Jie susidaro tuomet, kai mineralinės medžiagos, susidariusios iš seilių, nusėda ant dantų apnašų ir pradeda palaipsniui kietėti.
Kas dėl to kaltas? Nereguliarus bei neteisingas dantų valymas, nekokybiško šepetėlio bei netinkamos pastos naudojimas, vien minkšto maisto valgymas arba druskų apykaitos sutrikimas organizme.
Įtakos gali turėti ir neteisinga dantų padėtis bei gruoblėtumas.
Jei dantų akmenys nepašalinami ilgesnį laiką, atsiranda nemalonus burnos kvapas, ima kamuoti ėduonis ir kitos dantų ligos. Dėl jų gali kilti net dantenų uždegimas.
Jei pastebėjote, kad iš burnos sklinda nemalonus kvapas, ant dantų atsirado pigmentinių dėmių, rekomenduojama kreiptis į gydytoją odontologą, kuris, atlikęs apžiūrą, nuspręs, kokių gydymo priemonių reikia imtis.
O kaip užkirsti kelią dantų akmenims?
Žinoma, tinkama higiena. O štai liaudiškų priemonių žinovai rekomenduoja 40 gramų graikinių riešutų kevalų virti 20 minučių, tuomet leisti atvėsti ir nukošti. Gautame nuovire gerai išmirkyti dantų šepetėlį ir kruopščiai išvalyti dantis. Procedūrą rekomenduojama kartoti kelis kartus per savaitę.
Ką apie tai sako odontologai? Jie nerekomenduoja žaisti tokiomis priemonėmis, jei dantų akmenys jau sukėlė dantenų uždegimą. Visuomet pirma geriau pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.