Gali pažeisti aplinkinius audinius
Beveik penktadalis pacientų, kurie pas gydytojus ateina dėl problemų, susijusių su pėdomis, skundžiasi įaugusiu nagu, vadinamąja onichokriptoze. Kai nagas įauga, jis, pradūręs odą, atveria vartus infekcijai.
Pirštą prie pat nago pradeda skaudėti, susidaro pūlių, o plintant uždegimui, pažeidžiami kiti audiniai.
Nagas gali įaugti dėl įvairių priežasčių – įgimto polinkio, tam tikros nagų formos, neteisingo kirpimo, traumų sportuojant ar buityje, pėdų iškrypimo.
Kenkia ir pėdų prakaitavimas
Pastebėta, kad dažniau į medikus pagalbos dėl įaugusio nago kreipiasi žmonės, kurių nagai yra plokštesni, plonesni ar trapecijos formos.
Nago įaugimą gali nulemti ir nykščio sumušimas. Kenkia ir pėdų prakaitavimas – dėl to nagai tampa minkštesni, lengviau lūžta, susidarę nago krašteliai žaloja greta esančią odą.
Kaip kirpti nagus?
Dažniausiai nagas tampa pavojingas, kai jis neteisingai kerpamas. Pavyzdžiui, susidaręs aštrus nago kampas lengvai įsminga į audinius. Jo kraštas pradeda skverbtis ne į išorę, o gilyn.
Norint išvengti tokių nemalonumų, būtina tinkamai prižiūrėti nagus. Jie turi būti kerpami tiesiai, o jų kampai neapvalinami.
Geriausia nagus kirpti žirklėmis prie pat krašto, o vėliau stikline ar metaline dilde, kurios paviršius neturėtų būti grubus, padailinti nago kraštus. Tokia priežiūra mažiausiai traumuoja nagą ir odą.
Nereikėtų apkirpti ir odelės aplink nagą, nes ją pažeidus, atsidaro vartai infekcijai.
Ypač daug dėmesio pėdų bei nagų priežiūrai turėtų skirti žmonės, sergantys cukriniu diabetu bei kitomis ligomis, dėl kurių sutrinka galūnių kraujotaka – įaugęs nagas gali sukelti rimtą infekciją, todėl gydymas bus ilgas ir varginantis.