SAM didins vaistų prieinamumą – siūlo prekiauti internetu

2017 m. rugsėjo 25 d. 15:54
Lrytas.lt
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė institucijoms ir visuomenei derinti siūlymus, kuriuose numatytos platesnės galimybės prekiauti vaistais. Siūloma vaistinėms leisti prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus ir sudaryti galimybes tam tikrus būtiniausius nereceptinius vaistus parduoti ne vaistinėse. Taip pat siūloma leisti ne tik ligoninėms, bet ir kitoms gydymo įstaigoms steigti savo vaistines, kuriose būtų galima išduoti vaistus pacientams, kai jie skiriami tos gydymo įstaigos dienos stacionare.
Daugiau nuotraukų (1)
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šios naujovės pagerintų vaistų prieinamumą pacientams.
„Jei šiems siūlymams būtų pritarta, žmonės, kuriems išrašytas elektroninis receptas, galėtų rinktis: ar eiti pirkti receptinių vaistų į vaistinę, ar šiuos vaistus įsigyti internetu. Tuo tarpu alternatyvių prekybos vietų atsiradimas padidintų nereceptinių vaistų prieinamumą pacientams tais atvejais, kai nėra arti dirbančios vaistinės, tačiau šių vaistų pacientui reikia nedelsiant, pavyzdžiui, nakties metu prireikia vaistų nuo skausmo. Tikėtina, kad jais norės prekiauti visą parą dirbančios parduotuvės ar degalinės, esančios ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesnėse gyvenvietėse, kuriose žmonės bet kada gautų jiems reikalingą vaistą“, – teigia ministras A.Veryga.
Savaime suprantama, anot ministro A. Verygos, kad atsižvelgiant į kitų Europos šalių, kuriose yra leidžiama prekiauti vaistais ne vaistinėse, patirtį, bus nustatytos labai aiškios ir griežtos taisyklės, kokie vaistai gali būti parduodami ne vaistinėse ir šis sąrašas tikrai bus trumpas. Svarbiausias šių siūlomų naujovių tikslas – sudaryti galimybes žmonėms įsigyti jiems būtinus vaistus saugiai, patogiai ir reikiamu metu.
SAM atkreipia dėmesį, kad prekyba nereceptiniais vaistais parduotuvėse, degalinėse ir kitose prekybos vietose bus licencijuojama – Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) šias įmones įrašys į atitinkamą sąrašą. Siekiant, kad jos prekiautų tik saugiais ir efektyviais vaistais, jų veikla bus griežtai kontroliuojama. Už vaistų prekybos pažeidimus įmonei bus skiriamos administracinės baudos ar net išbraukiama iš sąrašo.
Viceministrė Kristina Garuolienė tvirtina, kad mažmeninės prekybos vietose bus galima įsigyti labai mažai vaistų, ir tik tuos, kurie būtų išvardinti specialiame sąraše.
„Tokių kaip, pavyzdžiui, vaistai nuo skausmo ir uždegimo, burnos ertmės ir ryklės ligoms gydyti, antiseptiniai vaistiniai preparatai ir kt. Čia nebus galima įsigyti sudėtinių, receptinių, įskaitant ir kompensuojamųjų vaistų ar tų, kurių sudėtyje yra etanolio. Parduotuvėse ar degalinėse parduodami bus tik dažniausiai vartojami nereceptiniai vaistai“, – sako viceministrė K. Garuolienė.
Atsižvelgiant į tai, kad gydymo įstaigose (poliklinikose) plečiasi teikiamų paslaugų spektras (pvz., teikiamos slaugos ir paliatyviosios slaugos paslaugos, chirurgijos paslaugos dienos stacionare ir kt.), siūloma leisti visoms gydymo įstaigoms įsteigti savo vaistines. Iki šiol ligoninės vaistines galėjo steigti tik ligoninės stacionarui aprūpinti. Nuo šiol tai padaryti galės ir poliklinikos, taip jos galėtų reikiamais vaistais ir kitomis vaistinių prekėmis aprūpinti pačią gydymo įstaigą. Taip pat šioms vaistinėms siūloma leisti išduoti vaistus pacientams, kai jie skiriami tos gydymo įstaigos dienos stacionare gydomiems žmonėms.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.