priklauso nuo kelių priežasčių. Iš jų galima paminėti krūties formą ir operacijos tipą (operacinis pjūvis daromas aureolės srityje ar po krūtimi). Nors po operacijos krūtys gali prarasti jautrumą, jos vis tiek reaguos į temperatūrą ir fizinę stimuliaciją.
Jei giminėje buvo krūties vėžio atvejų, turite antsvorio, rūkote, plastinė krūtų operacija – ne pats geriausias sumanymas.
Visi minėti veiksniai didina operacijos riziką ir komplikacijų galimybę. Jei turite sveikatos problemų dėl krūtų, turite visas jas atsakingai įvertinti prieš plastinę operaciją. Krūtų sveikata moteriai yra labai svarbi. Prieš operaciją atlikite reikiamus krūtų tyrimus. Jei esate vyresnė nei 40 m., būtinai atlikite mamografiją.
Sportas turės palaukti bent tris mėnesius
Fiziniai pratimai, ypač kardiopratimai, kurių metu šokinėjama, po operacijos draudžiami.
Po operacijos praėjus savaitei, galima pradėti atlikti tik lengvus kardiopratimus, bet daugeliui moterų fizinis aktyvumas ribojamas iki 12 savaičių.
Krūtų padidinimas turi įtakos moters laikysenai taip pat, kaip ir sumažėjęs ar padidėjęs natūralios krūtinės svoris
Atskirų rūšių implantų svoriai labai mažai skiriasi nuo natūralios krūties svorio, todėl ar tai bus natūrali C dydžio krūtis, ar implantuota, jų svoris labai panašus. Taigi, jei moteris pasirenka jos kūno proporcijoms tinkančių implantų dydį, jos laikysenai tai turi labai mažą poveikį. Savijautai įtakos turi tai, kokiu būdu implantuota. Iš pacienčių atsiliepimų pastebėta, kad implantai, kurie dedami po raumenimis, būna mažiau patogūs.
Prieš ryžtantis krūtų operacijai reikėtų sąžiningai atsakyti į šiuos klausimus:
Ar iš tikrųjų taip nepakenčiu savo natūralios krūtinės? Kodėl aš noriu šios operacijos? Ar neapsunkins mano gyvenimo tai, kad tam tikrą laiką turėsiu nedirbti ir nesportuoti? Ar esu pasiryžusi galimai rizikai?

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.