„Tinkamai įvertinus ir paruošus kūną bėgimas nesukels jokių nemalonių pojūčių“, – tikina kineziterapeutas V. Zavadaskas.
1 pratimas.
Pėdos pirštus atremkite į žemę. Kulną kilstelkite į viršų ir atlikite sukamuosius judesius per čiurnos sąnarį. 30 sekundžių čiurną sukite į vieną pusę, po to į kitą. Palaipsniui didinkite judesių amplitudę.
2 pratimas.
Suglauskite abi kojas ir šiek tiek pritūpkite. Rankas uždėkite ant kelių. Suglaustus kelius 30 sekundžių sukite į vieną pusę po to į kitą.
3 pratimas.
Stovėkite tiesiai. Pakaitomis viena koja atlikite įtūpstus. Įtūpsto ilgis turėtų būti toks, kad pajaustumėte lengvą tempimą galinės kojos priekinėje dalyje. Kiekviena koja atlikite po 10-15 įtūpstų. Neužlaikykite tempimo.
4 pratimas.
Rankas pasidėkite ant klubų. Pamažu pradėkite sukti dubenį į vieną ir po to į kitą pusę. Laipsniškai didinkite judesių amplitudę. Į abi puses dubenį sukite po 30 sekundžių.
Ne tik pradedantiesiems, bet ir pažengusiems bėgikams, kineziterapeutas V. Zavadskas iškilus klausimams pataria kreiptis į specialistus. Ypač jei bėgimo metu jaučiamas skausmas ar norima pagerinti bėgimo techniką.
„Kineziterapeutai gali tinkamai įvertinti sąnarių judrumą, raumenų būklę, patikrinti bėgime naudojamų judesių kokybę. Atlikus šiuos testus galima įvardinti tikslias kūno vietas, kurias reikėtų mankštinti papildomai. Sustiprinus silpnąsias žmogaus kūno grandis, bėgimas gali tapti malonus ir be jokio skausmo užsiėmimas“, – sako V. Zavadskas.