Blogiausia tai, kad apie kalcio trūkumą paprastai nieko nežinoma iki kol nepasireiškia tam tikra jo sukelta liga. Viena iš jų – kaulų retėjimas, kitaip dar vadinamas osteoporoze. Tad kaip žinoti, kada reikėtų sunerimti?
Žemiau pateikiame 3 klausimus, į kuriuos turėtumėte sau atsakyti. Jei į bent vieną iš jų atsakymas buvo „Taip“, verta kreiptis į medikus ir pasiteirauti kraujo tyrimo.
1. Ar naktį nevalingai spardote kojomis?
Kadangi kalcis yra elektrolitas, jo trūkumas gali sukelti raumenų spazmus. Jeigu prieš miegą atliekate sausgyslių bei raumenų tempimo pratimus, tačiau jaučiate, kad problema nepagėrėjo, gali būti, jog organizmui trūksta kalcio.
2. Ar greitai genda dantys?
Net 99 procentai viso kūno kalcio atsargų yra kauluose ir dantyse. Kai šio mineralo ima trūkti, organizmas kalcį pradeda pasisavinti būtent iš šių atsargų, o tai reiškia padidėjusią dantų ėduonies riziką bei galimą osteoporozę. Taigi, labai svarbu pasirūpinti, kad šio mineralo suvartotumėte pakankamai. Tai padės ne tik Jūsų kaulų ir dantų sveikatai, bet ir sutaupysite neišlaidaudami odontologo paslaugoms.
3. Ar lupasi, skilinėja nagai?
Nagams, kaip ir dantims bei skeletui, kalcis yra būtinas tam, kad jei augtų sveiki, nesilupinėtų ir nesisluoksniuotų. Jeigu pastebėjote, kad pastaruoju metu manikiūras atrodo gana skurdžiai, o nagai darosi vis silpnesni, greičiausiai į mitybą reikėtų įtraukti daugiau kalcio turinčių produktų.
Daugiausia šio mineralo galite rasti piene, jogurte, sūryje, tamsiai žalios spalvos daržovėse bei kalciu prisotintuose produktuose. Dažniausiai tai būna pusryčiams skirti dribsniai, įvairūs užkandžiai.